• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

HrvojeS

HrvojeS

Aktivni član
Tu od
7 Kol 2010
Poruka
197
Pozdrav svima,
Kao što i nadimak kaže, ime mi je Hrvoje i dolazim iz Velike Gorice.
Inače završavam FSB (fakultet strojarstva i brodogradnje, smjer brodogradnja). Sad bi naravno rekli šta tu neki brodar radi u poljoprivredi hehe.. Naime ne posjedujem nikakav traktor, kombajn ili kakav takav stroj, ali moram priznat da sam zainteresirao za tu granu. Ono čime se moj otac bavi (a ja se polako uhodavam, je balansiranje rotora ) Počelo je, a i danas je to glavni dio, u procesnoj industriji (tipa ventilatori, turbine, pumpe) međutim kako su nam se s vremenom na vrijeme počeli su javljat i ljudi iz poljoprivrede, mene je to zainteresiralo. Do sada sam bio na nekoliko intervencija gdje smo balansirali malčare, i ljudi su bili više nego zadovljni, i upravo ta njihova rekacija mi je pobudila zanimanje da ovdje dodjem. Vidio sam da ima dosta starih strojeva, kojeg ljudi otpisuju zbog tog što se trese, pa ga prodaju ili nešto slično, a dosta toga se riješava upravo balansiranjem. Uglavnom, ako ima tko kakvih pitanja, ako nekoga nešto intersira u tom području...

Malo je kasno sad, a sutra, tje danas je novi radni dan. pa sad odo na spavanje..
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Fala Bogu na tebi
29qazo8.gif

Pitanje , da li je moguče balansirati kotač promjera cca 600 mm , rupa fi 40
tj. dali je moguče balansirati između šiljaka( da ne vadim osovinu ),možda neka okvirna cijena? ..može na PP ako nije za javnost .
 

HrvojeS

Aktivni član
Tu od
7 Kol 2010
Poruka
197
He he, kažem da smo vidjeli da ima dosta problema kod tih strojeva, a nema lijpšeg kad stari stroj radi ko novi :D
Što se tiče pitana, na kvalitetu uravnoteženosti određuje uz ostalo maksimalna brzina vrtnje tog kotača (jer ako je premala masa na velikoj brzini, onda to ne možemo napraviti), premalo je podataka, pa ako bi mogli reć s koliko se to vrti, i da li je moguće njega vrtiti na toj radnoj brzini na vlastitom pogonu kad miruje, nešto tipa kao da podignete pogonski kraj auta, pa da se kotač vrti u zraku. Jer uprinicipu balansiranji mi i vršimo na licu mjesta, samo treba to biti fizički izvedivo, svi elementi ostaju kakvi su u radnim uvjetima, i onda je to pravo stanje..
Možete slobodno stavit neku skicu ili sliku kako to izgleda, pa ćemo vidjet što dalje...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Radi se o kotačima za tračnu pilu ili ti u žargonu zvanu banzek .
Vrti se na max. 1000 o/min.Koliko se sjecam imaju rupu fi 40 mm , u njima je sad naprešana osovina pa bi bilo dobro da se eventualno balansira skupa s osovinom .
Ako se to radi na stroju znaci cca 70 km + balans dva kotača ,$ ?
 

HrvojeS

Aktivni član
Tu od
7 Kol 2010
Poruka
197
To nije nikakav problem, dapače, to mi je otac radio već prije, čak ima i kontakte sa proizvođačima ako što treba.
 
Na vrh