• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Husqvarna motorka

nenadshone

Član
Tu od
30 Srp 2012
Poruka
32
hvala na odgovoru
cistio sam sve, sito je cisto, ne znam jedino za te kanale posto oni moraju na ultrazvucno ciscenje, uvideo sam problem sa membranom, ona membrana sa iglicom propadne i nece da se vrati kad skinem poklopac i bas je natopljena benzinom, i kada ponovo namestim onda pumpa lepo i tako stalno.. membrana je nova stavljena kao i cela klackalica..
 

vrijedni

Novi član
Tu od
2 Pro 2014
Poruka
9
Nebi te htio prestrašit ali sam i ja imao istih problema paljenje i gas su bili problem posljednjih 5 godina i nikako nismo mogli shvatit zašto.Bila je kod 100 majtora i svaki nek ti je uzeo 50 kn potrošio ti je novaca i novaca dok na kraju nismo našli poštenog koji nam je pokazao šta je ustvari bilo.Klip cilindar karike sve joj je bilo ishabano i na kraju smo je prodali.zbog te prodaje se i dalje kajem zato što je za mene to bila dobra motorka.
 

nenadshone

Član
Tu od
30 Srp 2012
Poruka
32
auu ako je to, ne znam stvarno sta cu :( probao sam i danas, kad povucem sauh, upali i radi, ali cim vratim sauh ugasi se istog momenta. i tako svaki put, jel zna neko koji alat je potreban za skidanje cilindra? znam da je inbus ali ne znam koji, cini mi se da je colovni neki??
 

Zetorr

Član
Tu od
2 Sij 2014
Poruka
97
Mislim da je imbus 6 al digački al moraš žicom očistiti glavu da može imbus ući u glavu vijka. A vidiš na kanapu jel ima kompresije il nema.
 

vrijedni

Novi član
Tu od
2 Pro 2014
Poruka
9
ja am svoju palio prvi put pod čokom,zatim kad se "javi",palim je bez čoka,tada kad se javi radi sekundu i pol i ugasi se.onda sam ponovio postupak samo šta sam drugi put bez čoka držao jenom nogom gas i tako je upalila i radila je dok sam je god držao pod gasom,čim sam je pustio ona se ugasila i postupak se ponavljao
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
auu ako je to, ne znam stvarno sta cu :( probao sam i danas, kad povucem sauh, upali i radi, ali cim vratim sauh ugasi se istog momenta. i tako svaki put, jel zna neko koji alat je potreban za skidanje cilindra? znam da je inbus ali ne znam koji, cini mi se da je colovni neki??

Vrlo moguće da je 4,8mm inbus

Ako radi samo pod saugom , jesi li siguran da je dostava goriva u karburator bezgrešna ?
 

nenadshone

Član
Tu od
30 Srp 2012
Poruka
32
filter goriva mi se raspao, a bio je skoro nov, pa sam vratio stari koji je ok po meni.
i dalje je ista situacija, a karburator kad otvorim, pun je benzina, pod saugom rad normalno, ali ga brzo vratim, jer ne znam da li je stetno drzati ga zatvorenim duze vreme, i istog seknda mi se ugasi. uslucaju da pod saugom dam gas i brzo pustim saug, ona zaturira i posle 2 sekunde se ugasi.
ne znam da li je problem u tome sto se karburator napuni benzinom, i cesto se membrana zalepi zbog puno benzina, ona koja treba da druka. onda ja rukom pomerim malo i onda se vrati u svoj polozaji onda druka lepo. ali ne znam sbog cega se to desava, sve je novo,cak i staru kad vratim ista je situacija..
dodje mi da je raskomadam macolom :fiery: :fiery: :fiery:
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Problem je u dobavi goriva. Kazes da je membrana ispravna, a moras je rukom pomicat. To nesto ne stima, ona nemije biti kruta i mora se uvijek vracat u srednji polozaj sama od sebe. Te male pile koji put imaju problem da se im kanali zacepe i treba imat srece kod ciscenja. Neki put treba i kompletni rasplinjac mjenjat. Jesi sigurno, kad si sklapao rasplinjac, sve vratio kak spada.
 

