• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hurlimann

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
525
23.04.2015, moj Hrulek okrenuo 4000-ti radni sat. Kupljen pred točno 8 godina, još radi.
4vqq6w.jpg
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Jos barem tolko mora da radi bez nekih problema, barem se ja tome nadam jer moj bu uskoro okrenul 5000 sati, 7 godina bude sad u svibnju. Kak si zadovoljan s njime, jesi imal kakvih kvarova ?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,949
Predugo te je dobro služil. Sad je red da istreseš ~20t kn za nove dize i boš pumpe :D:
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
525
Bilo je "izazova" s njim, od senzora brzine, šok ventila, sad za Uskrs sam promijenio lamellice na keplungu kardana, budem stavil slike, ali sve u svemu radi.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Vargas nekak imaš mali ler gas,ai vidim pod lerom ti traktor ide velikh 47.9km/h
Nek te još tolko posluži bez greške :icon_super:
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
525
Trebam promijeniti klinasti remen, kad upalim traktor jedno vrijeme ne diže kazaljku broja okretaja, a onda mi pokazuje i lude brzine vožnje. Kad nafila akomulator za onoliko koliko je potrošio kod paljenja, sve se vrati u normalu, imam i tu sliku u seriji "4000 sati". Samo sam čekao tko bude prvi skužio "ludu vuru". A stvarno bi trbalo tog projektanta objesiti za jaja, staviti remen širine 10mm da tjera onakav ventilator i alternator. Tu im je kao i kod senzora "zamka" za prodaju dijelova. Originalni nije izdržao ni godinu dana.
kd1paw.jpg


Izvinjavam se na dupliranju, drugačije ne znam postaviti slike, nego jednu po jednu. Ovdje su trenuci iščekivanja magičnog broja. Vura je u redu. Jedino što sat za pokazivanje točnog vremena radi kako hoće, u biti već ga dvije, tri godine ni nisam podešavao jer je uvijek išao naprijed, tj, za otprilike tjedan dana od podešavanja nabrao bi minutu-dvije. A na iste tipke za podešavanje sata i mjerenje pređenog puta u metrima, stavili su i podešavanje konstante za različite promjere guma, pa ako ne paziš sa tipkama, razjebeš si konstantu, i onda ti vura pokazuje da ideš na pr 65km/sat. Po meni tu funkciju su stavili bez veze. To je jadino dobro za one koji mijenjaju kotače za međurednu obradu, a moj XA86 ide bez brige u kukuruz, a za žito da ne gazim previše imam IMT.
2irn786.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Istu instrument ploču imam imam i ja na df-u,i imam ta dva gumba sa kojim podešavam sat isto nakon 1-2mj moram vratit sat sa 1-2minute. Sa tim istim tipkama mjenjaš i osvjetljenje instrument ploče,te isto imam to za brzinu jednom sam to isto slučajno promjenio i išao mi je sporije,imam cd sa uputama pa mi tam piše na koliko da narihtam i sad pazim kad rihtam sat.
 

bazingaR

Član
Tu od
22 Velj 2015
Poruka
37
Ovako na slike izgleda ok, ali cena je nekako cudna. Nosi motor 916.4W vodeno hladenje. Ima kod nas nekoliko vakvi duplaka, i neki lamborghini koje nose isti motor i svi imaju problema sa one zasebne bosh pumpe.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,481
Dobar je i predobar. Toliko traze za 539. Bas sam ga mislio objaviti. Po slikama ne moze biti losiji da bi dao isto za fergusona.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ovako na slike izgleda ok, ali cena je nekako cudna. Nosi motor 916.4W vodeno hladenje. Ima kod nas nekoliko vakvi duplaka, i neki lamborghini koje nose isti motor i svi imaju problema sa one zasebne bosh pumpe.

Ja sam mislio da je to zračnjak,pošto je dosta star. Može li biti da ima pumpe-dize? Ako da,onda ništa od kupnje!

NH- cijena je stvarno mala,ali već sam se puno puta uvjerio da onda ni roba ne valja... Staviti na njega uske gume,i kod mene napravi 1000 sati godišnje tek tako,ako se ne razleti...
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Explorer 65 sa starim motorom.

Tebe sam čekao... :)
Znači,tu bi trebao biti normalan sustav ubrizgavanja? Kako otprilike vidjeti dal je mjenjač ok? Probati reverzer u pokretu?

Treba pogledat...ako valja, uske gume i gas...steta samo sto nema 540e

Ma za špricu,kombajn rasipač gnojiva i malčer je i 540 OK...
Idem u nedjelju gore,da vidim jel krš ili nije...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,949
Pumpe su monocilindrične, za svaki cilindar posebno. No, nije to pumpa-diza u komadu. Tak oduvjek imaju svi SLH traktori.
Kao je to stari motor, nebi rekel da ima previše problema sa sustavom ubrizgavanja, jer su tlakovi relativno mali (180 bar).

Mjenjač: probaj kak se šalta, probaj invertor pri malim brzinama.
Probaj uključivanje kardana...
 

bazingaR

Član
Tu od
22 Velj 2015
Poruka
37
Ovi bar kod nas uglavno se prodaju zbog problema sa tim pumpe, a za majstore je misterija u cemu je kvar.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Znači,obadvojica ste u pravu.Ne sviđa mi se baš to,ni takvi traktori generalno,al nisam jedini koji odlučuje. Ima li on ove polovinke bez kvačila? I kakve su kočnice?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,949
Taj nema PS, iako neki mogu imati Hi-Lo.
Najvjerojatnije ima 15+15 mjenjač. Pogledaj ima li trojke u prednjim kotačima. Ako ima, onda ima getribu za 40km/h. Ak nema, onda ide 30.
 

Najnoviji postovi

Na vrh