• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

hurliman h-307-xe ne vuce

  • Temu pokrenuo stevo122
  • Datum prvog posta
S

stevo122

Guest
Imam hurlimann h-307-xe i ima nekakve probleme ne vuce bas kako bi morao gubi snagu a turbo radi pa me zanima da li ima neko iskastva o tome?hvala
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Provjeri filtere (gorivo, zrak), pa onda ćemo dalje..
 
S

stevo122

Guest
sve je vec novo ali opet nista. ne vuce kad mu zakopcam jedno malo prikolico prazno vec jedva vuce ne moze nabrati pun gas jedva i jedva.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Vjerojatno radi na pola režima (ako ima racunalo ) ..otišao neki od senzora ..možda .
Kako znaš da turbina radi?
 
S

stevo122

Guest
nema racunalo sve je mehanicko. uzeo sam ga dolje i lopatice su dobre i cuje se kako si vlece zraka i dok pustim gasa cujem kako se vrti jos ali ne zuji to me malo muci.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Motor ne dimi kad mu dodaš gas? Ako ne, turbina je OK. Koliko sati taj traktor ima?

Ovako:
- provjeri radi li AC pumpa
- pogledaj ima li zraka u čašici i jel' se ista isprazni kad motoru dodaš gas
- skini rezervoar goriva i isperi ga
- skini usisnu cijev, i provjeri onaj vijak koji ima dvije rupe. Vjerojarno ti je on začepljen. Ako je to, prije sastavljanja povećaj te rupe na 5mm.

Ne pitaj kak znam ;) :D
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
Kako se ponaša kuplung?...da ne jebe nešto u kvačilu - lamela..itd... :scratch
Pozdrav Joe! :mrgreen:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
joekiki kaže:
Pozdrav svima!
Kako se ponaša kuplung?...da ne jebe nešto u kvačilu - lamela..itd... :scratch
Pozdrav Joe! :mrgreen:
Nemre Joe, taj motor trga.
 
S

stevo122

Guest
ZJ kaže:
Motor ne dimi kad mu dodaš gas? Ako ne, turbina je OK. Koliko sati taj traktor ima?

Ovako:
- provjeri radi li AC pumpa
- pogledaj ima li zraka u čašici i jel' se ista isprazni kad motoru dodaš gas
- skini rezervoar goriva i isperi ga
- skini usisnu cijev, i provjeri onaj vijak koji ima dvije rupe. Vjerojarno ti je on začepljen. Ako je to, prije sastavljanja povećaj te rupe na 5mm.

Ne pitaj kak znam ;) :D
motor ne dimi radi normalo a traktor ima 1800 sati.
 
S

stevo122

Guest
joekiki kaže:
Pozdrav svima!
Kako se ponaša kuplung?...da ne jebe nešto u kvačilu - lamela..itd... :scratch
Pozdrav Joe! :mrgreen:

kuplung je normalan ..
 
S

stevo122

Guest
ZJ kaže:
Stevo, od kuda si?


iz palinovca to ti je okolice Cakovca. ne razumijem sta ti to znaci vijak uz dvije rupice?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
stevo122 kaže:
ZJ kaže:
Stevo, od kuda si?


iz palinovca to ti je okolice Cakovca. ne razumijem sta ti to znaci vijak uz dvije rupice?
To ti je onaj vijak dolje na rezervoaru od kojeg dalje ide gumeno crijevo prema čašici/pumpi.
Traktor ti je zrakom hlađen i ima plastičnu haubu? Ako je, pokažem ti slike kak to izgleda.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
Zrakom hlađeni 3cili motor,s plastičnom haubom..Problem nastaje kod 3 i 4 brzine poslije 1500 obrtaja,onda traktor nema snage..Na nadvožnjak prazan traktor s 2300 obrtaja padne na 1800 :scratch
Stevo mi je dobar kolega :D
 
S

stevo122

Guest
ZJ kaže:
stevo122 kaže:
ZJ kaže:
Stevo, od kuda si?


iz palinovca to ti je okolice Cakovca. ne razumijem sta ti to znaci vijak uz dvije rupice?
To ti je onaj vijak dolje na rezervoaru od kojeg dalje ide gumeno crijevo prema čašici/pumpi.
Traktor ti je zrakom hlađen i ima plastičnu haubu? Ako je, pokažem ti slike kak to izgleda.

da tako je.
 

majstor

Član
Tu od
7 Velj 2009
Poruka
256
Prvo treba provjeriti dovod goriva posebno spoj na izlazu iz rezervara kako je ZJ rekao ako je dovod goriva u redu,ali stvarno u redu provjeri još jednom i ako je u redu provjeri još jednom turbinu jer se turbina nemora razletit da bi bila neispravna zna se desit da pukne osovina i da se onda propeleri vrte sami za sebe.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
provjeri dovod goriva , provjeri dovod goriva .kako da provjeri dovod goriva ?
Objasnite mu kako da provjeri dovod goriva ...kako da on zna koliko se goriva nora dovoditi? :scratch
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
puknuti kaže:
provjeri dovod goriva , provjeri dovod goriva .kako da provjeri dovod goriva ?
Objasnite mu kako da provjeri dovod goriva ...kako da on zna koliko se goriva nora dovoditi? :scratch
Jednostavno prijatelju: već prije napisano samo nitko ne čita:
Ako motor prazni čašicu kad se doda gas, dovod je zaštopan.
AC pumpu provjeriš na način da pogledaš koliko se brzo vraća ručica. (To i sam znaš).
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Jel' se isto događa i kad je rezervoar pun ili prazan?
 

Najnoviji postovi

Na vrh