• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Idilična, predivna, jedina EU

Nostradurus

Aktivni član
Tu od
13 Lis 2012
Poruka
696
O čemu mašta prosječan građanin ispranog mozga?

http://www.novilist.hr/Vijesti/Hrva...-strahuju-da-ce-u-Hrvatskoj-jos-teze-do-posla

Statistika samo govori da je ispiranje mozga uspjelo u 45% stanovnika. Imamo mi podatak koji govori"Vlada u svom trinaestom mjesecu od potvrde u Hrvatskom saboru Saboru uživa potporu 35,7 posto hrvatskih građana " ( http://www.vecernji.hr/vijesti/vlad...vi-put-najnegativniji-politicar-clanak-505496 ). Točnije 64.3% ljudi misli da sadašnja Vlada ne vodi državu u pravom smjeru. Stoga čudi da 19% ljudi u biti očekuje čudo jer ispada da ne daju potporu politici Vlade, ali misle da je EU tu dobra stvar. I to u stilu "i ćorava koka zrno kukuruza nađe".
Ljudi su zbilja naivni. Ako se svi političari u Saboru slože da su za ulaz u EU, a narod nije tog istog omjera to je dokaz da kao prvo političari uopće ne zastupaju narod. I sad ti koji ne zastupaju narod vode državu jednoglasno u EU i to bi kao slučajno trebalo biti ispravno. Teško je naći takav slučaj da su političari jednoglasni i da je to ispravan put za državu. Ako ga se netko sjeti, neka spomene. Sjetimo se samo kada je Hrvatska ulazila u Jugoslaviju kako je vladalo veliko oduševljenje. Na žalost, Hrvatska je nedugo nakon ulaza u Kraljevinu Jugoslaviju doslovce opljačkana. Danas ne možemo govoriti o pljačkanju, nego više o lešinarenju po ostatcima. Ima tu još dosta da se otuđi i oduzme hrvatskom narodu. Ali polako, sve će doći na red.
http://sites.google.com/site/financijskisustav/europska-unija
-----
A građani su zbilja naivci. Kao mala djeca, sve bi učinili za neke osobne povlastice. Nije bitno, što ćemo za lizalicu ostati bez države. Što ćemo ostaviti generacijama iza nas? Sramotu do neba!
 

Nostradurus

Aktivni član
Tu od
13 Lis 2012
Poruka
696
Izbori za EU parlament

Pozivam ljude da ako baš žele glasati za EU parlametarce da ne biraju liste političkih stranaka koje su jednoglasno bile za ulaz u EU, nego za Ivana Pernara: http://www.facebook.com/photo.php?f...ment_id=926014&ref=notif&notif_t=like&theater . On je tu sigurno najbolji izbor koji će predstavljati nas (demokratsku većinu) i sigurno, kada bude imao priliku progovoriti o monetarnoj politici EU koja je definirana statutom ECB-a (ESCB) te dati naš najveći doprinos da se EU razotkrije kao velika organizirana zavjera protiv svih naroda Evrope.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Dok se malo razbudim i eto me na glasovanje. Dobit će glas, iako je mnogo sumnjiv!
 

Nostradurus

Aktivni član
Tu od
13 Lis 2012
Poruka
696
Dok se malo razbudim i eto me na glasovanje. Dobit će glas, iako je mnogo sumnjiv!

Ivan Pernar ima neke liberalne stavove, ali ima dobru argumentaciju u vezi problema EU baš zbog monetarne regulacije. Inače, ne zastupam njegov način rješenja dugova u državi jer ima puno bolje rješenje bez igranja inflacije sa novčanom masom. O rješenju dugova i kritiku Pernarove ideje inflacije novca sam dao u članku "Kapitalizam, socijalizam ili nešto treće".

Međutim, kako SP nije u poziciji da provodi monetarnu reformu, to sada uopće nije važno. Bitno je da Pernar ima volju i znanje da opali po trulim temeljima EU. Hvala za glas. Nadam se da ćemo uspjeti protu EU kandidata Pernara infiltrirati u EU parlament.
 

Nostradurus

Aktivni član
Tu od
13 Lis 2012
Poruka
696
EU: danas stupila na snagu zabrana prodaje ljekovitog bilja i čajeva

http://www.advance.hr/vijesti/eu-danas-stupila-na-snagu-zabrana-prodaje-ljekovitog-bilja-i-cajeva/

Uz ljekovito bilje, vitamini, minerali, dodaci prehrani, tradicionalni prirodni lijekovi, uglavnom sva sredstva alternativne medicine i prirodnog liječenja, morat će osigurati certifikat koji će trebati biti vidljivo istaknut na ambalaži.
Da bi se došlo do certifikata trebat će nekoliko godina kontrole i znanstvenog istraživanja. Istraživanje za svaki pojedini proizvod stoji oko 100 000 eura.

Za par tjedana iznenađenje: Zabrana korištenja nelicenciranog sjemena u poljoprivredi i doma.
 

