• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hidropak

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
JA ga isto iglavnom prepumpam..jednostavno pustim da "višak" zraka izađe kroz neku pipu..puštaj na pipu do trenutka kad se upali pumpa..to bi trebalo biti ok.

Ima tu dosta faktora ,npr. da li je posuda u podrumu ili u istoj etaži..kako idu cijevi..nakon par puta budeš uhvatio osječaj..
 
Posljednje uređivanje:

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,749
Svakog se ljeta priključuješ na hirofor, a sad pitaš forum na koliko se pali i gasi ta tvoja pumpa. Ja tebe ne razumijem?
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
Svakog se ljeta priključuješ na hirofor, a sad pitaš forum na koliko se pali i gasi ta tvoja pumpa. Ja tebe ne razumijem?
Nisam svakog ljeta ovo je prvi put
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,355
Napisal si da se svakog ljeta priključuješ na hidrofor. Sad demantiraš sam sebe
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,568
Da ti nije premala razina vode u hidroforu pa ti vuće zrak kad padne razina vode u njemu😉
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,568
Onda bi bilo problema kod usisavanja vode
 

pila

Aktivni član
Tu od
10 Srp 2023
Poruka
177
Pumpa elektrokovina vce 55 tt, klasična 5-stepena je radila barem 2 ipo sata, vjerovatno i više, na suho jer se voda nije magično stvorila u cisterni. Koji problemi me očekuju sada ili u bliže vrime, što se tiče ležajeva, semeringa, brtvi i ostaloga, nisan se nikad bavio s pumpama. Bi li možda tribalo preventivno servisirat ako je dugo radila na suho. Trenutno nisam u mogućnosti je pogledat nego za par dana ako i tada, a sad će poznanik probat napunit zrak i vodu.
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
978
Ne diraj. Nemas sto napraviti. Ako se nije pregrijala i otopila oringe, dakle ne curi.
Mrvice mesingane spene ce izaci kroz pipu ili ostati u kotlu. Dok ona ima dobar pritisak i povuce vodu iz bunara ne treba dirati.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,652
Pumpa elektrokovina vce 55 tt, klasična 5-stepena je radila barem 2 ipo sata, vjerovatno i više, na suho jer se voda nije magično stvorila u cisterni. Koji problemi me očekuju sada ili u bliže vrime,
Starije pumpe imaju lojnu vrpcu za dihtanje oko osovine. Ako je takva, vrpca je vjerojatno izgorila i voda bude curila na osovini. Trba ju probati polako pritegnuti ako se može. Ako se ne da više pritegnuti, onda treba to rastaviti i zamijeniti istu.
Ako ima onaj prsten za odbacivanje vode dobro, ako nema, voda može dojti do lagera na motoru, pa i na to treba obratiti pozornost.

Novije pumpe imaju aksijalnu grafitnu brtvu, poput pakunga na pumpama motora. Ako ne curi, nastavi dalje, ako curi, slijedi zamjena, čitaj rastavljanje pumpe do šarafa.
 

pila

Aktivni član
Tu od
10 Srp 2023
Poruka
177
Mala ispravka radila je cca 12 sati na suho, ako je izdržala svaka čast slovencima. Sad me inžinjer zove da je on ima takve pumpe na poslu, iman li prospekt pa da ne triba meštar nego će on vidit šta joj je... a nije mu bilo čudno da radi 12 sati...

Pumpa tj. motor je "novijeg" izgleda "Made in Slovenia" ovako izgleda ShieldSquare Captcha
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,652
Izdržala je, samo je pitanje kak izgleda iznutra.

Moja je radila cca 1/2 sata i nemrem ju više zadihtati...
 
Na vrh