• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Husqvarna motorka

veco

Dobro znana faca
Tu od
26 Velj 2019
Poruka
249
Ja stavljam ina lancol st 200. Ova rijedja ulja jednostavno razbaca. Uvijek je neka pravilo bilo da u jace pile koje se još k tome i brzo vrte treba i kvalitetnije, gusce ulje( 200). U manje pile recimo st 150 ili 140. Ovaj lancol 100 koji se svud prodaje (zuti) ni bas bog zna kaj. Ja u sve pile tocim ina lancol st 200(ms 180, 038 magnum, 050av i 372xp).
Drzim se one narodne-- "Ko maze, taj i vozi!" 😂
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Probal sam ulje za getribu gradacije 320. Fino podmazuje i lanc je mastan, ali se ipak nekad zna zacvikati u vodilici.
Lancol ST200 je bolji.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,066
Nemoj za gluposti da dobiješ opomenu
Možeš reći da nisam u pravu i to demantovati ali nikako mi nemožeš reći da lupam gluposti.
Niti bilo kome ovdje na forumu.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,066
Lijepo sam ti rekao da nikome nemožeš reći da priča gluposti . Pokušaj to argumentovano demantovati.
Ak te zanima KOJE pravilo su prekršio pročitaj pravila ponašanja na forumu i vidjet ćeš da si ovdje u zadnja dva posta prekršio bar tri pravila.
Da ne računamo tvoje trolanje po ostalim temama.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,493
Staro motorno ulje je dobro, ali samo da lanac - mač ne blokira od pregrijavanja. Znači da ima samo ulogu hlađenja. Takvo ulje je rijetko i nema potrebni viskozitet (da podmazuje !). Lanac - mač se više troši.
Ulje ulazi u utor na maču sa gornje strane, i takvo ulje (pošto je rijetko i ne viskozitetno) lanac ga izbacuje na kraju mača (veći dio). Tako da donji dio mača ostane sa nedovoljno maziva, baš na tom mjestu (gdje lanac reže), slabo podmazan.

NIKAKO ne koristiti staro motorno ulje za podmazivanje lanca - mača.
Ja koristim gotovo isključivo Ina lancol ili ako nije dostupno neko drugo za takvu namjenu.
 

batko

Novi član
Tu od
25 Sij 2020
Poruka
9
Vidim da svi spominju INI lancol, a sto mislite o lancolima drugih proizvodaca nizeg cijenovnog razreda?? tipa forol ili onaj testerol ili konkretno pantherol?
 

Bimbo

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
333
Danas kupio 555 ima li neko iskustva s tom pilom, do sad sam imao samo stihl i zašto na njoj piše profesional
 

Green23

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2020
Poruka
175
Ekipa ima li tko iskustva sa 500xp i vodilicom od 20" ? Trenutno imam na njoj 18" i osjetim da joj je to onako, "taman na knap"... Nisam baš sretan sa situacijom da kupujem novu motorku pa bih možda rizikovao sa postojećom. 20" vodilica je po katalogu podržana za 550xp
 

Hamza

Novi član
Tu od
18 Sij 2021
Poruka
1
Pozdrav
IMam problem s motornom pilom husvarna 372, radi normalno kad se pocne rezat trupac izgubi snagu kao da joj goriva nestane. Nosio je majstoru, zamjenio elektroniku i opet osto
 

Igor8

Novi član
Tu od
16 Lip 2020
Poruka
18
Pretpostavljam da si prethodno proverio filter goriva i membrane karburatora ?
To simptomi su pre svega pokazatelj nedovoljnog dotoka goriva-bar je to kod mene bio slučaj na 365
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,171
Mozda - rastaviti auspuh i vidjeti da li je zastopan? Ili jos bolje skini auspuh i probaj bez njega rezati ako je bolje imas rjesenje!
 

Tommi

Novi član
Tu od
5 Velj 2021
Poruka
22
Pozdrav ekipa, imam jedno pitanje, u postupku sam nabave jedne manje motorke, imam stariju ff61 za rušenje i raspiljavanje većih trupaca.
Sad se dvoumim između 130 mark 2 i 135 mark 2. Razlika u cijeni je kojih 400,500kn pa me zanima kolka je stvarna razlika u jačini, mogućnostima te dvije pile, dal je cijena opravdana jer po karakteristikama je razlika minimalna. I kak se općenito zadovoljni tim modelima.
 
Na vrh