• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Husqvarna motorka

MadFarmBoy

Aktivni član
Tu od
2 Svi 2020
Poruka
211
Već je prije bila diskusija o tome, samo se ne sjećam u kojoj temi :unsure:
Uglavnom, naravno da se osjeti razlika, ali to je doslovce zanemarivo. Razlika je u elektronici i ova se vrti za cca 500 okretaja više... npr, to što ćeš ti po rezu sa 550 xp mk2 biti brži u raspiljavanju sirove bukve na furke debljine nekih 30-ak cm za 1 sek., misliš da je tako opravdana cjenovna razlika između tih dviju pila od oko 1500-2000kn? A dugotrajnost bolje da ne spominjem.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,614
Nekome tko radi 20 m drva za sebe je ta razlika zanemariva a nekome tko je “svaki dan” u šumi i radi godišnje 500 ili 1000 m se vjerojatno osjeti razlika…
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Došli zmajevi😇🙃😉🙂



 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Došli zmajevi😇🙃😉🙂



daaaa

pogledao skoro sve videe kako se pojavljuju na youtubeu. 592xp je beštija, mislim trenutno najžešća pila na tržištu.
Nije tako niti teška, od 661 je zeru teža ali je osjetno brža...

 
Posljednje uređivanje:

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,614
Došli zmajevi😇🙃😉🙂



Budes piknul jednu? :giggle:
@zwer MS661 je starija generacija pile. Mislim da je izasla 2014. Al realno kome trebaju takve pile. Za nekoga tko radi i 200 m drva godisnje je ta pila previse. To bi bilo za firme koje se bave sumarstvom i ruse debelu tehniku svaki dan.
 
Posljednje uređivanje:

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Budes piknul jednu? :giggle:
@zwer MS661 je starija generacija pile. Mislim da je izasla 2014. Al realno kome trebaju takve pile. Za nekoga tko radi i 200 m drva godisnje je ta pila previse. To bi bilo za firme koje se bave sumarstvom i ruse debelu tehniku svaki dan.
Nisam nikakav veliki trgovac drvima, radim drva za svoje potrebe od 1989.godine i tada sam radio sa tomoshusqvarnom 61ff. Kad sam 2008.godine na dvorište dovezao 25 kubika bukve u višemetrici ta je motorka jednostavno prdnula.......Tada sam kupio Husqvarnu 575xp koja jede malu djecu.Iza nje sam kupio Husqvarnu 237 za kresanje sitnijih grana.
Kupio sam te motorke jer mi trebaju, kupio sam ih zato što sam ih mogao kupiti, kupio sam ih zato jer s njima brže obavim posao koji radim pa mi je s njima lakše odraditi, kupio sam ih jer su bile jeftinije od Stihla, ne kajem se što sam ih kupio, dapače vrlo sam zadovoljan....
Pokojni deda je 1968.g kupio Stihl 075........Ja bih ga danas kupio ali nije bolji od Husqvarne.....:)
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,614
@hrva Naravno, svatko za svoje novce kupuje kaj hoce i kaj misli da treba. Ja budem ove godine napravil cca 150m drva i to 90% sa Stihl MS341 iz 2005. godine. Imam i 61ff ali ju malo koristim. Nije isto raditi drva na dvoru kad ti netko dopelja višemetricu ili u šumi. Ja imam terena gde je teško i hodati tak da mi nije svejedno da li motorka ima 7 kila ili 10. Ja s tom motorkom moram hodati po brdima, grabama, srusiti drvo, okresati grane, ispiliti na metar… Recimo brze bi srusil drvo sa MS661 ali bi me 3x vise namucila dok bi ju nosal okolo i rezal grane i penjal se s njom tak da bi imal više “štete” nego koristi od te snage. A nije bas prakticno nositi 2 pile okolo…
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,661
. Zaobiđi tu 550xp i kupi si 545 mk2, i naravno da ćeš jeftinije proći.
Zašto? Ja imam 550xp skoro 4 godine, napravio sa njome cca 2000 metara drva, od obaranja do piljenja za pec i do sada promjenio samo nekoliko zracnih filtera i 2 filtera goriva, svjecicu jednom skinuo. Lance i vodilice ne brojim
Misliš da se u radu ne osjeti razlika između 545 i 550?
545 mk2 i 550xp stare serije imaju jednaku snagu
 

Gilera26zg

Član
Tu od
15 Velj 2018
Poruka
156
Pozdrav gledam sad jednu Husqvarnu 440 na akciji jel ima tko i kakva su iskustva nesto malo za sitne stvari a i da moze recimo 30 cm deblo pilit bez problema da ne moram odmah po 61
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,481
Može bez problema ali ne tako brzo ako na to mislis. Ona je više za do 20cm. Za 30 cm ti treba 3 ks. Ja imam kombinaciju 5 i 2.3 ks, pa mi sad opet fali nešto oko 3.5 ks 🙂. Poanta je da što više imamo, više nam treba. Skupljaj za jednu sličnu 261 pa ovu staru potjeraj u zasluženu mirovinu.
 
Na vrh