• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hidrostaticki pogon

J

Jadranko

Guest
ako mi tko moze reci dali se sa ovakvim traktorom moze orati,
ako mu promjenim gume.
jer ima sve kao i veliki traktor ali nema rucno saltanje
nego hidrostatsku getribu.

jel se smije sa tim orati(naravno sa malim odgovarajucim plugom)

Obrisan neispravan link.
 
R

Ratarko

Guest
Ne. Nemam objašnjenje ali ako to može orati onda i moj električni mlinac za kavu može isto :wink:
 
J

Jadranko

Guest
e hebi ga sad..ima vise konja nego moj iseki on je 15 koja pa ide
a ovo je CAK 18 konja :D

pa sam mislio dali itko zna kako ustvari funkcionise hidrogetriba..
 
B

Bobo

Guest
Pa u hidro getribi ne postoji cvrsta(kruta) veza izmedju motora i diferencijala, i najgore sto ti se moze dogoditi je da proklizuje i da stojis na mijestu...

A sto ti podrazumijevas pod "oranje" kad je to (bez namjere da vrijedjam) malo veca freza?
 
R

Ratarko

Guest
Koja vrsta hidro getribe ali čisto dvojim da to može orati , taj hidro-mjenjač bi morao biti prilično kvalitetno složen da dozvoli konstantno proklizavanje kao što se događa u oranju . Recimo moj kombajn Deutz-Fahr ima hidro pogon pa opet ne voli kada se događa proklizavanje , mislim , proklizavat če on , šlajdrat u blatu i propadati do pola metra u kukuruzištu ali samo do neke mjere , onda ti dođe jedan BEEEEEEEP zvuk i zabavi je kraj , ili češ popustiti na ručici hidromata ili snositi posljedice .

Da skratim to što bi ti taj traktor poorao tokom godine ja ti za okladu preštijam , kužiš , nije vrjedno truda . Kupovina novih guma , malog pluga i tko zna čega sve ne a susjed ima IMT 539 i posudiš od njega za to malo bašče i gotovo.
 
J

Jadranko

Guest
BOBO

pazi ovu sliku
to je ist kao moj iseki 15 konja kubota je na slici,ali hocu reci da za moje vocnjake
i male baste je i vise nego dobar
pa ore bog te sta je tu cudno bolji je od usranog tome vinkovic
koji ti slomi sve zglobove na rukama

evo dokaz
Obrisan neispravan link.
 
B

Bobo

Guest
Pazi ti malog, pa cak i on ima okretac a ja nemam... sad me je sramota vec...

Uglavnom Postoji i TV sa hidro volanom, i cisto sumnjam da ces naci ikoji traktor da je bolji od TV, jer je Tomo zakon za te male poslove...
 
R

Ratarko

Guest
Ludnica :D :D :D
Bobo vidi okretač na feder . LOL :D :D :D
Taj traktor bi mi bio dobar za preorati cviječe u lončanicama na balkonu a za dalje... hehe :wink: 8) :wink:

Ma šalim se , baš me nešta uhvatio smijeh večeras , sve mi smiješno :lol:
 
J

Jadranko

Guest
okej ti mislis tako a ja ne i to je uredu,..
mali zglobni traktor nikada...
pogotovo ne te TV sa zracnim hladjenjem 1 cilndar 18 konja..hej koje je to sranje..

a ja na kuboti 3 cilindra vodeno hladjenje i 18 konja i nije zglobni.
pa nije to dzabe japanac pravio...
 
B

Bobo

Guest
Pa izum na mijestu... nema hidraulika, samo povuces rucku i plug se okrena, povuces ju opet on se okrena na drugu stranu...

Ludara ziva...

Cuj, meni je smijesno kad vidim ovako male traktore (freze sa sjedalom) a izgledaju kao neki ozbiljni traktori... Ne mogu ni zamislit kako to tek tebi izgleda, kad je bilo koji tvoj tocak tezi od njegovog traktora...

To je dobra stvar, ali tko stvarno ima jako malo zemlje. Jedina korist u vocnjaku od takvog traktora je da moze zakopcat prikolicu i vozit rabotu, nista vise on u vocnjaku nema trazit, ako se mene pita, to je za ikakav ozbiljan rad preslabo...
 
J

Jadranko

Guest
Obrisan neispravan link.

ma i ja sam mislio da je samo za to prikolica i nista vise.
eventuelno snjeg cistit zimi za drugo nesto ga nemogu koristit...

evo jos jedan plugic..

odo spavat sutra radim u PM..
 

