• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

hidro volan

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
pošto nema tema za odrđeni traktor zanima me dali ima netko za prodati hidarulik volan za zetora komplet.

ugradio ga bi na zetora jer imam na njemu utovarivač i mehanički volan i dok se ne krečeš nema okertanja volana pa mi je to problem prilikom nekog težeg posla s utovarivačem. ili netko zna tko bi imao neke djelove za prodaju ili tko bi ugrađivao makar mi to ne predstavlja problem da si sam to ugradim.
pošto mislim zekana cijelog preurediti od glave do pete stavio bi i hidraulični volan jer mi treba puno za rad s utovarivačem i hidraulikom.
član dino mi je poslao broj al se čovjek ne javlja probat ču u ponedjeljak.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,896
Probaj pitat u u Hubzin promet Ivanec križevački 048 697 324.
Prodaju rezervne dijelove za zetore nove a imaju i rabljenih pa probaj pitati. Novi volan ima sigurno ali ne pitaj koliko košta.
Gazda se zove Darko.
 
B

Bobo

Guest
Bila je kompletna instalacija hidraulik volana za zetora u Pozegi u trgovini ŠOLE. ne sjecam se cjene, al nesto super jeftino. Sve dodje u drvenom sanduku, i sve sto trebas za ugradnju je tamo. Mislim da se radilo o nekih 1000Kn il nesto tako, nemoj me za rijec drzati.

034/282-426
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,896
To je i pumpa i rezervar sa filterom i sam volan pa tu trebaju i crijeva i još one gluposti koje idu na stari volan. Ako je to sve za 1000 kn uzmi par komada i da vidiš para.
 
B

Bobo

Guest
Da se ispravim... Servo volan, ne hidraulicni.

U kompletu je SVE, i crijeva i pumpa, i cilindar i spona sto ide od puza do cilindra, posuda za ulje s filterom, vijci, nosaci razni...

To sam planirao uzeti pa namontirati na 539, al imam problem kako spojiti sponom prednje kotace, pa sam odustao...


kazem, za cjenu me nemojte drzati za rijec, a ta trgovina prodaje 90% robe poljskog podrijetla, tako da vjerujem da je ovo original zetorov komplet.
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Ček, a gdje ide pumpa?
Vidio sam da je na nekima na poklpcu razvoda kod kompresora, šta je s njim? Da mi ga je nać po ok cijeni, bubnut na usru, stavit mu pumpu, ulje iz mjenjača, i nema zezancije s ručicama nego kao kod torpeda, hidraulik radi uvjek..
E sad pitanje je samo koliko bi to dodatno opterećenje utjecalo na sam razvod? Da nebi bilo nakon 100-500rh ventila u auspuhu?
 
B

Bobo

Guest
Otkud ja znam gdje ide pumpa... Nisam se nesto puno zagledao u to, al znam da je cjena bila dosta povoljna. To su narucili za nekog tipa bili i to je u trgovini stajalo neko vrijeme, dok ovaj to nije pokupio. Ovi su kutiju otvorili, da ljudi vide sto je unutra (reklama).

kako sam rekao, za tocnu cjenu treba nazvat. Da je i 3 000Kn za servo volan nije puno, pogotovo ak u obzir uzmes da imas kardana koju su skuplji od 3 000Kn...
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
e probat ču nazvat pa ču čuti kako stoje s cijenom. bolje bi pasao servo volan ali i hidraulični za te novce mi nei bio na odmet.
čak sam i ja planirao staviti kak petar kaže od hidraulike ali se bojim radi velikog opterečenja. onda sam se sjetio da imam utovarivač na njemu da bi to predstavljalo veliki problem pa sam odustao. pošto imam jednu pumpu od utovarivača doma smislio bi ja to i stavio orbitol 2 cilindra i bilo bi to ko bog ali kad malo preračunam dođe preskupo. nazvat ču obadva pa ču čuti gdi je i kakava cijena. možda se nešto kupi ako ne slijedi rastavljanje obrada bušenje i kemije koje čeju se isplatiti i funkcionirati samo moram protoke uskladiti a s tim mogu jer imam sve potrebno.
al original je ipak original jbg ;)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,546
petar kaže:
Ček, a gdje ide pumpa?
Vidio sam da je na nekima na poklpcu razvoda kod kompresora, šta je s njim? Da mi ga je nać po ok cijeni, bubnut na usru, stavit mu pumpu, ulje iz mjenjača, i nema zezancije s ručicama nego kao kod torpeda, hidraulik radi uvjek..
E sad pitanje je samo koliko bi to dodatno opterećenje utjecalo na sam razvod? Da nebi bilo nakon 100-500rh ventila u auspuhu?
Pumpa ti može biti i ispred kilera, pogonjena kardanom s radilice...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ZJ kaže:
Pumpa ti može biti i ispred kilera, pogonjena kardanom s radilice...
A nebi to dodatno opterecivalo ležaj radilice pa bi on prije odjbao , a mogla bi i radilica puknuti kao ja :mrgreen: ako pumpa zariba npr.
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
puknuti kaže:
ZJ kaže:
Pumpa ti može biti i ispred kilera, pogonjena kardanom s radilice...
A nebi to dodatno opterecivalo ležaj radilice pa bi on prije odjbao , a mogla bi i radilica puknuti kao ja :mrgreen: ako pumpa zariba npr.
Uf, al ga je*eš, i kompresor mu se može isključit (dobra stvar) ali ne bez razloga i nije to ''zapadni'' traktor nego tamo neki poljaci vidjeli zeku pa ajmo i mi napravit jednog al mu dat ime medo, ono vicevi o medi i zeki :mrgreen:
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
meni bi treba za 5211 pa me zanima
kolikas dođe cijena i dali se vise isplati servo ili hidraulicni
 
