• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

hidro motor - primjena

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
508
Dakle ovako
Imam 5,5 T vitlo od Krpana za vlastite potrebe.
Sad mozda bi ponekad imao potrebe da ga stavim na jaci traktor na PH, apošto se kardan vrti u kontra smjeru nema nikakvu funkciju osim da bude ralica za nest gurnuti il tak nešto.
A osim da služi ko uteg da se mogu i izvuči ako negdje propadnem il nešto takvo.
Pa me zanima da bi se moglo složiti da namontiram/nataknem hidromotor i preko hidraulike pokrečem vitlo, dal bi imao dosta snage da to radi.
Traktor je Agrotron MK3 135 ks.

Ako da, koji motor mi preporučate, hvala
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,227
Pronađi podatke o hidromotorima:
- koji protok ulja
- koji pritisak ulja
- koja snaga - moment daje motor
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,227
A što pitaš onda?
Moraš znati što će pogoniti (snagu-moment)! Mi to ne znamo pa možemo preporučiti onoga što stane u ruku, kao i onoga kojeg ne možeš dignuti!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,995
Koliki protok ulja (lit/min) daje glavna pumpa na hidrauličkim izlazima?
Pri kolikom tlaku?

Ukratko, to je oko 15...30ks...Pa ak ti je to dovoljno za pogon vitla, može se korak dalje.

A nije li bolje napraviti reduktor naprijed, koji bude promijenil smjer i spustil brzinu s 1000 na 540?
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
508
A što pitaš onda?
Moraš znati što će pogoniti (snagu-moment)! Mi to ne znamo pa možemo preporučiti onoga što stane u ruku, kao i onoga kojeg ne možeš dignuti!
Vitlo bi pogonio njime preko hidraulike motora.
Dok je zakopcano na PH,
Znaci ako negdje zapnem da se mogu izvuci...

Koliki protok ulja (lit/min) daje glavna pumpa na hidrauličkim izlazima?
Pri kolikom tlaku?

Ukratko, to je oko 15...30ks...Pa ak ti je to dovoljno za pogon vitla, može se korak dalje.

A nije li bolje napraviti reduktor naprijed, koji bude promijenil smjer i spustil brzinu s 1000 na 540?
A ko radi te reduktore?
I ja bi rade tu kombinaciju mozda ako nije preskupa
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,995
Ni hidromotor nije jeftin.

Ne znam, potraži malo sam.
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
508
Ni hidromotor nije jeftin.
Pa nije, al opet s njim bi imal mogucnost da kad je vitlo "ukopcano" da mogu kontrolirati i odmatanje sajle.
ZJ ti si bar majstor i maher od nekad... i sve znaš..... pa valjda znas onda koliki su protoci na određenim traktorima i kak bi trebalo i kaj izračunati... :rolleyes:
Jbg, ja se ne razmem...zato pitam
A vitlo nebi vuklo više od 6T, s tim da bi si pogonom naravno pomagal...
fala :)
 

Nik89

Aktivni član
Tu od
22 Velj 2022
Poruka
129
Zasto samo ne kupiti reduktor od krpana za prednje vitlo. Vidim da imaju posebna vitla za prednju hidrauliku.

Edit sad vidim da se ponekad koristi, pardon
 

Najnoviji postovi

Na vrh