• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hurlimann

hurli

Član
Tu od
25 Kol 2010
Poruka
55
Senzor sam mijenjao sam, to nije nikakav problem, legneš ispod traktora i tri minute posla.
Zbog monta
 

Django

Član
Tu od
7 Stu 2011
Poruka
97
To za kotač i rezervoar vam je jedan veliki zaaajeb. Dečki iz trgo-gee su več s tim senzorom bili tako isprakticirani da su ih mijenjali a da nisu puštali ulje iz getribe. Bez obzira na mali prostor između rezervoara i getribe zamjena je išla vrlo brzo. Navodno jedan od njih sada radi u Trisi, na svu sreću kod mene je sad senzor ok, a kak dugo bude, to samo dragi Bog zna. Po savjetu servisera iz gee stavio sam štitnik na senzor tako da do mehaničkog kvara na njemu ne može doći (trganje žica).Zanimljivo je što na getribi pored tog nesretnog senzora ima rupa s navojem M8, po meni je gazda u Italiji zabranio stavljati štitnik koji je predviđen, da zaradi još koji euro od bedaka iz Hrvatske. Trebalo bi pitati dečke iz Slovenije ili Austrije da li kod njih postoji zaštita na senzoru. Jebiga , sklon sam teoriji zavjere.


Nema teorije zavjere, kod novijih modela ne treba interface (srebrni, ne kod svih, neki srebrni modeli trebaju isto interface, zavisi o centralnoj jedinici, lako se provjeri po broju na njoj) znači mijenja se samo senzor. kod malo starijih modela nemaš kud smjestiti interface osim u taj prostor između getribe i rez. tak da je to najbolje riješenje. Svi traktori za europu su isti (hurli, same , df i lambo, niti jedan nema zaštitu senzora, najbolje da se napravi zaštitni lim)
 

hurli

Član
Tu od
25 Kol 2010
Poruka
55
moj traktor je zeleni, 2007. godina. kako da provjerim ima li interface ili ne?
Zaštitni lim ću svakako ugraditi.
 

Django

Član
Tu od
7 Stu 2011
Poruka
97
Svi zeleni trebaju interface, tek noviji sreberni di je na centralnoj jedinici (iza sjedala) kataloški broj zadnja tri iznad 113 ne trebaju
 

VIRTUS

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
154
moj traktor je zeleni, 2007. godina. kako da provjerim ima li interface ili ne?
Zaštitni lim ću svakako ugraditi.

Poštovani, interface je elektronska premosnica koja služi da kompjuterska jedinica na starijim modelima traktora prepozna signale novog senzora. Mogućnost ugradnje novog senzora je na one modele traktora koji imaju TRI žice u spojnoj utičnici. Kada se mijenja samo senzor nije potrebno demontirati spremnik goriva, ali kada se ugrađuje premosnica radi njenog učvršćivanja na mjenjačku kutiju onda je potrebno demontirati i spremnik goriva, samo na ratarima DORADO na voćarskim
DORADO F, S, V nije potrebno demontirati spremnik jer ne smeta.
Vaš traktor sigurno nema premosnicu jer se ona ugrađuje iz gore navedenih razloga.


M_10.png
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
525
Premosnica se ugrađuje zato što su se pametni talijani lijepo posrali. Da su stavili senzor kak ima biti kasnije mi ne bi imali sranja. Sad treba premosnica, za par godina bude trebala i nova centralna jedinica, onda opet ni to nebude dobro nego bude treba mijenjati cijelu instalaciju jer bude viška ili manjka žica, i na kraju budu naši ljubimci gecrk. I onda bude neki pametnjaković rekel pa kaj ste išli sve to mijenjat, pa mogli ste staviti senzor kakav je bil i prvi, Kinezi ih prodaju po 5 dolara. I naj ljepše mi ta njihova sr.nja plačamo. Ako pogledate novine, naći ćete oglase da Bosch, Elektroluks i tko još ne daje oglase da se kupci jave zbog zamjene dijelova na perilicama posuđa, koje ruku na srce koštaju 100 puta manje od naših traktora. Zasrali su, priznali su to i o svom trošku sad to papaju. Kad bude SDF to napravil? Nikad, a vjerojatno ni onda, a bilo bi zanimljivo da nečiji traktor zbog tih điđi-miđi izgori. Tko bude onda kriv?
 

Django

Član
Tu od
7 Stu 2011
Poruka
97
Po meni je ovo trebalo biti rješeno recal kampanijom, ko sajle za kvačilo, ventili volana itd. Tu se baš SDF nije proslavil
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,605
Premosnica se ugrađuje zato što su se pametni talijani lijepo posrali. Da su stavili senzor kak ima biti kasnije mi ne bi imali sranja. Sad treba premosnica, za par godina bude trebala i nova centralna jedinica, onda opet ni to nebude dobro nego bude treba mijenjati cijelu instalaciju jer bude viška ili manjka žica, i na kraju budu naši ljubimci gecrk. I onda bude neki pametnjaković rekel pa kaj ste išli sve to mijenjat, pa mogli ste staviti senzor kakav je bil i prvi, Kinezi ih prodaju po 5 dolara. I naj ljepše mi ta njihova sr.nja plačamo. Ako pogledate novine, naći ćete oglase da Bosch, Elektroluks i tko još ne daje oglase da se kupci jave zbog zamjene dijelova na perilicama posuđa, koje ruku na srce koštaju 100 puta manje od naših traktora. Zasrali su, priznali su to i o svom trošku sad to papaju. Kad bude SDF to napravil? Nikad, a vjerojatno ni onda, a bilo bi zanimljivo da nečiji traktor zbog tih điđi-miđi izgori. Tko bude onda kriv?
Eh pa tako bi to trebalo biti samo šta m isvi korisnici takovih strojeva šutimo trpimo i to sve uredno plačamo a imamo INTERNET,MEDIJE,naše pravosuđe naklonjeno malom čovjeku i to još jako papreno plačamo:icon_pray::(giggle)::icon_mrgreen:
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
525
Hurli zaštitni lim koji sam ja stavio je u stvari komad cijevi od stojadina što se šarafi na vodenu pumpu, odmah ima i ušku da se može zašarafiti u onu rupu m8 kraj senzora. Cijev je odrezana na dužinu 6-7 cm, na gornjoj strani sam ju zatvorio, a na donjoj sam ju malo odrezao sa strane da se mogu provući žice od senzora. To sve se navuče na senzor ko ris gumica na onu stvar i senzor je siguran.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Da bili su i same virtusi na sajmu ali ovaj mi je više zapao za oko.Sve više je marki koje ne poznajem-kinezi,ali rusa nema.Malo sam i poslušo komentare od prolaznika ali za te manje znane svi su našli neke greške ili slabosti.Fali jim malo bolja konačna izrada da se ne vide na primer kablovi koji vise izpod armature,rđa ispod farbe,plastike koje strižu,grubi odljevci pa i još dosta nedostataka kod bitnijih stvari za koje je traktor namjenjen.:icon_weed:
 

Najnoviji postovi

Na vrh