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
Ratarko kaže:
Koja vrsta hidro getribe ali čisto dvojim da to može orati , taj hidro-mjenjač bi morao biti prilično kvalitetno složen da dozvoli konstantno proklizavanje kao što se događa u oranju . Recimo moj kombajn Deutz-Fahr ima hidro pogon pa opet ne voli kada se događa proklizavanje , mislim , proklizavat če on , šlajdrat u blatu i propadati do pola metra u kukuruzištu ali samo do neke mjere , onda ti dođe jedan BEEEEEEEP zvuk i zabavi je kraj , ili češ popustiti na ručici hidromata ili snositi posljedice .

Nijemi jasno,pa takav pogon je doslovce nepoderljiv,dok se ulje nepregrije sve je OK,tj.tockovi se moraju okretati,ako se neokrecu ulje nema protoka i dolazi do zagrijavanja i to je to.Nema se tu sto pokidati,kada je previse zagrijano onda je u uzbrdici ponekad(Stari Fahr 1600 se znao tako ponasati) tesko ili kada se zaglavis u jarku on se nemoze izvuci,jednostavno stoji,dok je ulje hladno bolje vuce.
U tom pogonu ima mnogo gubitaka ali za fino doziranje brzine voznje je fenomenalno rjesenje,dok sa varijatorim imas granice.
 
R

Ratarko

Guest
Hmm :?:
Kod kombajna je jednostavno tako , taj hidro pogon da staviš na traktor jednostavno ne bi mogao teške poslove raditi , mislim na oranje . Radi se o tome da kod kombajn hidro pogona sve ide preko ulja , pumpa - motor , tu nema nikakve mehaničke dimenzije ( kao kod traktora sa vario pogonom recimo ) .

Å to misliš da bi se dogodilo da taj kombajn koji je zapao u jarku ostaviš sa gurnutom ručicom hidromata prema naprijed a kombajn ne ide ni milimetra više jer nema snage pokrenuti kotače , motor normalno radi na full okretajima ?
 

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
Sem pregrijavanaj ulja,nebi se desilo ništa,tada stupaju drugi čidbenici koji smanjuju gas dok se ulje neohladi na normalnu temperaturu .Pumpa daje odredjeni pritisak koji nije u stanju da pokrene točkove(prevelika je poluga)ali razumom ti to neces napraviti nego obicno se uzastopnim pokretima rucece,naprijed-nazad kombajn se zaljulja i izvuce.
 
R

Ratarko

Guest
Ma nema šanse , nema automatskog smanjenja gasa kod kombajna ili ide ili ne .
Ako je vozač dovoljno gluh ( čitaj - mutav ) može mu skuriti hidro pogon za jedan dan u takvim teškim uvjetima proklizavanja .

Hidraulična pumpa je jako osjetljiva stvarčica na kombajnu , ako ju duže držiš preopterečenu ( kao u uvjetima konstantnog proklizavanja kotača ) možeš se sa njom pozdraviti .

Kod traktora i vario pogona je druga pjesma , kotači mogu proklizavati do mile volje a ono što češ prvo pregrijati je najvjerojatnije traktorski motor dok na kombajnu motor neče niti osjetiti da hidro-motor radi na svom limitu ili se pregrijava ili je tri sekunda pred smrt .
 
B

Bobo

Guest
Ne znam, hidromat na kombajnu je dobra stvar za one nepregledne ravnice, ali za brdoviti kraj, to nikako ne.
 
R

Ratarko

Guest
Ma onda je još bolji nego na ravnicama jer nema stiskanja kvačila kada kombajn bude bez vučne sile pa se može sletiti negdje ako kočnice ne valjaju.
Hidromat kombajn na brdu radi sigurno i bez kočnica ali naravno da to nije poželjno.
 
B

Bobo

Guest
Pa jel znas kako radi variomat na kombajnu?

Princip je isti, sve su ostalo nijanse... Valjda je tako i kod vario mjenjaca.
 
R

Ratarko

Guest
Ja ne mogu reči da znam kako vario radi a ljudi su mi objašnjavali nekoliko puta , đabe , nisam skužio u potpunosti .

Ono što mogu sa sigurnošču reči je da hidromat u kombajnu nema ništa zajedničko sa vario pogonom u traktoru .
 

Najnoviji postovi

Na vrh