• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Husqvarna motorka

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,484
Može biti ali većinom bude malo slabije kvalitete od prestižnije marke. Tu se radi o brandiranju tj. Markiranju proizvoda. Husqvarna se natječe sa stihlom, tu je onda borba ili ili. A na tržištu postoje kupci koji ne žele ili ne mogu kupiti ni jednu ni drugu marku. E tu onda uskače jonsered kao treći brand sa dobrom cijenom i kvalitetom. Kad proda i jonsered pilu, husqvarna je opet zaradila. Ima širi asortiman od stihla i zato više proda. Recimo da je katastrofu napravio sony kad je kupio ericsona i dotadašnji zajednički naziv sony ericson promijenio u samo sony. Dok su imali zajedničko ime prodavali su se dobro i zbog jednog i zbog drugog dijela imena. Kad su ugasili ime eriscon, odmah su izgubili pola tržišta. Trebali su ako ništa, početi ponovno proizvoditi mobitele pod markom ericson.
 

Miki870

Član
Tu od
14 Tra 2019
Poruka
69
Ajde ako neko to shvata da pojasni malocnama laicima...Jeli to stvarno identican proizvod povkvaliteti samo drugacijeg dizajna??Mislim dobar trik,malo manja cijena,a sav prihod ide u istu kucu,ako dobro kontam!!..??
Jonsered CS2234 koju sam kupio ima istu cijenu kao i Husqvarna 120 Mark II, ista cijena, ista snaga i sve ostalo. Jedina jače uočljiva razlika je u imenu i boji. 🤣
Na pločici joj piše "Husqvarna, SWEDEN", ko i na ovoj 365-sp. Kaj god da je bitno da ona služi dobro.(y)
 

Gorki

Član
Tu od
7 Lip 2019
Poruka
78
Ja posjedujem Jonsered ništa joj ne fali nisam profi da radim svaki dan al za sve poslove koje radim je super. Ima još jedna Švedska pila STIGA marka solidna i prihvatljiva cijenovno.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,270
Nije Jonsered manje kvalitetna marka, već se određeno ime prodaje na određenim tržištima: Husqvarna u USA, a Jonsered u Kanadi, npr. Dobar je primjer bil ovaj sa Sony Ericssonom.
I Jonsered ima "XP" tj, profi modele, ekvivalente Husqvarni, samo se drugačije zovu.
U vrijeme dok sam kupoval malu pilu, profi model Husqvarne se zval 346XP, a ekvivalent Jonsered 2153.
Kupil sam Jonsered 2152, koji je ekvivalent Husqvarne 353, dakle gotovo identični ali ne "XP" modeli...
 
Posljednje uređivanje:

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
934
Da. Najdi mi njihovu verziju nove husqvarna 572 xp . To kaj imaju stran , prije pola godine je bila i u našem jeziku, sa opisima modela.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,270
Šteta. Vidim da je stranica mrtva, ali još postoji.
 

Miki870

Član
Tu od
14 Tra 2019
Poruka
69
Ja sam kod prodavača dobil informaciju da više ne uvoze Jonsered. A sad dal više ne postoji, to ne znam.
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
915
Jonsered se def spojio sa Husvarnom I sad se samo ona proizvodi, mislim da ima pola godine od kad je donijete ta odluka. Ali moram pohvaliti tu marku. Stric mi ima trimer Jonsered sigurno nekih 15 godina taj trimer je toliko pokosio trave da je to bruka svjecicu mu jos nije promijenio. Bas prije neki dan je prvi put od kupnje skidao plastiku da ocosti filter I svjecicu... znao je preko 10 rezervoara da potrosi na dan!!
 

Gorki

Član
Tu od
7 Lip 2019
Poruka
78
Sve što je rađeno po standardima kvalitete Švedske je OK. razlike su u nijansama ja imam muzejski primjerkak koji još radi
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
934
Jonsered je pod husqvarnu več 20 + godina. Radili su sporedne modele. A sad su tu znamku ugasiuli.
 

Gorki

Član
Tu od
7 Lip 2019
Poruka
78
Moj jonsered 930 elektronika elektrolux radi za moje potrebe. E sada znam da je tehnologija napredovala pa ima boljih strojeva koji su veše eco orijentirani. ona je išla super 98 oktana. i omjer 40:1
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
915
Meni stric ima Husvarnu, i ove godine mu se desavaju problemi... naime, jednostavno se gusi, prekida u radu, gasi se... treba nekoliko puta da povuce kurblu da bi je upalio... Mijenjao je kariku i cilindar je u veoma dobrom stanju, ali jos se nije utvrdilo sto je glavni problem...
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
934
Moj jonsered 930 elektronika elektrolux radi za moje potrebe. E sada znam da je tehnologija napredovala pa ima boljih strojeva koji su veše eco orijentirani. ona je išla super 98 oktana. i omjer 40:1
Čuvaj ju jer djelova praktički nema.
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
985
Kolege u kupovini sam vece motorke..U pitanju ju je Husqvarna 372..
E sada u trgovini za novu dobivam malo popusta a imam covjeka koji uvozi polovne stvari i daje na motorke garanciju i stvarno su ko nove..Dali je bolje uzeti te nove ili polovnu stariju
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,270
Kupi radije novu 365 X-Torq. Isti stroj kao 372Xp (samo malo slabiji) za novce koliko bi dal za rabljenu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh