• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hurlimann 909XT

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
Da li ima kakve razlike između ovog s elektroreverzerom i onog s mehaničkim?
osim u komforu rada, jer si ovim mehaničkim stalno na kvačilu dok npr. baliraš ili radiš s prednjim utovarivačem.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Ima razlike, jer ovaj s Power-Shuttleom uopće nema kuplunga s pločom, u klasičnom smislu, već ima dva para lamela potopljenih u ulju i upravljanih tlakom hidraulike. Nemreš ga vužgati na guranje, npr.
Razlika je i u izvedbi zupčanika reverzera.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Ima razlike, jer ovaj s Power-Shuttleom uopće nema kuplunga s pločom, u klasičnom smislu, već ima dva para lamela potopljenih u ulju i upravljanih tlakom hidraulike. Nemreš ga vužgati na guranje, npr.
Razlika je i u izvedbi zupčanika reverzera.


čekaj malo reverzor radi bez kvacila ????? u svakoj brzini?????? ma su ludi????
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
čekaj malo reverzor radi bez kvacila ????? u svakoj brzini?????? ma su ludi????

Bez brige. Ako prebaciš iznad 15km/h samo pišti i eventualno se zaustavlja. Nemreš ga uništiti.
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
e to je pametno napravljeno.
Da li time upravlja elektronika li neki mehanički sistem?
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
e to je pametno napravljeno.
Da li time upravlja elektronika li neki mehanički sistem?


izgleda da je to neka vrsta konvertora kao sto imaju bageri utovarivači i kombinirke
mi smo nekada u firmi imali kombinirku Kramer koja se radi negdije u srbiji...
otišao je to kvačilo lamele... pa su to neki u rijeci probali sloziti ali su ga vratili u dijelovima i preko veza i vezica došao novi iz srbije (još za vrijeme rata)... na toj kombinirci cijeli mjenjac je smjesno mali i nalazi se na prednjem mostu znaci pogon iz motora (motor se nalazi ispod kabine) dolazi kardanom do tog sklopa u kojem su bile dvije piramide sa tri zupčanika imao je tri brzine i dva kuplunga umocena u ulju koje su se ukopčavale pomocu hidraulike mozes saltati napred nazad bez kuplunga i bez kočnica mrak stvar a u brzinu stavljas sa pedalom
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Danas sam bio pogledati traktor.... i moram reci da solidno izgleda za jednog 17-togodišnjaka... uvoz iz italije prije nekih 4 godine bio reg. u RH sve cetiri nove gume ne radi klima navodno ne radi samo ventilator u kabini e sad treba to sve pregledati razbijena desna vrata nazalost nemaju okvira cjela su od stakla samo šarnirke i kvaka su metalne
potpuno je identican ovome:



Uploaded with ImageShack.us

i plus na kontrolnoj tabli ima još dugmič za iskljuciivanje špere ako se kotaci zaokrenu vise od 15 stupnjeva i na rukohvatu ima neke dumice i potenciometar (ručni gas) grrrrrrrrrrr previse elektronike gggggrrrrr ali sve radi spustio sam cjenu za 1000eur i sad neznam sto da radim, bas neznam primjetio sam da dok ubacijes u normalnu brzinu zna malo zaškrčat mjenjac mozda jer je još hladno ulje ili jer sam prebrzo ubacio treba njezna ruka moram vidjet u trgo-gei koliko dođe staklo i filtri za servis vidio sam da ima tri filtra hidraulike filter zraka suhi i neki normalni filter nafte koliko ide ulja u mjenjač i koje ulje staviti, koje ulje staviti u motor INA super turbo??? je dovoljno ili treba nesto bolje

zaboravio pitati EHR se sam zaključa ako ga neko vrijeme (hidrauliku) ne upotrebljavas, jeli to normalno i kod mjenjanja sa pawerom (kalacem) u vecu HI traktor malo poskoči pod punim gasom naravno, jeli to normalno....
 
B

BAGERISTA

Guest
Filter hidraulike,,,,,,,,zavisi od firme do firme,,,,,od 190-400kn,,,,,,,,,,,,di nabasaš,,,,samo lupaju cifre..:twisted::twisted:u hewholand servisu blizu 500kn,komad,,a ovo sve ostalo jeftinije..a više manje svi su indentični.Ja sam dao za dva 390kn...cijena odlična....
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Ja imam doma skoro isti traktor s skoro istom opremom.