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
Nemozemo reci da su nas preveslali, imali smo mogucnost godinama unazad gledati i vidjeti sta se i kako radi u Evropi a sistem je prekopiran iz Amerike gdje vec 60 godina ne vlada senat ili predsjednik nego korporacije .
Eto kad smo imali mogucnost izaci na referendum i reci ne Evropi , velika vecina je uzivala u pivi i klopi pa sad je red da malo oskudjevamu u svemu tome , ovo neka bude pouka onim naivnima koji misle da ce s nama drugi bolje upravljati no sto bi sami .
Rezime svega je , niko te nemoze zajebati ko sto mozes sam sebe !
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ma mogu si oni staviti soli u oko,ja sam pobornik ilegale i bunta,nekoliko ljekovitih biljki znam,malo se educirati i krečem u noćni lov na ljekovito bilje pod okriljem noći,a ima se doma zemlje pa se bude malo posadilo,ne kupujem ja ta njihova sintetička sranja :icon_hang::icon_hang:,za one koje budu mi dolazili slučajno braniti ima riješenja,:icon_mrgreen::icon_mrgreen:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ajoj farmervg nemam ti ja toliko pameti za pomutiti,ali koristim ponekad neke preparate jednog travara i da pokucam osim viška kg ,sve je drugo OK,a za te raznorazne inspektorčiće bude uvijek bilo spremih podvala i zajeba,jer ne mogu oni toliko smisliti zakona i propisa koliko ih je mali čovjek kadar zaobići kad ga stisnu,ja sam uvijek na strani malih i tlačenih,jer nije problem u propisu i zakonu,več u onome tko to piše i za koga ,za nas male samo pakuju nešto tipa TI TO MORAŠ,TI TO NE SMIJEŠ , ma evo njima : Icon_toilet:: Icon_toilet:
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
tocno sam ja rekao kad se je potpisalo za EU (posto iman dosta prijatelja slovenaca pa se uvjerio)... bit cemo robovi ali ne kao robovi koji su bili pred risucama godina jer oni su barem jeli zdrav obrok pa su bili zdravi i robovali mi cemo biti bolesni i robovat vjerovao ko ili ne ali to je skora buducnost posto je nasoj vlasti stalo do hrvatske i hrvatskoga naroda manje nego srpskoj vlasti, eto cisto da se zna koliko je tvrda ta nula
 

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
Mozda bi bilo rijesenje sacuvati cim vise danasnjih politicara , da im mozemo skidati glave kad na bu najteze , da se bar malo ispucamo.
Malo se poigrati s njima ko rumunji s Caušeskim !
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
svi znamo da da je hrvatska imala praveg vladara, da su ljudi bili pametni pa stavili nekog ko je branio hrvatsku ko voli hrvatsku ko je bio spreman da gine za nju sada bi bili mi i sva nasa dica spaseni ovako postat cemo robovi samo takvi da to niko ne vidi jer slijepo se vjeruje nasim politicarima, makar eto sada su ljudi progledali da, dobrahno se uvjerili di nas ovi nasi vode neovisno bio to sdp, hdz, ids, hss ili bilo koji drugi, ali kao sto to i uvijek biva, jednostavno prekasno.

bože šta su učinili od te lijepe zemlje da čovjek jednostavno nemože da povjeruje, nadam se da će ih ko kada tada kazniti ja bi osobno s najvećim gustom to napravio da mi se pruzi prilika, kao vjernik se nadam da Bog postoji i da neka kazna ih mora stići prije ili poslije...

ja eto nemoren da vjerujem kako neki ljudi nemaju grizodusja niti malo a jos me vise ljudi zasto njih ne stigne koja bolest koje veliko sranje u zivotu pa da pate, a ne jadne one dobre ljude koji su puni dobrote, tu sam ljut na onog gore
 

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
svi znamo da da je hrvatska imala praveg vladara, da su ljudi bili pametni pa stavili nekog ko je branio hrvatsku ko voli hrvatsku ko je bio spreman da gine za nju sada bi bili mi i sva nasa dica spaseni ovako postat cemo robovi samo takvi da to niko ne vidi jer slijepo se vjeruje nasim politicarima, makar eto sada su ljudi progledali da, dobrahno se uvjerili di nas ovi nasi vode neovisno bio to sdp, hdz, ids, hss ili bilo koji drugi, ali kao sto to i uvijek biva, jednostavno prekasno.

bože šta su učinili od te lijepe zemlje da čovjek jednostavno nemože da povjeruje, nadam se da će ih ko kada tada kazniti ja bi osobno s najvećim gustom to napravio da mi se pruzi prilika, kao vjernik se nadam da Bog postoji i da neka kazna ih mora stići prije ili poslije...

ja eto nemoren da vjerujem kako neki ljudi nemaju grizodusja niti malo a jos me vise ljudi zasto njih ne stigne koja bolest koje veliko sranje u zivotu pa da pate, a ne jadne one dobre ljude koji su puni dobrote, tu sam ljut na onog gore

E ovo je vec jedna druga tema , njih i kad stigne bolestina oni imaju lovu za najskuplje lijecnike a sirotinja nema za andol da skine temperaturu djetetu .
Sto se toga tice treba njima suditi na ovom svijetu i u ovom vremenu.
Nama objektivno nikada nije trebala nikakva industrija , , Hrvatska sa svojom zemljom vodom i obalom moze biti bogatija od svicarske samo da nam je jedan odlucan na vlasti , nemam nista protiv da bude diktator , nama samo takav i treba !
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,107
Porast nezaposlenosti na preko 20% i pad BDPa , ma milina jedna , to je EU :(handshake):
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
Mozda bi bilo rijesenje sacuvati cim vise danasnjih politicara , da im mozemo skidati glave kad na bu najteze , da se bar malo ispucamo.
Malo se poigrati s njima ko rumunji s Caušeskim !

