• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Po šumi i u slučajevima di treba voziš 4x4 kad ne treba i kad je nakrcan po asfaltu se radi više šteta nego koristi a da ne govorim da se i gume nejednako troše sta je znak loše uparenog pogona i to na original prikolicama
( šta bi pojedinci koji se hvale znanjem o motokultivaorima trebali znat ) ali da svaki korisnik s godinama nađe način koji njemu najviše odgovara ( dok ne dođeš u godine kad samo filozofiraš i prodaješ maglu na temelju godina ) uglavnom ljudi stiskajte kvačila prilikom ubacivanja :hahah: ( stariji neće skužit foru njima kvačila odavno ne trebaju )
I na kraju zbog toga šta je rasprava otišla u drugom smjeru jadni covijek ostao bez odgovra kako upalit frezu šaltata i generalno koristit se motokultivatorom:rolleyes:
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Mi smo također nekad radili drva na taj način. Prvo cjepanice pa sušenje. Iza toga cirkularom na kratko i kalanje na debljinu za loženje. Prije 15-20 godina smo promijenili način. Odmah u šumi se pili na kratko. Čim se dopelaju doma kalaju se na debljinu za loženje i takova slažu u 2 ili 3 reda uz zid ili između stupova tak da drva tvore zid. Na taj novi način dobijemo malo više piljevine, ali ona završi kao smeđi dodatak kod kompostiranja zelene mase. Meni se s obzirom na prostor kojim raspolažem ovaj novi način pokazal prihvatljivijim.



 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Koliki je promjer pile: 400 ili 500?
Ipak si nabavili kabel :)
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Nekak je najbliže 400 😊
IMG_20200422_185539.jpg
Imam još jednu isto friško nabrušena, al nije vidija,isti promjer.
IMG_20200422_185651.jpg
Kabel sam štukal privremeno z2 jednoga napravil.
IMG_20200422_185451.jpg
Sutra kalanje malo 😊
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Sve je dobro ak se dobro svrsi,ja se zbog opasnosti i iskustva ne druzim vise s cirkularom:eek:.Uzel sam si El. makitu pilu i to s njome odradjuju moji sinovi i zena brez problema i opasnosti,stisnes gumb-zzzk;) i gotovo,tu i tam nalijes ulje i nema neke opasnosti,buke, smrada benzina ko kod motorke u sumi,nema kvarova ko na motorki.Vec jedno 3-4 g. tak dela i moj zet koji se prija tomu smijal:p dok se mucil s motorkom.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Reže odlično za sad, ali hrast baš ne volim tako piliti, ali kaj mogu nemogu bitati. Moram ispiliti još 10-12 metara ove dane. E a sad neznam kaj da ti kažem za okretaje, neznam kolko ima, znam sa ima 3Kw motor, a okretaje neznam.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
E vidis a ja baš cirkular volim, od svih alata za drva mi je draži, samo ja imam za traktor i ima klackalicu, vidija je gore od 500 i stvarno je užitak radit i učinak po satu je daleko veći nego sa pilom, ja spilim od 2 do 3 kubika na sat zavisi kakva su drva, po meni je i sigurniji od cjepača, rađe bi da mi prsti stradaju na cirkular nego cjepač jer on podrobi sve a cirkular ima ravan rez i ima nade da se zašiju nazad, meni dede ima oba kažiprsta piljena sa cirkularom i spasili su ih i normalno se koristi njima.To su moja iskustva

Prema slikama pile čini mi se da radi na manjim okretajima nego šta bi trebala zato je i spaljena sa strane tako, moja je čista ko suza nema tragova ko tvoja
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ma joj nemoj tak pisati da ti je draže to zbog prsti, nedaj Bog da se to dogodi prijatelju 😉✌️
Ja isto nekak volim sve po starinski delati.
Veli mi žena da sam staromodn. A kaj mogu kad to volim.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Eto nemam bolje slike trenutno, stara je 4 godine sigurno aki vidi se, pa sve je to za ljude nema tabu teme kod mene, ja govorim ako mogu birat, ali na mome ne mala šansa za prste skinut jer ima klackalicu i rijetko kad su prsti oko šajbe, dok tvoj je dosta nezaštićen u odnosu na moj
9E906179-D5D7-477B-8B6A-AA1D557FBDCB.jpeg
 
Na vrh