I ja kad mijenjam ove tri brzine na tipke traktor malo trzne, tako je od samog pocetka.
Ehr se u mom slučaju zaključava kad traktor vozis mislim da vecom brzinom od 20 km/h, nisam sad tocno siguran koja je tocno brzina, ali uglavnom zakljuca se zbog brzine.

Danas sam bio pogledati traktor.... i moram reci da solidno izgleda za jednog 17-togodišnjaka... uvoz iz italije prije nekih 4 godine bio reg. u RH sve cetiri nove gume ne radi klima navodno ne radi samo ventilator u kabini e sad treba to sve pregledati razbijena desna vrata nazalost nemaju okvira cjela su od stakla samo šarnirke i kvaka su metalne
potpuno je identican ovome:

Uploaded with ImageShack.us

i plus na kontrolnoj tabli ima još dugmič za iskljuciivanje špere ako se kotaci zaokrenu vise od 15 stupnjeva i na rukohvatu ima neke dumice i potenciometar (ručni gas) grrrrrrrrrrr previse elektronike gggggrrrrr ali sve radi spustio sam cjenu za 1000eur i sad neznam sto da radim, bas neznam primjetio sam da dok ubacijes u normalnu brzinu zna malo zaškrčat mjenjac mozda jer je još hladno ulje ili jer sam prebrzo ubacio treba njezna ruka moram vidjet u trgo-gei koliko dođe staklo i filtri za servis vidio sam da ima tri filtra hidraulike filter zraka suhi i neki normalni filter nafte koliko ide ulja u mjenjač i koje ulje staviti, koje ulje staviti u motor INA super turbo??? je dovoljno ili treba nesto bolje

zaboravio pitati EHR se sam zaključa ako ga neko vrijeme (hidrauliku) ne upotrebljavas, jeli to normalno i kod mjenjanja sa pawerom (kalacem) u vecu HI traktor malo poskoči pod punim gasom naravno, jeli to normalno....
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Ja imam doma skoro isti traktor s skoro istom opremom.

I ja kad mijenjam ove tri brzine na tipke traktor malo trzne, tako je od samog pocetka.
Ehr se u mom slučaju zaključava kad traktor vozis mislim da vecom brzinom od 20 km/h, nisam sad tocno siguran koja je tocno brzina, ali uglavnom zakljuca se zbog brzine.

MARIO mi možeš obijasniti kako se naštima ehr nisam nikad time radio...

da malo pojednostavimo



Uploaded with ImageShack.us



A- podizanje i spuštanje plugovaž
B- nemam poima
C- isto nemam poima
D- regulacije dubine veliki kotač, mali jedan za brzinu reakcije a drugi neznam
 
Posljednje uređivanje:

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
To je stariji tip EHR-a na tom traktoru, ja imam ovako
same-silver110-3-big.jpg


Podesis si tocku spustanja, maksimalnu visinu, i onda samo radis s ovom plavom tipkom ili gore ili dole. Od ostalih podesavanja imas brzinu spustanja, osjetljivost, način rada.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
MARIO mi možeš obijasniti kako se naštima ehr nisam nikad time radio...

da malo pojednostavimo



Uploaded with ImageShack.us



A- podizanje i spuštanje plugovaž
B- nemam poima
C- isto nemam poima
D- regulacije dubine veliki kotač, mali jedan za brzinu reakcije a drugi neznam

Točno izgleda ovako

jedino što ima još jedan žuti dugmić, onaj za isključivanje blokađa (špere) ka zaokrenes kotače za 15%
 
Posljednje uređivanje:

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
To je stariji tip EHR-a na tom traktoru, ja imam ovako
same-silver110-3-big.jpg


Podesis si tocku spustanja, maksimalnu visinu, i onda samo radis s ovom plavom tipkom ili gore ili dole. Od ostalih podesavanja imas brzinu spustanja, osjetljivost, način rada.

ok:scratch:scratch

točka spuštanja?........:scratch:scratch
max visina- kužim
brzina spuštanja- kužim
osjetljivost- recimo (brzina reakcije) kužim
način rada?????.... :scratch misliš na plutajuči i "fiksni"
neki simboli bi trebali biti univerzalni


a čemu služi crveni gumb "stop"

ako ne zelim dignuti hidrauliku dokraja samo malo kako radi to tipkalo ili kod spustanja (ovaj sto sam gleda ima tipkalo na kontrolnoj tabli i dva dugmica na naslonu za ruku tamo je i rucni gas i neka memoria M1 i M2
 