Teško da im možete bilo šta prigovoriti. Oni imaju opravdanje za sve jer su proveli referendum i volja većine građana je bila da Hrvatska pristupi Evropskoj uniji. Oni sad samo provode zakone tj. zabrane i obaveze koje ta EU nameće.
 

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
Teško da im možete bilo šta prigovoriti. Oni imaju opravdanje za sve jer su proveli referendum i volja većine građana je bila da Hrvatska pristupi Evropskoj uniji. Oni sad samo provode zakone tj. zabrane i obaveze koje ta EU nameće.

Znam zato niti ne treba previse inzistirati na formi prava , i Causeckom se moglo suditi ali pametan narod nije htio gubiti vrijeme.
Za neke ljude jednostavno znas da su dovoljno krivi i da zasluzuju kaznu !
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
ja inace volim procitati ovakve rasprave,gdje se mirno iznose razna misljenja i ima puno dobrih argumenata. nemam sad bas previse vremena,pa sam samo malo proletio po temi,i po svemu napisanome zakljucio da nas ocito jako brzo ceka apokalipsa. ja ne vjerujem nikome nista. ne vjerujem onima koji tvrde da je eu med i mlijeko,ali opet ne vjerujem ni onima koji tvrde da ce svi poljoprivrednici prestati proizvoditi,da ce svi radnici zavrsiti na ulici ili raditi za par centi. svatko ima neki svoj interes i prema tome uvjerava ostale da je eu dobra ili losa. osobno mislim da je istina negdje u sredini.nece nam biti lako,i sami smo tome krivi. dopustili smo da drzavu pljackaju 20 godina,nismo se pobunili ni necemo se pobuniti. dok drugdje gore citavi gradovi,mi na markovom trgu imamo "radno vrijeme" za prosvjede. i tako je najbolje. hrvati su kroz povijest puno puta pokazali da ne znaju sami sobom upravljati,pa tako je i sad. drzava nam je izdrzala jedva 20 godina,i sad se opet vraca stranac koji bude nama gazda. i tako je najbolje. krediti su se uzimali na drzavnoj razini,i na razini obicnog covjeka. mali ljudi su uzimali kredite za gluposti,jednostavno zato jer se moglo,i zaboravili da to treba i vratiti,da se svaka kuna mora 3 puta okrenuti prije nego se ulozi,pametno ulozi. luksuzno se zivi,a sve bez pokrica.drzava je uzimala kredite da bi kupovala socijalni mir. sve je to sad doslo na naplatu,a nama su masoni krivi kaj smo uzimali kredite. moš mislit.
bude i to proslo,kad tad,situacija se bude ustabilila,na ovaj ili onaj nacin. usput se budu prorijedili razni lovci u mutnom,govorim prvenstveno za poljoprivredu jer od toga zivim,koji su godinama varali drzavu,i svi oni koji su se svojim losim odlukama stavili u tesku situaciju,svi kojima jednostavno nije bilo suđeno zivjeti od te nase tvrde zemljice. gledajte drzave koje su godinama u eu,a imaju dosta ljudi koji zive od poljoprivrede. i u njemackoj ili austriji mali poljoprivrednik jos uvijek radi s prastarim traktorima,nema preskupe svemirske tehnologije kao kod nas koja nista ne zarađuje,uzeta je bespotrebno i na kredit,i sad samo stvara gubitke. tamo se radi,i zivi. nisu propali,makar ima i tamo krupnog kapitala, trgovackih centara,uvozne robe,ali nisu propali. necemo valjda ni mi.
i jos jedna dobra vijest, pojedine drzave eu se jako boje hrvatske. oni znaju da nitko nije spremniji od hrvata proizvesti dobru robu, po maloj cijeni,i odreci se velikog profita. to im jako mrsi racune,i cuje se od mnogih stranaca da hrvatska moze biti ozbiljan igrac na trzistu. treba dobro iskoristiti resurse koje imamo,malo optimizma,i uspjeh ce doci.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
sve je ovo OK,samo za ovo zadnje mi nemamo ljude sa jajima,jer naši političari sve dadu u bescjenje a oko Hrvatskih tajkusa se ne želim zamarati,oni su vrsta za istrebljenje,a sve drugo se dade složiti sa jednostavnim receptom Hrvatski proizvod na hrvatskom stolu i domu,uvoznike treba staviti pod posebni tretman i to je to,sve možemo proizvesti što nam je bitno i problem je riješen za pola godine,ajoj,ne želim si povisivati tlak bez uspjeha:icon_hang::icon_hang:
 

Najnoviji postovi

Na vrh