• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hurlimann

pcmarec

Član
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
100
I ja sam imao isti problem kad sam kupio traktor, išli smo mijenjat ulje i vidli da je šraf razvaljen, neki meštar je s nekim XY imbusom po tome gnjel dok nije izlizal rubove i jedva smo šraf skinuli, dal sam novog napraviti, i to na ibus 10 i gotovo i sad nema nikakvih problema više
 

pcmarec

Član
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
100
Interesira me jedna stvar za znalce, naime na zadnjim blatobranim imam prekidače, na svakom po jedan, i na njima su nacrtane slike ko za uključivanje isključivanje kardana, ali to ne funkcionira, kolko sam primjetil ti gumbi opće nemaju nikakvu funkciju, e pa sad ak ima neko isto to na svom traktoru jel mu to radi? kakvu funkciju to ima? Da li to treba negdje spojiti da se uključi, jer bi mi dobro došlo da mogu kardan izvana uključiti i isključiti

Lijep pozdrav
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Kako nefunkcionira???
Imam isti sistem na svome traktoru i redi,ali se mora 2 puta stisnuti a ne samo jednom. Isto ko što pališ kardan u kabini tako i na blatobranu. Prvi put kad stisneš onda ti očitava za paljenje kardana,a drugi put kad stisneš onda se upali. Ta dva pritiska moraju biti u razmaku nekih 2-3sekunde
 

pcmarec

Član
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
100
Kako nefunkcionira???
Imam isti sistem na svome traktoru i redi,ali se mora 2 puta stisnuti a ne samo jednom. Isto ko što pališ kardan u kabini tako i na blatobranu. Prvi put kad stisneš onda ti očitava za paljenje kardana,a drugi put kad stisneš onda se upali. Ta dva pritiska moraju biti u razmaku nekih 2-3sekunde

Ma nema šanse, kod mene treba držati gumb jedno 4-5 sekundi i onda se kardan upali, ali na ovim vanjskim gumbima nema života, možda se neka žica otpojila, trebao bi raskopati odozdo blatobran pa da to pogledam, al ćisto sumljam
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Ako ti radi kardan iz traktora iz kabine onda mora i sa blatobrana. Ispod blatobrana imaš zaštitni poklop za te žice pa si pogledaj da se slučajno nisu otpojile,ai ako ti neradi na nijednome blatobranu to dugme onda je negdje drugdje problem a ne ispod blatobrana.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Interesira me jedna stvar za znalce, naime na zadnjim blatobranim imam prekidače, na svakom po jedan, i na njima su nacrtane slike ko za uključivanje isključivanje kardana, ali to ne funkcionira, kolko sam primjetil ti gumbi opće nemaju nikakvu funkciju, e pa sad ak ima neko isto to na svom traktoru jel mu to radi? kakvu funkciju to ima? Da li to treba negdje spojiti da se uključi, jer bi mi dobro došlo da mogu kardan izvana uključiti i isključiti

Lijep pozdrav

E sad koji traktor je u pitanju??

Prvo provjeri dal uopče vode kakve žice do tih prekidača,da nebi bilo samo stavljeni za ukras..
 

pcmarec

Član
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
100
Evo raskopao sam i lijevi i desni blatobran, naravno svi šrafi zahrđali u pm...našao žice, sve uredno spojeno, ali ne radi, pola kabine sam raskopao i dalje ništa

i onda sam išao prčkati po lijevom prekidaču, znači na lijevom blatobranu, i stavim ja u konektor dvije licne da isprobam s instrumentom dal opće ima struje, i ima sve ok, i pazi sad, slučajno mi se žice spoje, počnu mi svjetla blicat na traktoru, brzo to otpojim, i odustanem od svega, reko da ne napravim još neko veće sranje, i slučajno se uhvatim za desni prekidač i nemreš vjerovati, radi!!!:D::D::D::D:

Neznam na koju foru al desni je proradil, al lijevi i dalje ništa, nema života, samo budem još sutra probal kad stignem desni prekidač zaštekati na ljevog možda je u njima problem jer više ne kužim kaj bi moglo biti, ali sam sretan jer barem jedan radi tako da je 50% uspjeha tu :D:
Jel zna neko ima di za kupit tih prekidača???

Javim još sutra kaj sam točno riješio

LP
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Eto za tjedan dana možeš otići u gudovas na sajam i tamo na Hurlimanovom štandu reči šta trebaš i oni ti to naruče ili ako ne kod njih odeš recimo kod nekih drugih trgovaca iz SDF grupacije jer oni moraju imat taj prekidač,samo neznam ko će ti biti povoljniji.
 

pcmarec

Član
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
100
Evo informacija, "jedan" prekidač za uključivanje/isključivanje kardana košta 560kn!!!!!!!!
Majke ti drage pa šta je u njemu, vjerojatno zlatne žice ima il šta ja znam

Kupio za 19,99kn prekidač pripasao ga gore i mali radi ko veliki, i nema frke, nisam poludio da dam prek 1000kn za dva prekidača, lopovi...užas...:mad::
 
I

izetfazlinovic

Guest
pozz

pozdrav forumasi,malo sam bio na netu i ugledah ovaj video, pa bi molio ak mi moze ko to objesniti kak je to moguce radit sa traktorom! kaj se to moze s bilo kojim novim traktorom...

hvala unaprijed.....evo video_http://www.youtube.com/watch?v=d-WeNyrSBwA
 
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
249
Re: pozz

pozdrav forumasi,malo sam bio na netu i ugledah ovaj video, pa bi molio ak mi moze ko to objesniti kak je to moguce radit sa traktorom! kaj se to moze s bilo kojim novim traktorom...

hvala unaprijed.....evo video_http://www.youtube.com/watch?v=d-WeNyrSBwA

neznam bas da se moze sa svakim ali ovog treba ubit, barem bi ga ja jer to kaj radi traktoru nije normalno
 

vladpet

Novi član
Tu od
27 Lis 2013
Poruka
13
Re: Novi Hurlimann 120XM (sima2013)

pozdrav,zanima me kvaliteta traktora H- 6135 ellite proizvodnja oko 1996,dali netko ima kakva saznanja,hvala
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Uh mali je ko bombončić,daj reci koju rijeć o hurliju i nabaci još koju sliku. Zašto si uzeo baš bez kabine?
Oduvjek mi se taj manji hurli sviđa,samo sa kabinom. Ima ga jedan čovjek u susjednom selu,baš tog 76 sa kabinom i novi stolov utovarivač,ma mali je preodličan
 
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
249
Re: pozz

pozdrav forumasi,malo sam bio na netu i ugledah ovaj video, pa bi molio ak mi moze ko to objesniti kak je to moguce radit sa traktorom! kaj se to moze s bilo kojim novim traktorom...

hvala unaprijed.....evo video_http://www.youtube.com/watch?v=d-WeNyrSBwA

lako je to, razdvojis kocnice, jednu nagazis i po gasu
 

Najnoviji postovi

Na vrh