nenadshone

Član
Tu od
30 Srp 2012
Poruka
32
Problem je u dobavi goriva. Kazes da je membrana ispravna, a moras je rukom pomicat. To nesto ne stima, ona nemije biti kruta i mora se uvijek vracat u srednji polozaj sama od sebe. Te male pile koji put imaju problem da se im kanali zacepe i treba imat srece kod ciscenja. Neki put treba i kompletni rasplinjac mjenjat. Jesi sigurno, kad si sklapao rasplinjac, sve vratio kak spada.

kazes srednji polozaj? kod mene je uvek u gornjem polozaju i tada je iglica spustena, a kada pritisnem prstom onda se spusti i tada je iglica podignuta.
pa kada skinem poklopacvidim da je pun benzina i membrana je natopljena benzinom, i tada kao da se zalepila i ostala u donjem polozaju, cini mi se kao da vuce vise goriva nego sto treba, mozda je do filtera, nisam siguran, ali dva filtera sam menjao, ipak moguce je da je do njih, jer se novi rasklopio kada sam ga proveravao, a kada vratim stari kroz crevo sikne gorivo.
siguran sam da je sve vraceno kako treba ako hocete mogu slikati, pa da vidite

videcu jos jednom danas sa novim filterom goriva, samo da ga jace sklopim, da se ne rasklopi opet u rezervoaru..

hvala jos jednom svima na savetima, boljeg foruma od ovog nema :) :) :)
 

nenadshone

Član
Tu od
30 Srp 2012
Poruka
32
kod mene ima samo jedno crevo, iz rezervoara u karburator.
jel to impuls crevo?
njega sam juce proverio, dobro je, skoro kao novo, menjao prosle godine
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Čini mi se da češ morat malo više otvorit šaraf za gorivo od tvorničkih postavka,pa će tek onda donekle bolje radit.

Crna membrana mora biti pravilno okrenuta i s jedne strane suha,ako je mokra s obje strane nevalja,mjenjaj ju.
 

nenadshone

Član
Tu od
30 Srp 2012
Poruka
32
moguce je da si u pravu, danas sam je stelovao sa komsijom koji poznaje bolje testere i radi godinama sa njima, i dobili smo je na kratko, lepo me dobila turazu i prima gas, ali posle se opetgusila i gasila, na leru je lepo radila jedno vreme.
verovatno cu je odneti kod majstora da je on pogleda, bolje da je on nasteluje nego ja sam, i da pogleda da nije jos neki problem.

hvala svima jos jednom na savetima :)
 

nenadshone

Član
Tu od
30 Srp 2012
Poruka
32
Samo da javim, motorka je popravljena. Samostalno sam je popravio.

Samo je karburator bio rastelovan :(whew):
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Pozdrav ekipa


Imam Huskvarna MŽ61 motornu pilu kao na slici:

http://www.njuskalo.hr/image-w920x6.../husqvarna-tomos-mz61-pila-slika-42483423.jpg

Ovih dana je intezivno koristim i javilo mi se nekoliko problema...

Kada pilam sa gornjom stranom pila se pocme naglo gušiti i nemoguće je dati pun gas.

Također bi htio zamijeniti vodilicu,pa zna li netko kljucne informacije za kupnju nove?
Znam da je lanac 3/8''

Konopac od potezača također mi9 je dotrajao ali s obzirom na iskustvo kod motorne kosilice za travu i slicnih motora s potezačem današnji komercijalni konopi su jako nekvalitetni te nakon nekoliko ciklusa paljenja vec se počimaju rutati i stanjivati pa bih ja radije uzeo neki drugi konopac koji isključivo nije za namjenu za paljenje motora, što mislite da li je to pametno?

Hvala
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Za ovaj prvi problem ne vidim vezu sa motorom, trenje kretanja je uvijek veće dok se pili gornjom stranom. Prije bi rekao da je garnitura gotova, a još prije da je lanac loše ili nikako nabrušen.
U originalu je debljina članka 1.5mm, no ima ih, bar za naše tržište 1.6. To moraš izmjeriti. Ako mjenjaš i vodilicu i lanac onda uzmi 3/8", 1.5mm, duljine 40-45cm. Broj članaka ne znam napamet.
Konopac ako se ugradi kak spada traje dugo. Bitno je da nije prekratak.
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Što se tiče lanca lanac je novi novcati jucwer pilio s njim prvi put... nego što je ta garnitura?

Što se tiče nove vodilice,namjeravam kupiti istu, samo ju neznam izmjeriti ... odakle mjerim? ja sam mjerio od početka do kraja noža i ima oko 55 cm...
 

Najnoviji postovi

Na vrh