• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,033
E vidis a ja baš cirkular volim, od svih alata za drva mi je draži, samo ja imam za traktor i ima klackalicu, vidija je gore od 500 i stvarno je užitak radit i učinak po satu je daleko veći nego sa pilom, ja spilim od 2 do 3 kubika na sat zavisi kakva su drva, po meni je i sigurniji od cjepača, rađe bi da mi prsti stradaju na cirkular nego cjepač jer on podrobi sve a cirkular ima ravan rez i ima nade da se zašiju nazad, meni dede ima oba kažiprsta piljena sa cirkularom i spasili su ih i normalno se koristi njima.To su moja iskustva

Prema slikama pile čini mi se da radi na manjim okretajima nego šta bi trebala zato je i spaljena sa strane tako, moja je čista ko suza nema tragova ko tvoja
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Ma joj nemoj tak pisati da ti je draže to zbog prsti, nedaj Bog da se to dogodi prijatelju 😉✌️
Ja isto nekak volim sve po starinski delati.
Veli mi žena da sam staromodn. A kaj mogu kad to volim.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,033
Eto nemam bolje slike trenutno, stara je 4 godine sigurno aki vidi se, pa sve je to za ljude nema tabu teme kod mene, ja govorim ako mogu birat, ali na mome ne mala šansa za prste skinut jer ima klackalicu i rijetko kad su prsti oko šajbe, dok tvoj je dosta nezaštićen u odnosu na moj
9E906179-D5D7-477B-8B6A-AA1D557FBDCB.jpeg
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,033
Ja sam radio na obični sa pločom cirkular ili ovaj za klackalicom razlika je ogromna u korist ovog mog, lakše korisniku jednostavnije i u konačnici učinak dosta veći pogotovo kad je vidija gore, ako budeš kemijao šta moj savjet je da složit nešto ko moj da lakše radiš, bit ćeš mi zahvalan...traktor radi malo iznad minimuma oko 1000 okretaja, prijenosni omjer kod mene je 1/3 tako da pila vrti na 3000-3300
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Kolega Krumpironja,to je vec pravi poso,tak bi se trebalo radit cirkularom.Tu je saansa minimalna da nesto podje u krivo a pogotovu je lakse radit s ovime ak se ne varam.
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,675
Ja se bez klackalice ne bi usudil piliti cjepanice na cirkularu. Previše sam toga videl (stari mi je imal stolariju), em se ljudi ne paziju, em koriste neprikladne strojeve itd..... A da ne velim da mi je i na klackalici zacvikal par puta cjepanicu pa sam se bacal u stranu. Banzek je zakon, makar i on ima svojih mana, ali po meni najsigurniji
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,033
Meni kad je zacvikalo ugasio se traktor ali to se jako jako rijetko desilo se do sada svega par puta, imam i stol za njega ali to koristim samo za kolce oštrit, meni se ovako pokazalo super i nebi mjenjo ga za dve nove pile ;)
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Imam mali cirkular i nekad sam na njemu pilil cijepanice na kratko. Velika muka i jako opasno pa sam odustal od cirkulara. Sad zrežem sve deblje odmah u šumi na duljinu za loženje, a granje dopelam doma u duljinama do 3 m. Kak mi je to granje bilo doma malo problematično za piliti, napravil sam kozleke. Složim unutra 35 cm širine i 70 cm visine te spilim z motorkom. Kad bi imal električnu motorku, to bi bil zakon, samo kaj imam premale količine za kupovati još jednu pilu.

Cijepanice se također bez problema piliju u takvim kozlekima.
 

Prilozi

  • IMG_20200312_103638_resize.jpg
    IMG_20200312_103638_resize.jpg
    67.2 KB · Pregleda: 37
  • IMG_20200312_103930_resize.jpg
    IMG_20200312_103930_resize.jpg
    69.1 KB · Pregleda: 38
  • IMG_20200312_104341_resize.jpg
    IMG_20200312_104341_resize.jpg
    68.9 KB · Pregleda: 34

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
kak to piliš skroz do poda?
Na drugoj sliki se vidi da su drva odmaknuta od tla (9 cm). Pila se spusti do zemlje, a mač je još uvijek u zraku. Ako je nekome premalo do zemlje, ili ga bole križa, mogu se pustiti više nogice.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Taj koji pili si je to zložil i itekak pazi na lanc. Neće mu se brusiti lanc bez veze. 😂
Fala Bogu, s o ovim pomagalom sam se preporodil s piljenjem granja na kratko. :D
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Kolega iwanho,dobra ideja no ja sparam ledja,pa dok ja pilim mi skvo namece na samige(kozu) drobno i vise komada ,je da ide manje gore al imamo cajta.
 

Najnoviji postovi

Na vrh