Posljednje uređivanje:

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
ok:scratch:scratch

točka spuštanja?........:scratch:scratch
max visina- kužim
brzina spuštanja- kužim
osjetljivost- recimo (brzina reakcije) kužim
način rada?????.... :scratch misliš na plutajuči i "fiksni"
neki simboli bi trebali biti univerzalni


a čemu služi crveni gumb "stop"

ako ne zelim dignuti hidrauliku dokraja samo malo kako radi to tipkalo ili kod spustanja (ovaj sto sam gleda ima tipkalo na kontrolnoj tabli i dva dugmica na naslonu za ruku tamo je i rucni gas i neka memoria M1 i M2


Ovaj srednji kotacic je za nacin rada

Stop je da otkljucas ili zakljucas hidrualiku, ona je uvjek zakljucana dok upalis traktor ili dok se vozis brzo, s tom tipkom mozes i zaustavit dizanje ili spustanje koje si pokrenuo plavom tipkom.

Ako zelis malo dic ili malo spustit ima otraga jos jedna tipka s kojom mozes tako radit, znaci drzis tipku i ona se dize ili spusta.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Mario koje ulje ide u mjenjac dali ima posebno hidrauličko ulje i ono u mjenjacu ili je samo jedno i gdije se mjeri gdije se doljeva vidio sam da ima tri filtra hidraulike pokraj lijevog zadnjeg kotača znaci da ima tri pumpe????
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Mario koje ulje ide u mjenjac dali ima posebno hidrauličko ulje i ono u mjenjacu ili je samo jedno i gdije se mjeri gdije se doljeva vidio sam da ima tri filtra hidraulike pokraj lijevog zadnjeg kotača znaci da ima tri pumpe????

Ja stavljam od AKROSA, isto ulje je u mjenjacu i hidraulici, jedna pumpa je (nez dal volan valjda ima drugu.. hm ), i moj ima tri filtera, i jedan mali od powershift brzina.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Ovaj srednji kotacic je za nacin rada

Stop je da otkljucas ili zakljucas hidrualiku, ona je uvjek zakljucana dok upalis traktor ili dok se vozis brzo, s tom tipkom mozes i zaustavit dizanje ili spustanje koje si pokrenuo plavom tipkom.

Ako zelis malo dic ili malo spustit ima otraga jos jedna tipka s kojom mozes tako radit, znaci drzis tipku i ona se dize ili spusta.

na ovomu sto sam gleda ima samo tri kotačiča veliki je za dubinu i još dva mala jedan je za brzinu reakcije hidraulike a drugi valjda osjetljivost :scratch

nije mi jasno sto su ovi drugi dugmiči
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
na ovomu sto sam gleda ima samo tri kotačiča veliki je za dubinu i još dva mala jedan je za brzinu reakcije hidraulike a drugi valjda osjetljivost :scratch

nije mi jasno sto su ovi drugi dugmiči


Ovi tri kaj su oznaceni s B su koliko uspijem vidjet način rada, to ja biram kotačičem jednim.

Gore nisam odgovorio točka spustanja, ili kako da velim je kako nisko spusta poluge, to reguliras s velikim kotačičem.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Ja stavljam od AKROSA, isto ulje je u mjenjacu i hidraulici, jedna pumpa je (nez dal volan valjda ima drugu.. hm ), i moj ima tri filtera, i jedan mali od powershift brzina.

gdije je taj mali???

AKROS ulje??? nikad cuo

kad si več spomenuo "Powershift" kako to radi znam da stisnes dugmič i on prebaci zanima me .... neki elektricni prekidac relej da struju elektro-ventilu koi otvori dovod ulje kome ili čemu i ovaj prebaci kako brzinu???????????
meni to jako zvuci komplicirano i jako lako da se pokvari a traktor ima 17 godina i za te godine izgleda dosta dobro......
 
Posljednje uređivanje:

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Ovi tri kaj su oznaceni s B su koliko uspijem vidjet način rada, to ja biram kotačičem jednim.

Gore nisam odgovorio točka spustanja, ili kako da velim je kako nisko spusta poluge, to reguliras s velikim kotačičem.


točka spustanja = koliko duboku brazdu želiš ili????
što se ne regulira dubina oranja opterecenjem pluga na dolnje poteznice kod ehr a kod mehanicke regulacije na opterecenje na gornju poteznicu????

što znaci kad TROKUT EHR-ablicka????????
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh