• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Husqvarna motorka

Gorki

Član
Tu od
7 Lip 2019
Poruka
78
Poštovani,
Prije par dana mi je majstor zamijenio klip i karike i rekao mi je da je sada klip sa jednom karikom a prije su bile dvije da li će motorna pila raaditi kao i prije? Zapremina je 87 ccm.
 

stanky069

Član
Tu od
19 Lis 2018
Poruka
63
Većina Huski i ima jednu kariku samo...nista čudno...radit ce ona isto.
Vjerovatno za tu tvoju prije se pravili klipovi sa dvije karike,a više ne,pa ti ugradio klip s jednom karikom... Nemas brige,nece joj nista biti.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,811
Sam bog da je jedna karika.
Po mojem razmišljanju bolje nego dvije.
 

fergomil

Aktivni član
Tu od
2 Ožu 2019
Poruka
257
Možete li podijeliti s nama Vaše razmišljanje?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Gorki

Član
Tu od
7 Lip 2019
Poruka
78
Drva izrezana pa sada ne mogu da je testiram da vidim ima li razlike al ako vi kažete da je ok onda da ne brinem.
 

Miki870

Član
Tu od
14 Tra 2019
Poruka
69
Kupil ovu manju motorku Jonsered cs2234, za obrezivanje i manja drva, ja se iskreno iznenadil kak dobro radi, a ima 1.4 kw. Napilal vec oko 3 metra drva, skoro sam ju isplatil. Ima ko kakva još iskustva sa takvom pilom? Na pločici joj piše "Husqvarna, SWEDEN" po tome sam mislil da je vrijedna kupnje.
21886
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,413
Koliko si ju platio i gdje? Sad je stihl ms 180 na akciji oko 1700 kn za solarno plaćanje
 

scarlet

Aktivni član
Tu od
11 Lis 2018
Poruka
221
Jonsered,pod okriljem huskvarne,pravi isto tako dobre pile kao i maticna kuca....to svi kazu,a ima i snimaka na takmicenjima gdje se lavovski bori protiv stila i huskvarne!Nego i ja sam se ponovio!Pala je H 120 mark II za ispomoc starijoj sestri,a da ne handrim malu GST 360,jednorucnu kroz svakakvo smece,i granje....Ipak je ona deklarisana kao nesto drugo i za drugu namjenu,a i vise nego duplo skuplja!Mada je lakoca raditi sa njom!Za ove pare ipak je opet odluka pala na huskvarnu umjesto Stila!Za iste pare koliko kosta i ms 170,na akciji,mnogo jaca pila...mislim da se nisam zaj...ao😀!Sta kazete vi drugari??

Moje ljepotice 😀
 

Prilozi

  • IMG_20191021_150440.jpg
    IMG_20191021_150440.jpg
    149.7 KB · Pregleda: 53
Posljednje uređivanje od moderatora:

Gorki

Član
Tu od
7 Lip 2019
Poruka
78
ja posjedujem jonsered 930 stara motorka ali izvrsno radi samo treba paziti za omjer 1:40 mješavine. ostalo je sve u rangu izvikanih marki gdje se dosta novca daje na ime.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,422
Zelja mi je bila jednorucna ali cijena me odvratila 😁 tako da sam uzeo ms170 za 1000kn i prezadovoljan sam.
Nema husqvarna trgovine u blizini pa njih nisam ni gledao. Da je drugacije ko zna...lijepe pile u svakom slucaju.
 

Gorki

Član
Tu od
7 Lip 2019
Poruka
78
iduće proljeće planiram kupiti kinesku motorku i ide na hard test da vidim jel to motorka ili igračka
 

scarlet

Aktivni član
Tu od
11 Lis 2018
Poruka
221
Pa zavisi sta podrazumiejvas pod hard test😀Ako bas hoces da je unistis,uspjwcws ne sumnjam,samo joj daj neprestanog rezanja citavom duzinom maca i to je to!To su vecinom hobi motorke,koje mogu dati dobru podrsku,u namjenskom radu!Npr,v3c sam negdje spomenuo,meni j3 van svake pameti kad neko hvali ms170 ili 80 i kaze nepoderiva je,masina je,ovo ono i onda stavi sliku panja,ili trupca od metra koji je odrezao sa tom motorkom!Mislim,moze ona to odraditi,ali zasto muciti stroj ako nije namijenjen za te stvari....to mi je za ne shvatiti!I onda,servis,garancija,kaze crkla......Sto se tice kineza,meni je Sonic motorna pila mp56 expert,odradila samo takav posao u dvije sezone,ali sa obazrivim ponasanjem.....znaci nije rezala nista deblje od starih aljiva,koje znaju biti podobre....i svakakve aikare,mladica,iskresavanja,ali kad vidis da vristi,pauza,a to je od prilike rezervar goriva!Prodao sam je i dalje radi beZ problema trecu sezonu,ustvari odradila je trecu sezonu!Upravo zbog namjene sam nabavio sebi tri pile da pokriju sve sto me moze zadesiti!Od mene toliko😀
 

Miki870

Član
Tu od
14 Tra 2019
Poruka
69
Koliko si ju platio i gdje? Sad je stihl ms 180 na akciji oko 1700 kn za solarno plaćanje
Bila 1500kn, ali i 10% popusta na gotovinu. Kod husqvarninog i jonsered distributera u Ivancu.
Jonsered,pod okriljem huskvarne,pravi isto tako dobre pile kao i maticna kuca....to svi kazu,a ima i snimaka na takmicenjima gdje se lavovski bori protiv stila i huskvarne!Nego i ja sam se ponovio!Pala je H 120 mark II za ispomoc starijoj sestri,a da ne handrim malu GST 360,jednorucnu kroz svakakvo smece,i granje....Ipak je ona deklarisana kao nesto drugo i za drugu namjenu,a i vise nego duplo skuplja!Mada je lakoca raditi sa njom!Za ove pare ipak je opet odluka pala na huskvarnu umjesto Stila!Za iste pare koliko kosta i ms 170,na akciji,mnogo jaca pila...mislim da se nisam zaj...ao😀!Sta kazete vi drugari??

Moje ljepotice 😀
Mislio sam kupiti H 120 Mark II ali nije bila trenutno u ponudi, a pošto je Jonsered CS2234 po dizajnu i snazi isti onda se nisam previše dvoumio.
 

scarlet

Aktivni član
Tu od
11 Lis 2018
Poruka
221
Ako malo obratis paZnju,kuciste zprijeda i auspuh im izgledaju identicno...Uglavnom,ja sam svoju malenu isprobao i radi posao,i to dobar!O razlici u tezini u odnosu na 365 da ne govorim😃Samo nemoj da neko pogresno shvati😃

A kaze coek po dizajnu isti,ja jos procitao i ne vezem....sory
 

Miki870

Član
Tu od
14 Tra 2019
Poruka
69
Znaci zadnja rucka di je gas, cok i struja su totalno isti, auspuh također, rucka ista, kocnica i plastika gornja je skoro ista. Ima nekih razlika u dizajnu kod startera, ali obe imaju iste zapreminu i snagu, i obe imaju istu cijenu. To sam rekao tako da su isti, al definitivno su slicni.
Evo 365-ica i mala Jonsered
72396876_404292010255195_6614673325773815808_n.jpg
 
Posljednje uređivanje:

scarlet

Aktivni član
Tu od
11 Lis 2018
Poruka
221
Da ti kazem,meni je Jonsered ljepse upakovan!Nekako ima ljepsu liniju,pogotovo gornji dio crni,bar meni😃
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Glavna ti je razlika u prednjoj ručki: na Husqvarni stoji u koso, a na Jonseredu ravno.
Sam stroj je identičan, te kod obje marke postoje profesionalni i oko kućni modeli.
 

scarlet

Aktivni član
Tu od
11 Lis 2018
Poruka
221
Ajde ako neko to shvata da pojasni malocnama laicima...Jeli to stvarno identican proizvod povkvaliteti samo drugacijeg dizajna??Mislim dobar trik,malo manja cijena,a sav prihod ide u istu kucu,ako dobro kontam!!..??
 

Najnoviji postovi

Na vrh