• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hurlliman XA 90 i XA 70 iskustva

VIRTUS

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
154
Jel ima tko iskustva sa serijom xa 90 ili xa 70 ,novi modeli...?

U čemu je problem?

iskustva sa same dorado 86..... loša.... :icon_e_sad::icon_e_sad:

Zašto loša? Šta Vam nije u redu?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
U čemu je problem?



Zašto loša? Šta Vam nije u redu?

same dorado 86 2008.god
kupljen lani imao je 412 r/h
otišao semering na orbitoru, otišao semering na spojničkoj osovini mjenjača, otišli dizne (injektori) navodno kriva plava nafta svaka guma dobila po jedno "jaje" (gume su pireli) sjedalo ima več lufta stup volana ima lufta (na jednoj strani je ležaj a na drugoj mesingovana čaura prevelika tolerancija) kod šaltanja brzine tereba imati dobru ruku i uho nekada neče iz 1 u 2 i iz 3 u 2 kad se uigraš ide ljepše ali nije to to reverzor ne voli brzo šaltanje mora se dosta paziti (mjenjač je 30-15)
nisam previše zadovoljan ali što češ sad je tu i morat čemo nekako skupa živjeti
traktor sada ima 630 r/h
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
same dorado 86 2008.god
kupljen lani imao je 412 r/h
otišao semering na orbitoru, otišao semering na spojničkoj osovini mjenjača, otišli dizne (injektori) navodno kriva plava nafta svaka guma dobila po jedno "jaje" (gume su pireli) sjedalo ima več lufta stup volana ima lufta (na jednoj strani je ležaj a na drugoj mesingovana čaura prevelika tolerancija) kod šaltanja brzine tereba imati dobru ruku i uho nekada neče iz 1 u 2 i iz 3 u 2 kad se uigraš ide ljepše ali nije to to reverzor ne voli brzo šaltanje mora se dosta paziti (mjenjač je 30-15)
nisam previše zadovoljan ali što češ sad je tu i morat čemo nekako skupa živjeti
traktor sada ima 630 r/h

Koliko me pamčenje služi to je bio rabljen traktor kod kupovine a ne novi-:icon_scratch:

Hmm,možda je bio malo razređan i vračeni mu sati prema manjem broju..Neznam baš dali je moči sudit po rabljenom traktoru dal je to dobra ili loša serija traktora..Pitanje kak je bio prije održavan i vožen..

Recimo mi imamo isti traktor samo druge boje i s obzirom na poslove koje radi mogu reč da sam zadovoljan s njim..
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Koliko me pamčenje služi to je bio rabljen traktor kod kupovine a ne novi-:icon_scratch:

Hmm,možda je bio malo razređan i vračeni mu sati prema manjem broju..Neznam baš dali je moči sudit po rabljenom traktoru dal je to dobra ili loša serija traktora..Pitanje kak je bio prije održavan i vožen..

Recimo mi imamo isti traktor samo druge boje i s obzirom na poslove koje radi mogu reč da sam zadovoljan s njim..


da bio je rabljen imao je skoro 4 godine i 412 sati rada i nisu vračeni satovi nigdije nije bio otvaran problem je u tome sto je valjda to bila loša serija a traktor je napravio malo sati rada u garantnom roku....
 

VIRTUS

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
154
same dorado 86 2008.god
kupljen lani imao je 412 r/h
otišao semering na orbitoru, otišao semering na spojničkoj osovini mjenjača, otišli dizne (injektori) navodno kriva plava nafta svaka guma dobila po jedno "jaje" (gume su pireli) sjedalo ima več lufta stup volana ima lufta (na jednoj strani je ležaj a na drugoj mesingovana čaura prevelika tolerancija) kod šaltanja brzine tereba imati dobru ruku i uho nekada neče iz 1 u 2 i iz 3 u 2 kad se uigraš ide ljepše ali nije to to reverzor ne voli brzo šaltanje mora se dosta paziti (mjenjač je 30-15)
nisam previše zadovoljan ali što češ sad je tu i morat čemo nekako skupa živjeti
traktor sada ima 630 r/h

Iskreno mio je žao što imate tako loša iskustva sa svojim traktorom, ali se iskreno nadam da ste prebrodili prve probleme i da će te u buduće napraviti puno radnih sati.
srdačan pozdrav VIRTUS
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Iskreno mio je žao što imate tako loša iskustva sa svojim traktorom, ali se iskreno nadam da ste prebrodili prve probleme i da će te u buduće napraviti puno radnih sati.
srdačan pozdrav VIRTUS

"iz Vaših usta u Božje uši"
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
523
Malo da pokrenem temu, i da pokažem što se sve na traktoru može potrgati. Sad na jesen je čak bila i tema o tome. Ova s prve dvije slike je otišla pred 3 godine, varena kod Motohoda, ponovno pukla kod oranja u tvrdoj zemlji, mojom greškom, kriva procjena.
2dvvgi1.jpg
[/IMG]
21kilo9.jpg
[/IMG]
Ova druga je pukla zajedno s prvom, plug mi je napravio "zaokret, i s gornjim lamešom mi se "naslonio" na zadnju desnu gumu, ali tu sam imao sreće što nije i guma stradala jer su mi lameši bili novi.
334ubr7.jpg
[/IMG]
2rc6dg6.jpg
[/IMG]
Varenje nije bog zna kakvo, plug mi je ostao na polju, a bila je frka s vremenom za izorati za uljanu repicu. Izdržalo je tako i sjetvu repice (6 ha), i pripremu i sjetvu za žito (11 ha) i dio zimskog oranja. Onda je traktor išao na pola, ali to kad riješimo poluge. Inače poluge su širine 2cm i visine 7 cm.
 
