• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hidro preše

A

Araokaris

Guest
Pozdrav svima

imam nekoliko pitanja vezanih uz hidro preše za grožđe: razmišljam o kupnji, vidim da im je cijena ok 7.000 za 120 litarsku, zanima me točno na kojem principi radi, koje su joj prednosti/ nedostaci u odnosu na klasične?
 
D

ddd

Guest
Moje mišljenje je da nema prednosti....jedino je lakša, pa ju je jednostavnije prenosit. Ništa drugo nego bacanje vode.
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Preša je odlična puno brže ispreša nego recimo ručno i daleko kvalitetnije....još ako kupiš i vreču za talog to je odlična stvar....
 
T

Tomek001

Guest
ddd kaže:
Moje mišljenje je da nema prednosti....jedino je lakša, pa ju je jednostavnije prenosit. Ništa drugo nego bacanje vode.

Prijatelju griješiš u mišljenju.. Prvenstveno kvaliteta prešanja kod hidro preše je daleko veče zbog smanjenog pritiska prešanja koji iznosi negdje oko 2.5 bara.. Nema pucanja koštice, puno veči randman nego na ručnu prešu itd...

Obrisan neispravan link.
 
D

ddd

Guest
Tomek001 kaže:
ddd kaže:
Moje mišljenje je da nema prednosti....jedino je lakša, pa ju je jednostavnije prenosit. Ništa drugo nego bacanje vode.

Prijatelju griješiš u mišljenju.. Prvenstveno kvaliteta prešanja kod hidro preše je daleko veče zbog smanjenog pritiska prešanja koji iznosi negdje oko 2.5 bara.. Nema pucanja koštice, puno veči randman nego na ručnu prešu itd...

Obrisan neispravan link.

Možda i griješim...ali to je samo moje mišljenje.
A Vi mi više zvučite kao trgovac.
Pritisak kod hidro preše, (ako se ne varam) ovisi o pritisku vodovodne mreže, pa kod nekoga u "kleti" može biti i debelo ispod spomenutih 2.5 bara..... te će u tom slućaju prešanje biti još kvalitetnije?... kako Vi kažete radi smanjenog pritiska.
 
T

Tomazy

Guest
O bio i ja u berbi gdje se hitno tražila ručna preša za prešanje. Preslab pritisak vode, a baš su bili kupili novu hidro prešu.I tako ima preša već 2 godine a još nije njome prešano.
 
A

Araokaris

Guest
Tomazy kaže:
O bio i ja u berbi gdje se hitno tražila ručna preša za prešanje. Preslab pritisak vode, a baš su bili kupili novu hidro prešu.I tako ima preša već 2 godine a još nije njome prešano.

Jel na prodaju onda ta preša kad se ne koristi?
 
T

Tomazy

Guest
Araokaris kaže:
Tomazy kaže:
O bio i ja u berbi gdje se hitno tražila ručna preša za prešanje. Preslab pritisak vode, a baš su bili kupili novu hidro prešu.I tako ima preša već 2 godine a još nije njome prešano.

Jel na prodaju onda ta preša kad se ne koristi?
Ne vjerujem, čekaju priključak struje pa na hidropak valjda će funkcionirati.
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Pa nemožeš očekivat da sa 1 bar tlaka prešaš grožđe sa takvom prešom....to ti je isto ko da daš djetetu od 10 godina da vrti ručnu prešu i onda češ reći da nevalja preša....ja imam hidropak i sa 2,5 bara preša radi odlično...kakav je to vodovod ako nemože dat 2-2,5 bara tlak ....pa nemožeš sa kantom ulijevat u prešu i očekivat rezultat....o čemu pričamo....!!!????
 
T

Tomazy

Guest
Bez ljutnje, samo sam spomenuo što se dogodilo, preša je inače odlićna. kakav je vodovod? kriv je koncesionar zadnja vikendica na priključku, brdo, i sva svjetina u berbi,pad pritiska i nije išlo.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Ja neznam kak je i taj čovjek kupio prešu za 1000 eura ak je znao da nema tlak za rad s njom a nevjerujem da mu u dučanu nisu rekli da treba bar 2 bara tlak....
 

Najnoviji postovi

Na vrh