• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

igland vitla

siska

Član
Tu od
26 Velj 2008
Poruka
69
evo pošto se u temi o vitlima nigdje ne spominje otvaram novu temu....zanima me da li tko radi sa tim vitlima i kako se ponašaju....naime moram kupit neko jače vitlo i nudi mi čovjek valjda iglandova 2x6 tona u dobrom stanju "nema me šta lagat" kaže on a ja sam bio to vidit i tako ne izgleda baš kako sam ja zamišljao.inače hidraulične komande. treba mjenjat ležajeve i cjevi od hidraulike te stavit nove sajle i još ga dovest u stanje da to sliči na nešto....evo pa me zanima da li ima tko iskustva sa tim vitlima ili dali znate nekoga tko radi sa takvim vitlom da ga kontaktiram da ne kupujem mačka u vreći..... hvala
 
Đ

đani

Guest
ingland vitla su 2x3 tone i 2x5 tona, a to ti je vjerovatno bnt 2x6 tona, ingland je vrlo kvalitetan ali je i bnt,jedino su djelovi skupi. ako treba mjenjat ležajeve trebat će i lamele a konusni ležaji su skupi.ne isplati ti se stavljat hidraulična vitla za manje poslove. pitaj što te interesira vidim da si iz pazina,ja sam blizu tebe pomoć ću ti ako hoćeš. inače se profesionalno bavim sječom i izvlačenjem.
 

siska

Član
Tu od
26 Velj 2008
Poruka
69
ajde đani drago mi je da se netko barem nešto kuži u ta željeza pošalji mi pm ili stavi broj tel da te zoven pa da se nadjemo di zanima me dosta stvari pa mi moreš pomoć forši
 
D

Danijel1980

Guest
evo vidim da si postavio post o iglandu pa imam i ja pokoje pitanje...moje koje sam kupio na traktoru je isto igland duplo je al ne znam kojiko tona..e sad...prilikom opterecenja se dogadja da prestane vuci a bubanj poskakuje kao da preskace po nekakvom zupcaniku.kolega mi je rekao da postoji negdje nekakav saraf za stelanje jacine nesta kao zastita da ne potrga sajle ....ima li tu istine?
 

Dario12

Član
Tu od
13 Kol 2016
Poruka
38
Re: igland vitlo 2x 3t

Pozdrav,,molio bih Vas za pomoc,imam dvobubanjsko igland vitlo od 3t na kojem je pukao tanjurasti zupčanik, zna li netko postoje li rezervni dijelovi za ta vitla i gdje, ili od cega bi se dalo pripasati zupčanik (41 zub,a konusni 9 zuba)
 
Posljednje uređivanje:

Dario12

Član
Tu od
13 Kol 2016
Poruka
38
Hvala na info,,za sad je rjeseno navarivanjem zupčanika i radi,,do kad vidjet cemo,,.mislim da igland 5t ima puzni zupčanik tako da nebi odgovaralo..LP
 

Dario12

Član
Tu od
13 Kol 2016
Poruka
38
Zna li netko di nabviti ovaj tanjur sa lamelom od dvobubanjskog vitla igland 2x5t?hvala
 

Prilozi

  • 37383542_10214735836103982_9137125421354057728_n.jpg
    37383542_10214735836103982_9137125421354057728_n.jpg
    46.4 KB · Pregleda: 83
  • 37341977_10214735840424090_8020380306022334464_n.jpg
    37341977_10214735840424090_8020380306022334464_n.jpg
    50 KB · Pregleda: 70

matabab

Član
Tu od
12 Lis 2016
Poruka
57
Evo kupio i ja Igland vitlo... ima li tko kakvih iskustava s ovakvim tipom vitala... za nuždu sam ga uspio prikacit na traktor, ali za ozbiljniji rad cu moradi radit neke preinake
received_1199265224021334-jpeg.56617
 

Prilozi

  • received_1199265224021334.jpeg
    received_1199265224021334.jpeg
    39.7 KB · Pregleda: 114

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Imao sam ga ja , jedina mana je što je nezgodno za zakačiti otkačiti.
Ostalo je ok.
 

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
Po meni jako zanimljiva konstrukcija tog vitla. Mislim da bi trebalo da ima redukciju.
 