Posljednje uređivanje:

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
523
Nove poluge nisam mogao riješiti, ako se ne varam Adonis Beser je platio preko 600 eura samo jednu, a i po prirodi sam škrt, pa sam potražio "domaće" rješenje, u stvari međimursko, i došlo me kao jedna originalna, samo što je cifra u kunama, Nove poluge su širine 2,5 cm, toliko je bilo mjesta u podiznim polugama, a visine 10 cm. Znači kod originalnih je površina presjeka 14 cm2, a ove nove mi imaju 25 cm2. Za materijal samo znam da je Č52 i još nešto, iz toga majstor Goran radi svoje strojeve, i za sada ni ne pisnu. Izorao sam oko 10 ha s novim polugama i sve je u redu. Inače sam zvao i u OLT, ideja je bila da kod njih napravim poluge,iz materijala iz kojeg rade plugove, nisu imali sluha, čovjek mi je objašnjavao vrste čelika, sto čuda svemira i sl. Slike novih poluga stavljam kad mi ih sin prebaci iz mobitela, a ovdje je račun za njih. Ako šefovi foruma misle da je reklama, nek ju maknu, ali ne vidim razlog. "dobar glas nek se daleko čuje"
2ibjfhu.jpg
[/IMG]
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
523
Imam kod rijeke Bednje tvrdih parcela, izgleda kako su bili nanosi, baš na ovoj slici je polje gdje sam potrgao poluge, pa još dok ti takva igračka napravi tragove, a defekt se dogodio na kraju parcele gdje se kombajn okretao.
20i9irs.jpg
[/IMG]
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Ja za hurlimana imam samo rijeci pohvale. 6 500 sati ima i od kvarova je bilo samo promjena kuplunga i te ruke od hidraulike koja je pukla. Stvarmo zahvalan traktor. Napatio se sa teskim prikljucima i u teskim uvjetima rada. Vargas i ja sam najprije dao postojecu ruku zavariti ali je nakon 20 ha oranja opet pukla i to na drugome mjestu. Veli majstor da je materijal prilikom varenja oslabio i zbog toga je doslo do ponovnog pucanja. Meni je srecom osiguramje priznalo taj lom i isplatili mi stetu.
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
523
Meni je Hurliman za sad glavni traktor, i generalno ne mogu se potužiti, osim senzora, to nije moja greška. Ovo što se potrga, ili podere, ne bi se dogodilo da je to "ukrasni" traktor na gruntu i da stoji u garaži. Da imam gluposti koje su se dogodile, a nisu trebale, imam, prvenstveno mi je u pitanju nasljednik,on ga isto vozi, ali s vremenom bude i on došao k pameti. Valjda?! Ja sam trenutno u "tranziciji i restruktuiranju" kako se to danas moderno veli, smanjujem mljekarstvo a povečavam ratarstvo, još da sam si samo malo bolji sa Svevišnjim pa da me malo prestane iskušavati bio bih na konju. A sad slike novih poluga, Faić mi je promijenio način pričvršćivanja španera jer mi je originalni način sa onim šarafom preko poluge samo radio probleme, a ove ušice se za sad drže dobro.
10efwxs.jpg
[/IMG]
I

2q0uk1v.jpg
[/IMG]
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
Dobro izgledaju..
Da se na našem traktoru to desi,ja bi dao radit krače poluge,jer ovako bezveze stoje van zadnjih kotača,a i ružno za vidjet..
Dali je varenje i farbanje odrađno kod Faića ?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Bem mu misha, ili ja neznam kaj je teška zemlja (imam i ja teške zemlje za moj pojam, ali ovo je onda nekaj extra teško), ili nekaj nevalja s tim materijalima kaj tak pucaju.
Ili je glavni uzrok previše agregatiran traktor ili je do vozača.

Znam samo da ako se drži do toga da španeri nikad nisu u fiksnim rupama, da priključak može šetati par cm lijevo-desno i ako je priključak odgovarajuči za taj traktor da nebi smjele pucati poluge. Dalje od toga ja neznam.
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Vargas, to je cijena samo izrade poluga ? Nemoguce da je to sa materijalom ???

Kod mene se to dogodilo oba puta u transportu, velika brzina, poljski put, tezak plug i jbg..
Da traktor ima EHR to se nikad ne bi dogodilo.
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
523
Šanana, prva poluga je prvi put pukla u zimi , temp u dobrom minusu, bio zakačen plug, raspušteni španeri, kod skretanja na vrt, plug je dobio zamah i pukla je poluga. Vozač, pilot, moj sin. Da nisam bio par metara od mjesta događaja, ne bih vjerovao. Drugi put pukla u tvrdoj zemlji, tu parcelu sam složio od više komadića, neki su dulji, neki kraći, i od prethodne brazde u mkraćem dijelu mi je ostala kajla od kakvih 10-15 cm neizoranog. Ideja je bila da kad se budem vraćao na drugu stranu, da to pokupim s tom brazdom. Kriva procjena, pukla je popravljana poluga, a s njom i druga koja je bila cijela. Plug je Landsberg, dvije brazde, koliko je teški točno ne znam. Budem poslikao zemlju u žetvi uljane repice koja je tamo posijana, kad je sušno, zemlja raspuca da se vidi Kina. Tamo iza repice ide lucerna, kukuruz ne dolazi u obzir zbog Bambija i njegovih prijatelja koji uz divlje svinje i dabrove naprave rusvaj u kukuruzu.

Adonis, to je cijena materijala, rezanja i varenja. Za oba dvije poluge.
 
Posljednje uređivanje:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Imam jedno pitanje. Zakaj su španeri u fiksnim rupama??
Koliko sam ja učen, plug mora barem malo šetati, nesmije biti fiksno zabravljen.

Možda je i to uzrok opterečenja poluge, negde je moralo popustiti.
 
Na vrh