• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

hidraulika- tv

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
587
dobro, odušak :)

kolko je to složen posao, tj dal za to treba neki specijalni alat, i opsežnije znanje, il ga i ja poluamater u tom poslu mogu napraviti.
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
ima koja dobra duša da pojasni kako se rastavlja cilindar hidraulike i kako se mijenjaju gumice u njemu (i dal se mijenja štogod još)
Hvala ;)
 

nsamanic

Član
Tu od
8 Ožu 2010
Poruka
57
hmmm, nitko??? :(

ma nije ti nikakav problem

najprije skineš cilindar sa traktora stisneš ga u škrip imaš maticu koja na sebi ima dvije rupice ili napravi neki priručni alat za skidanje ili u ruke čekić i sjelač i odvrni!!
izvuci klip van i na dnu imaš maticu, nju odvrni i skineš gumice stim da dobro pripazi kako stoje gumice!!
u masivi u Bj naručiš komplet i zamjeniš!!


nikakva mudrost
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
Napravio upravo tako...međutim tražio sam savjet da ne napravim nešto krivo...napravljeno je tako kako si ti rekao i naručene gumice iz massive. Cijena 70 kn cijeli komplet...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

nsamanic

Član
Tu od
8 Ožu 2010
Poruka
57
dali su ti sve gumice odgovarale???

ja sam imao problema sa onom zadnjom koja dolazi na vrh cilindra (prašinobran), nikako nisam mogao skužit kako je stavit na mijesto, jednostavno nije pasala nikako a oni u massivi tumače da mora ić na mijesto!!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
nisu...ta nije odgovarala...nikao nije htjela na klip cilindra...al nikako...smetao je rub oko 1 milimetar...nisam imao druge nego nabiti sa gumenim batom po klipu koji je jednostavno "izrezao" taj milimetar i sjeo na svoje mjesto...tako da....budemo vidili kako će se pokazati u praksi...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zagorac85

Član
Tu od
12 Ruj 2010
Poruka
132
ako je kočni ventil povezan sa pedalom kočenja i
imaš pritisnutu kočnicu dok spuštaš hidrauliku, to ti radi probleme 100%

Kočioni ventil nije u upotrebi.Kad sam stavio novu pumpu isto nije htjelo a drugi dan je normalno radilo evo i sad opet ne spušta.Ja mislim da nije nešto u redu s razvodnikom.Dal se da on popraviti ili mora ići novi.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
Kočioni ventil nije u upotrebi.Kad sam stavio novu pumpu isto nije htjelo a drugi dan je normalno radilo evo i sad opet ne spušta.Ja mislim da nije nešto u redu s razvodnikom.Dal se da on popraviti ili mora ići novi.

Potpuno zaobiđi ventil kočenja,
dakle skini crijeva sa njega pa ćeš vidjeti onda daljnje rezultate,
ako i dalje šteka razvodnik je u ku..u
 

Najnoviji postovi

Na vrh