F100666

Iskusan lik
Tu od
10 Pro 2014
Poruka
427
Ak je 7 tonsko, svakak treba biti redukcija. Meni se čini da se kardan dosta nisko kopča (naspram ostalih vitla) i da tu križevi dosta trpe.
 

matabab

Član
Tu od
12 Lis 2016
Poruka
57
Ma ovo je dosta specificno vitlo, sam sistem kacenja, pa ovaj sistem kao "paralelogram" cime se dobije da zaštitna daska ima velik hod gore-dolje... a ostatak mehanizma vitla se zanemarivo pomice gore-dolje... samo netko od prijašnjih vlasnika je taj mehanizam čvrsto zavario... pa ovih dana brusim te varove i pokušavam taj mehanizam vratit u tvornicko stanje, jer me je to najviše i privuklo na ovom vitlu...
Onda posto mi je traktor dosta vosok i ne mogu nisko spustit poluge, morao sam prepraviti i sistem kacenja...
Samo po sebi vitlo dođe odma iza zadnjih poluga pa teže dolazi do propinjanja traktora...
20230119_192539.jpg
 

matabab

Član
Tu od
12 Lis 2016
Poruka
57
Ak je 7 tonsko, svakak treba biti redukcija. Meni se čini da se kardan dosta nisko kopča (naspram ostalih vitla) i da tu križevi dosta trpe.
Ima ovakav sistem "redukcije"
A sam kardan i ne dođe toliko nisko, ono što je dobro je to što je u pravcu s kardanom traktora tj. na sredini daske...
Najviše me brine to što mora ici 20230119_192600.jpg kardan dosta kratak... možda sveukupno 40ak cm...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Upravo zbog tog paralelograma ga je teško zakačivati i otkačivati , a sve ostalo je plusu.
Ima duplu lančanu redukciju 9:1 i dosta je komforno za raditi što se tiče brzine i snage . Sa malim traktorom mogu se ostvariti velike sile.
A sa traktorima srednje snage uopšte ne moraš siliti gas da bi imao razumno vučnu silu.

Ima i slagač (bolje rečeno raspoređivač) sajle što je jako dobra stvar.
Konstruktivno je veoma jako i velika je šteta što nema dvije lamele da bi se iskoristilo maksimalno .
Mada nije je teško ni dograditi.
 

matabab

Član
Tu od
12 Lis 2016
Poruka
57
Sa jednom lamelom 5t.
E ne znam koliko ima lamela... na poklopcu lamele tj. potisnoj ploci ima otisnuto "IGLAND 7" a bivi vlasnik mi kaze da je unutra nova "deblja" lamela od standardne...
Upravo zbog tog paralelograma ga je teško zakačivati i otkačivati , a sve ostalo je plusu.
Ima duplu lančanu redukciju 9:1 i dosta je komforno za raditi što se tiče brzine i snage . Sa malim traktorom mogu se ostvariti velike sile.
A sa traktorima srednje snage uopšte ne moraš siliti gas da bi imao razumno vučnu silu.

Ima i slagač (bolje rečeno raspoređivač) sajle što je jako dobra stvar.
Konstruktivno je veoma jako i velika je šteta što nema dvije lamele da bi se iskoristilo maksimalno .
Mada nije je teško ni dograditi.
Gledao sam po internetu, ima onaj neki kao španer sto se stavi sa zadnje strane i s njime se regulira visina gornje poluge, kad se zakvaci na traktor, taj španer se skida...

Ja s ovime jos nisam nikaki teret vitlao osim ovako na prazno par puta izvukao i namotao sajlu... sve se uprvlja jednom ruckom i lamela i kocnica...
Inace kvacit cu ga na 577dv, do sad sam na njemu imao vitlo iz kucne radinosti i stvarno sam silu toga s njime izvlacio, cini mi se da s ovim IGLANDovim necu toliko moci
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Neznam baš da je sa jednom lamelom 7t , možda i griješim.

Da , ima taj španerčić za podizanje cijelog sklopa , odnosno toplinka pri kačanju. On u odnosu na dasku podiže vitlo
Ali u tom slučaju moraš imati neko postolje u koje će se uklopiti daska , inače se sve prevrće naprijed .
 

matabab

Član
Tu od
12 Lis 2016
Poruka
57
Ma i ja mislim da nije 7t vucne sile... ipak je 7 tona vec ozbiljna sila...
Nadam se prepravljanje ovaj tjedan privesti kraju pa cu najbolje znati na čemu sam...
Skuzio sam da, kad je kočnica otkočena i sajla se moze rukom izvlacit, e u tom trenutku kad se prestane izvacit bubanj krene sam namatati sajlu nazad, ali skroz lagano, jer ako opet uzmem sajlu rukom lako je zaustavim i izvucem ponovno nazad... izgleda da treba poštelati lamelu...
Neznam baš da je sa jednom lamelom 7t , možda i griješim.

Da , ima taj španerčić za podizanje cijelog sklopa , odnosno toplinka pri kačanju. On u odnosu na dasku podiže vitlo
Ali u tom slučaju moraš imati neko postolje u koje će se uklopiti daska , inače se sve prevrće naprijed .
Gdje je Vaše vitlo završilo, koristite ga i dan danas ili?
 

Najnoviji postovi

Na vrh