• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hurlimann

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Trojke? Ne znam kaj je to. U oglasu piše da ima brzu getribu,al ne mora bit da je to istina.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Danas smo pogledali onog H 466...
Traktor je manjih gabarita,i jako je okretan,volan dobro radi. Ima lufta na prednjim kotačima,možda su otišli lageri,možda samo treba pritegnuti. Hidraulika diže,ali pod 100kg mojeg opterečenja jako sporo spušta,bez opterečenja ne spusti uopće. Kardan se normalno uključuje,ručica se samo potegne gore,i to je to. Malo je na nezgodnom mjestu,ispod sica. Brojač radnih sati ne radi. Motor dobro pali,nema dima na auspuh,na odušku lagano puše,i malo je masno od ulja u cijevi. Problem je kaj se dosta zalijeće na ler gasu,ne znam koji bi uzrok mogao biti. Mjenjač se dobro šalta,samo su malo dugački hodovi,a ručica invertera je dosta neprecizna,na njoj ima i Hi-Lo bez kvačila. Getriba je dosta bučna,zuji u vožnji,drugih zvukova nema. Najveća mana mu je kabina,dosta je bučna,skučena,i toliko hrđava zajedno s blatobranima od gore do dolje kao da je bila zakopana u soli. Ni traktori iz zimske službe nemaju tak hrđavu kabinu. Vidi se da je komplet limarija bila malo tu i tamo krparena,s bojom drukčije nijanse,moglo bi proći,ali kabina je koma.

Hi-Lo,i uključivanje kardana me odmah odbilo,da je limarija donekle još bi i razmislili,ali ovako ima tu puno ulaganja,jer ja ga ne bih tako vozio. Cijena je 5000e,još bi i možda nešto spustio,ali meni je definitivno ispao iz odabira.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,685
Taj Hi-Lo i hidrauličko uključivanje kardana su najbolji dio.
Hi-Lo na reverzeru? Obično je na ručici mjenjača.

Svaki se SLH motor zaletava hladan i na niskim okretajima, pa i moj dok je bil potpuno novi.
Zato to iznad 800 o/min prestaje.

Hidraulika može presporo spuštati ako je ulje prevelike viskoznosti ili je jako hladno.
Neznam jel taj ima ručni ili automatski regulative brzine spuštanja: ako je ručni, moždane bil previše zategnut.
 
Posljednje uređivanje:

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Vjerujem da jesu,ali na tako starom traktoru to je rak-rana.
I više mi se sviđa običan sistem kardana s ručnim kvačilom.
Kako je na ovom Hurliju riješeno pokretanje kardana kad je pod opterečenjem? Pretpostavljam da ga ne zavrti odmah na pune okretaje.
Ima tri mjenjača,prvi do sica je V-L-N,srednji je sa 4 brzine,i zatim je invertor s kalačem lijevo-desno.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,685
Kak brže povlačiš ručku, tak brzo uključuje.
Znači, na tom se svim ventilima (PS, kardan) upravlja mehanički, a ne strujom.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Sad mi je jasno! Uglavnom,ako nekom ne smeta limarija i ćelave gume,čini se da bi traktor čak mogao biti ok,za malo para...
 

hurli

Član
Tu od
25 Kol 2010
Poruka
55
C143kw9.jpg


kako se koristi ovaj mjenjač na hurlimanu xa76?
U situaciji kada je mali mjenjač(reversing control) u položaju za brze brzine što se događa stavljanjem ručice za promjenu kretanja naprijed-nazad u položaj kornjače?
 
Posljednje uređivanje:

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
C143kw9.jpg


kako se koristi ovaj mjenjač na hurlimanu xa76?
U situaciji kada je mali mjenjač(reversing control) u položaju za brze brzine što se događa stavljanjem ručice za promjenu kretanja naprijed-nazad u položaj kornjače?
na reverzoru imaš dvije brzine za naprijed i jednu za rikverc mjenjač 30-15

Poslano sa mog MediaPad T1 8.0 koristeći Tapatalk
 

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
Treba mi strucan odgovor drugovi na jednu stvar, dakle, imam Hurlimana H-468 Prestige Drivepower,
Mjenjac mu je 5x4 plus polanje dodatno, sad me zanima, na mjenjacu koji redukuje brzine, imam polja V, L, N, i SR, za ova tri polja prva znam za sta sluze, ali polje SR ne mogu nikako ubacit, dal je moguce da nikako ne postoji ili je neki problem pa nece ??
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,685
SR ti je Super Riduttore, odnosno puzajuće brzine.
To je opcija, pa moguće je da nema tu grupu brzina.
Pri šaltanju grupa izbaci glavni mjenjač (5 brzina) u ler, pa probaj. Pri tome traktor mora stajati ili se gibati vrlo polako.
 

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
Sve su sanse da nema uopste tu opciju, jer traktor ugasen , ili usporen posve, nece da ubaci, mislio sam da ima neki kvar pa nece, al opet kontam bas da nema tu opciju.
Hvala ti u svakom slucaju.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,685
Mozda je ručica zamijenjena?
Pogledaj negdje ima li naljepnicu s brzinama. Ako ima, tam se vidi koliko ima grupa.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kažeš da neče ubaciti...

Evo jedna zanimljivost koja se desila meni na Same-u.

Prilikom pranja traktora je upao mali kamenčić u utor birača na reduktoru koji pomiće polugu iz vana u samom mjenjaču unutra.

Nakon nekog vremena idem orat i hoću ga prebaciti iz transportnih "V" grupa u radne "N" grupe kad on neda i neda, u "SR" ide, u "L" ide, ali u "N" neda, ja sav u strahu dođem doma i legnem pod traktor da vidim kaj se desilo, zašto neće prebaciti, skinem zaštitini lim i napipam sa prstom kamenčić u utoru birača brzina po kojem klizi ručica mjenjača. taj je malo đavo blokirao ručicu i nije dalo prebaciti, izbacim ga van i dalje sve radi, a pošteno sam se uplašio, nije mi bilo baš svejedno, a traktor stajal cijelo vrijeme od pranja, nije nam bilo jasno zašto neće prebaciti :)

Eto tak, malo si pogledaj i to.
 

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
Zanimljivo je i to, al gledao sam i one poluge sto prebacuju te brzine sa vana, sa strane kucista, dal moze bit da je pritegnuta ili odpustana pa nesto zeza, mislim da sam vec gledao to i koliko se sjecam nije bilo nista zapalo.
Pogledat cu jos koju caku mozda bas nesto bude, kao sto su mi bile zavrnute kocnice naprijed, mislio sam da ne rade i na tu caku cijenu obarao kod nakupca, a kad sam dosao kuci bile samo iskljucene, tj.ventil zavrnut.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,685
Pogledaj one šarafe koji drže poluge birača za osovinu koja ide u getribu. To se zna često rasklimati, pa onda neće ubacivati.
 

hurli

Član
Tu od
25 Kol 2010
Poruka
55
na Hurlimanu xa76 otišli injektori, 1200rs,majstor kaže da je krivo gorivo-plavi dizel???
 

Najnoviji postovi

Na vrh