• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Husqvarna motorka

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,715
Da, na staroj pili, koja je imala grubi lanac (vjerojatno 0.404) i zračnost od pol milimetra...a uz to se i vrtila na pol sporije od ove.
Meni se nije nikad zacvikal lanac na većoj pili 3/8" 1.5mm, ali na maloj, 0.325" i 1.3mm je, kak sam spomenul. Kad se malo vodilica potroši, nebu se to često događalo.
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,200
Pokusaj ju malo ne stediti kaj bi rekli....mozda stvarno piljevina stopa negdje
 

TomislavMKD

Novi član
Tu od
4 Ruj 2020
Poruka
7
Pozdrav svima.
Pre svega
Ja sam Tomislav iz Makedonije.
Hteo sam da pitam ostale
Radi se o Husqvarna 120 mark 2
Kupio sam je novu i kad upalim stalno curi ulje iz podmazivaca lanca.
Dali je to normalno ili treba da se to steluje.
Potrosi na jedan rezervoar 2 rezervoara ulje.
Hvala unapred...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Ako je nova s njom u servis nek oni štelaju, a ako više nije onda potraži negdje ispod bi moral biti vijak s kojim se regulira količina ulja pa tu smanji da bude odnos 1/1.
Barem je tak na štilu, vjerujem da i huskvarna ima isto tak.
 

TomislavMKD

Novi član
Tu od
4 Ruj 2020
Poruka
7
Da pila je nova , javio se u servis i rekli su mi da taj model nemoze da se steluje.
Pa rekoh ako ima neki vlasnik isti model da je to nekako resio?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Sramota za takav stroj da nema tu opciju štelanja....
 

sonofanarchy

Član
Tu od
9 Lip 2019
Poruka
42
Ako malo procuri ispod nakon rada dok stoji je normalno,ali ovo nije. Ja baš ni nisam vidio štelanje na manjim jeftinijim pilama isto. Po meni bi trebala trošiti negdje rezervoar ulja na rezervoar goriva. Štoviše bi trebalo potrošiti benzin prije nego ulje.
Evo iz uputstva

Da biste podmazali lanac pile Proizvod ima sistem automatskog podmazivanja. Rezervoar za ulje za lanac pile i rezervoar za gorivo su projektovani tako da gorivo iscuri prije ulja za lanac pile. Za ovaj sigurnosni element potrebno je koristiti ispravno ulje za lanac te poštiivanje uputstava. 1. Koristite ulje za lanac pile na bazi povrća ili standardno ulje za lanac. 2. Uvjerite se je područje u blizini poklopca spremnika za ulje za lanac pile čisto. 3. Uklonite poklopac spremnika za ulje za lanac pile. 4. Napunite spremnik za ulje za lanac pile preporučenim uljem za lanac pile. 5. Vratite poklopac spremnika za ulje za lanac pile.

Je ona rupa na vodilici za ulje čista? Kad staviš pilu recimo na 3/4 gasa i usmjeriš vodilicu prema nekom komadu drva da li dobro podmazuje lanac? Da li se vidi trag ulja na površini ispod? Da ne bi možda bilo da ti ulje ne ide na lanac nego curi dolje? Ako ide normalno i pdomazuje lanac onda da sam na tvojem mjestu ja bi to reklamirao čim prije gdje je kupljena.
 

TomislavMKD

Novi član
Tu od
4 Ruj 2020
Poruka
7
Proverio sam i to , lanac dobro se podmazuje i pravi crtu na drvo , kad je na 3/4 gasa dole ne curi , ali kad je u leru odna curi. Ja znam da normalno treba biti 1/1 ulje i benzin. Alu u ovlasteni servis kazu navodno da je to normalno i da ce trositi 1 benzin 2 ulje. Po meni to nije normalno. Ne znam dal neko ovde vec koristi h 120 mark 2 da kaze kako je kod nemu. Nije mi toliko bitna garancija ja bi to sam nastelovao ali ne znam kako.
 

sonofanarchy

Član
Tu od
9 Lip 2019
Poruka
42
Nema šanse da je to tako . Nešto negdje ne valja. Zašto bi popravljao sam taman i da znaš u čemu je problem. Platiš uređaj i očekuješ da radi kako treba bar u garantnom roku. Ako ne radi nek ga slažu oni. Možda pumpa ulja jednostavno neispravna.

Mislim, neću se miješati ,ali kažem da sam ja nosio bi im u servis i nek slažu. Zašto bi ti sad morao kupovati novu pumpu ili tko zna što.
U uputstvima jasno piše da gorivo treba biti potrošeno prije ulja za taj model, nema podesivu pumpa ulja i nije na korisniku da je štela. To štelanje ni nema smisla za tako male pile na kojima ni nećeš stavljati velike vodilice.

Ako ti kažu da je to normalno u servisu pišu Husqvarninom zastupništvu u Makedoniji i traži njih što će reći.
 

TomislavMKD

Novi član
Tu od
4 Ruj 2020
Poruka
7
Hvala ti druze najverovatno cu da vratim pilu pa ako , kako oni kazu trosi ulje kupicu drugu pilu. Nema drugo resenje.
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
931
Pozdrav svima.
Pre svega
Ja sam Tomislav iz Makedonije.
Hteo sam da pitam ostale
Radi se o Husqvarna 120 mark 2
Kupio sam je novu i kad upalim stalno curi ulje iz podmazivaca lanca.
Dali je to normalno ili treba da se to steluje.
Potrosi na jedan rezervoar 2 rezervoara ulje.
Hvala unapred...
To ti je pila za slabih 200 €. To da ulje curi je jer u leru , uljna pumpa ne stane u leru. opcija kupit pilu za 500€ kaj ima to bolje rešeno.
 

sonofanarchy

Član
Tu od
9 Lip 2019
Poruka
42
Čisto primjera radi prije imali Stihl 029, sad smo na Husqvarni 365.
I sthil ti je trošio uvijek taman i nikad se nije desilo da pila ostane bez benzina ,a da ulja nema dosta. Nova Husqvarna ima štelanje ulja,ali to je druga priča jer se radi o jačoj pili na koju idu i veće vodilice.

Ja sam ti onako 99 posto siguran da nešto nije dobro spojeno ili je neki od dijelova pokvaren ili loše izrađen. Nije sad to do Husqvarne ili Stihla, nego nešto jednostavno ili nije dobro sklopljeno ili neki dio ne valja jer ako se lanac ne masti cijela rezna oprema bi bila uništena,a nije to sad baždareno da na pol tanka benzina moraš ulje točiti.

Sad kolika bitka s vjetranjačama će ti to sve biti ne znam. Kažem , ja bi kontaktirao zastupnika od Husqvarne tamo kod tebe i gledaj što oni kažu.

U svakom slučaju, sretno.
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
931
Tako je potpuno si u pravu. Ali eto MS 170/180 ima regulator i trosi 1/1 hus nije to resila uopste?
Od ovih slabijih i low buget pila su svi priporučili husqvarnu 135 prva serija.
Al opet ms 170 180 koliko mi je znano nema štelanje karburatopa H L šrauf, i tak ...
Opet je opcija da je prerijetko ulje.
 

Najnoviji postovi

Na vrh