Z

zetor4718

Guest
Evo ja imam za vas jedno glupo pitanje!!Koja je razlika između hidrauličnog i servo volana??Vidim da se danas nude i hidrostatički volani.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
zetor4718 kaže:
Evo ja imam za vas jedno glupo pitanje!!Koja je razlika između hidrauličnog i servo volana??Vidim da se danas nude i hidrostatički volani.
Kad nešto ima prefiks servo to ovako po seljački znači pojačalo ..primjer :servo volan , servo kočnice itd .
Za korisnika to znači da mu je olakšano okretanje volana , kočenje itd.
znači ako imaš bilo koju vrstu volana ) puž, sajele , pokuge , matice itd.)i ako imaš servo olakšano ti je upravljanje .
Hidroulični volan je sustav potpuno odvojen od mehanike i svi pomaci se rade putem medija -ulja
 
Z

zetor4718

Guest
puknuti kaže:
Kad nešto ima prefiks servo to ovako po seljački znači pojačalo ..primjer :servo volan , servo kočnice itd .Za korisnika to znači da mu je olakšano okretanje volana , kočenje itd.
znači ako imaš bilo koju vrstu volana ) puž, sajele , pokuge , matice itd.)i ako imaš servo olakšano ti je upravljanje .
Hidroulični volan je sustav potpuno odvojen od mehanike i svi pomaci se rade putem medija -ulja

Svaka čast puknuti!!Kužiš se u Hrvatski jezik i mehaniku.Sad mi je sve jasno.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,546
puknuti kaže:
zetor4718 kaže:
Evo ja imam za vas jedno glupo pitanje!!Koja je razlika između hidrauličnog i servo volana??Vidim da se danas nude i hidrostatički volani.
Kad nešto ima prefiks servo to ovako po seljački znači pojačalo ..primjer :servo volan , servo kočnice itd .
Za korisnika to znači da mu je olakšano okretanje volana , kočenje itd.
znači ako imaš bilo koju vrstu volana ) puž, sajele , pokuge , matice itd.)i ako imaš servo olakšano ti je upravljanje .
Hidroulični volan je sustav potpuno odvojen od mehanike i svi pomaci se rade putem medija -ulja
Hidraulični volan je svaki: i hidrostatički i servo volan (osim na autima koji imaju električni servo volan).
Kak reče drug P.,, servo volan je pojačalo sile mehaničkog volana, a HIDROSTATIČKI nema mehaničke veze između volana i kotača.
Dakle, postoje SERVO i HIDROSTATIČKI volani.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Kakva je razlika upravljaca sa cilindrom koji pomjera kotace i upravljaca isto mislim da je hidraulicni, ali nema ovaj cilindar iz kucista izlaze spone koje zakrecu kotace, ali mislim da hidraulika odrađuje u samom kucistu.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ekipa ovak, imam jedno pitanje za vas u vezi ugradnje servo volana na ursus c355? Malo sam lunjal po njuskalu i videl sam da ima dosta tih serva od auta i kombija za sitne novce pa me zanima dali bi se to dalo ugraditi na ruju i koji bi mi vi najprije preporucil? Gledal sam malo po netu i ugraduju u traktore od starih mecki. Znaci zanima me bas servo, a ne hidro volan, kolko je izvedivo i ako je neko vec ugradjival slicno molio bi detalje i slike.:icon_super::drink:
 

Najnoviji postovi

Na vrh