• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ideje, savjeti, molim pomoc!

calistan

Novi član
Tu od
31 Pro 2018
Poruka
3
Lp,

Regitrirala sam se na ovoj forum cisto iz razloga sto bih htjela cuti misljenje , savjete i ideje ljudi. Onih koji su strucni u svom podrucju i onih koji se bave odredenim granama stocarstva.
Prije nego postavim svoje pitanje, mislim da je bitno da znate neke stvari o mome zivotu.
Muz i ja zivimo u kucanstvu koje se godinama vec bavi poljoprivredom. Imamo vise od 100 hektara zemlje, muzne krave, konje, nekoliko ovaca pa i svinje. Sve je to nekako ok i ide, zivi se dobro, ne zalimo se. Imamo obilje sijena, lucerke, kukuruza i svu ostalu hranu potrebnu za odrzavanje navedenih zivotinja i proizvodnje.
E sad, moje pitanje...

Ja sam mlada novopecena mama, curica ima 7 mj. Za koji mjesec mi istice porodiljno i ja bi se trebala zaposliti. Ne iz potrebe, vec iz razloga sto se zelim osjecati produktivno , zelim doprinositi, a ne samo biti kucanica i mama(nemam nista protiv zena koje to jesu, dapace). Cijeli zivot sam navikla raditi, i to iskljucivo sa zivotinjama, od malena se bavim konjima, radila sam skolu jahanja, vodila turisticno jahanje na moru isl., ali sve to na sezonama po Dalmaciji i Istri, nazalost sada to sa malenom bebom nije moguce.

Zeljela bi raditi nesto od kuce, tako da mogu biti sa kceri, a istovremeno zaradivati neki novac, ne mora biti veliki. Cist da doprinosim. Imamo sve, ali se ne mogu odluciti sa cime krenuti, dali koze? ovce? mlijeko?sir...
Razmisljala sam cak i o konjima, ali nazalost u podrucju kojem se mi nalazimo, interes za recimo turisticko jahanje ili skolu jahanja je mali.

Evo, ispricavam se na podugackom postu i veselim se odgovorima.

Hvala :)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,733
Možda griješim, ali odgojiti dijete je najvrjedniji posel na svijetu. Uz hrpu (nevidljivih) poslova u kući i na gospodarstvu, mislim da ti je crnčenje negdje za par tisuća kuna gubitak vremena i zdravlja (osim ak ne bježiš od svekrve :) )
Strpi se i uživaj s kćerkom dok malo ne poraste, a vrijeme ti bu već pokazalo put.
 

calistan

Novi član
Tu od
31 Pro 2018
Poruka
3
Upravo zato bi i preuzela neku dgovornost na imanju, (posto svi clanovi vec imaju svoju neku), ajmo reci neku vrstu vlastitog "biznisa".Razmisljala sam o kozama i proizvodnji kozjeg sira, mozda ovcjeg?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,733
Probaj najprije vidjeti kaj možeš prodati u tvojoj okolici. Ili da pokreneš selski turizam?
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,874
Imam sličnu situaciju doma..samo imamo dvoje djece,jedna od 3 god i jedna od 8 mjeseci..samo eto ja sam takav da znam kako je tebi s djecom,ako netko misli da ti je lako,zamijenite ulogu na 24h..pa nek se naspava za početak uz dijete od 7 mjeseci,pa ujutro nahrani dijete,pa procedure koje idu uz to,pa štala pa neznam šta sve ne i eto veselja..to ako ti smatraš da svojim boravkom sa djetetom ne pridonosiš,to je samo tvoj osjećaj koji baš i nije realan..ako ti svekriva spočitava ili preko sineka(tvog muža), onda imaju puno slobodnog vremena razmišljati o tvojoj brizi..lagano ih otkantaš i to je to..a one priče i ja sam nekad odgajala 5 djece u kući i radilo se sve vani nek si turnu vrit jer bilo je 5 generacija baba u kući i čuvale su djecu...
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,547
hm, vidim da imaš muzne krave...kaj one ne daju niš mlijeka?...
meni bolji sir od kravice neg od koze...:eek::
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,582
Pozdrav i dobrodošla!

Ovo bi trebalo biti kao predstavljanje (a ujedno je i otvaranje nove teme), više je kao predstavljanje ali u neodgovarajućoj temi. Znači da bi moderatori ovo sve mogli prebaciti u temu Predstavite se.

Po opisanome imaš sve za početak nekog samostalnog posla u okviru nabrojenoga, počinješ sa onim što imaš (a toga ne nedostaje). Imaš vermena, a sad ti može biti osnovna preokupacija kćerkica.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Po meni najbolje kravlji sušeni sirevi idu, kod mene već ima par mljekara kaj nemaju krave a rade sireve i to im fino ide, kupuju mljeko i rade sireve.

New York-Paris-Peckham
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,426
Odradi swot analizu i znat ceš sto je najlogicnije za pokrenuti.

Analiziraj svoje snage, slabosti, prilike i prijetnje i sve to stavi na papir...
 

Najnoviji postovi

Na vrh