• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Honda F600/620

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Da si izbušil tri-četiri rupe i improviziral izvlakač, to se ne bi dogodilo ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
A kam bi ih zbušil?
Iza ove remenice je mala remenica, a dole je tanano pa bi se oslabilo.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Kroz to tanano pa zakvačil radapciger bliže nabi.
Tak imaju plastični ventilatori na elektromotorima.
 

danpoz

Član
Tu od
4 Pro 2019
Poruka
38
Upomoć!
Imam F600 i vučeni usitnjivač VU600. Kad sam proljetos skidao prijenos zbog servisa ispala mi je kajla koja dođe u spoj prijenosa i usitnjivača. Složio sam nešto privremeno od navojne šipke 8, ali nije baš neka sreća jer povremeno preskoči.
Može li netko izmjeriti dimenzije te kajle da ju dam napraviti?
U eurometalu više nemaju dijelove za tu frezu.
Hvala
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Znam, ali su plastični, a ovo je gus.
Po mojem to nije dobro jer se bi remenica jako oslabila. Zamisli si na promjeru od cca 20-25 mm izbušiti 3 ili 4 rupe kak si predložil.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Ili ovak kak je na remenici na getribi, pa urezati 3xM6 ili izbušiti veće rupe pa zakvačiti radapciger kroz njih. IMG-20200420-160333.jpg

Na svim strojevima koje sam rasklapal sam to napravil (na beraču, na prikolici za gnoj, na čekićaru-cirkularu...)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Daj malo bolje pogledaj raspored rupa koje su orginal na remenici i raspored rupa na remenici koje si ti nacrtal.
Usput provjeri okom promjer ako znaš da je centralni vijak M8
I valjda ti bu onda jasnije mada neznaš kakvo je uzubljenje, vodi računa i o tome prije bušenja rupa da nebi trebala druga remenica ;)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Koliko znam, osovina radilice je 3/4",dakle 19,05mm. Ova glavčina remenice je promjera bar 35...40mm. Znači da je meso 8...10mm, a to je dovoljno za M6. Imam takvih stvari napravljenih i na aluminiju i nije problem.
Grozim se običnog radapciger na ovak širokim i tankim komadima, upravo iz razloga koji je Draženu dogodil.
Ne znači da sam u pravu i da se moraš složiti z menom.
EDIT:
nacrt remenica remenice.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Ja stvarno na pamet neznam mjere i promjere, mogu izmjeriti ako treba. Bum si dal truda još danas jer me sad baš zanima.

Ja se grozim dodatnog posla (a to je za mene bušenje i narezivanje navoja pa pripasivanje na ploću radapcigera). Imam svoj sistem vađenja s klasičnim radapcigerima i ne sječam se da sam ikada u životu slomil remenicu, što ne znači da nebudem...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Razumijem i tvoj pogled, jer gledaš s mehaničarske strane i tebi je vrijeme novac.
Nama, koji to delamo sebi, to nije toliko važno. Važnije je napraviti posel i ne napraviti štetu.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
U pravu ste obadva, ovo je stvarno bilo jako zapečeno. Ja sam mislio da ovo nije gus, (jer to je eto honda) i desilo se to. Promjer je osovine (bregaste) 20mm.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Koliko znam, osovina radilice je 3/4",dakle 19,05mm. Ova glavčina remenice je promjera bar 35...40mm
U pravu si, glavčina je oko 39 mm.
Ali ja garantiram da ju vadim s trokrakim bez loma, nema te koja nije izašla.
Razumijem i tvoj pogled, jer gledaš s mehaničarske strane i tebi je vrijeme novac.
Nama, koji to delamo sebi, to nije toliko važno. Važnije je napraviti posel i ne napraviti štetu.
Ne razumiješ moj pogled. Moj pogled nije s mehaničarske strane i vrijeme mi nije novac. Da je nikad se nebi primil nekih poslova koju uključuju i poslove koje sam tebi napravil, a i svima ostalima. Uvijek i svakome je bilo bitno napraviti posel bez štete ili s čim manje štete mada se taj posel i pažnja nisu nikada nikome naplatili.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Upomoć!
Imam F600 i vučeni usitnjivač VU600. Kad sam proljetos skidao prijenos zbog servisa ispala mi je kajla koja dođe u spoj prijenosa i usitnjivača. Složio sam nešto privremeno od navojne šipke 8, ali nije baš neka sreća jer povremeno preskoči.
Može li netko izmjeriti dimenzije te kajle da ju dam napraviti?
U eurometalu više nemaju dijelove za tu frezu.
Hvala
dimenzije su dxšxv :45 x7.5x6.5mm
 

Franjonivea

Novi član
Tu od
6 Tra 2020
Poruka
6
Pozdrav.

Imam problem na 620 ne mogu polagano dodavati gas ili je mali ili je velik, jel postoji mogućnost uravnotežit ga?
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,992
Pogledaj si malo polugice i oprugice na krburatoru,da li je sve na svome mjestu sve mora ići lagano i bez prevelikog lufta
 

gordangrabar

Novi član
Tu od
24 Tra 2020
Poruka
3
Pozdrav,

Kupio sam Mio Hondu F620 iz 2006, odlično radi i jako sam zadovoljan.
Jucer sam primijetio da mi slini na semering od desne poluge za blokadu kotača. Da li je moguće tu poslugu skinuti bez da se rastavlja motor (izvana) i ako neko mozda ima kakve upute?
Hvala unaprijed!
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Nemože izvana, osovina na kojoj je O ring je povezana sa vilicom u mjenjaču sa jednim vijkom.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Nemogu u PDF-u je .
Pitao sam moderatora da mi pošalje email adresu da mu pošaljem radionički , pa da on postavi ovdje. Ali još mi nije poslao email adresu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh