• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ima li kakav jači alnaser za 533

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
muhanicar kaže:
Za knjigu neznam a ja stavljam 0,2 desete, a majstori na obradi vele da idu čak do 0,5.Kaj ti misliš o tome tj kakvo je tvoje iskustvo.
jel ovo tipeler -0,2 desete ili 0,2 milimetara?
nikad ja to sklapao nisam . dakle klipovi su uvjek sirovi i trebalo bi ih tokariti (ako treba)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Da izvini 0,2 milimetra tj 2 desete. Klipovi su uvijek sirovi i treba ih skračivati.
 
K

korisnik2408

Guest
Ja sam moj problem rijesio tako sto sam zamijenio automat elektropokretaca. Traktor je godinama tesko palio na niskim temperaturama. Kupio sam iskrin (sa drugim isto tako novim nije dobro radio)automat i motor je puno bolje palio jer ga je elektropokretac brze vrtio.
 
M

MF65YUGOSLAVIA

Guest
Ovako tvoj alnaser od imt je snage od 2,5 kw a alnaser od imt 558 i zmaj 780 posjeduju alnaser od 3kw pa nadi neki stari kombajn i skini
 

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
Mi smo na kombajnu imali anlaser 2,2 kw motor 105 ks šestak koji vrti još i vrijator i palio je tak tak .
Ak je sve sa motorom u redu dize čiste pumpa ispravna ventili naštelani kompresija ok kakav problem može bit u slabom anlaseru ??? Anlaser može bit ispravan ili ne ako nije mjenjaj ili slaži ako je deri nema tu filozofije !
Možda je problem u slabom akomulatoru ili su kontakti automata slabi pa nema dobru vodljivost pa niti nazivnu snagu !
Zec je u drugom grmu nije sigurno u slabom anlaseru jer 2,5Kw radne snage je više nego dovoljno..samo je pitanje jel tvoj anlaser ima 2,5 ili manje jer ima i loših i dobrih a ima i katastrofalnih servisera!
pazi gdje popravljaš a novi anlaser iskrin ti je oko 2000kn pa razmisli što i kako dalje .
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
ja sam na mom vladimircu imao dva problema oko anlasera
1. slabi kontakti izmedju deklova : ona njuska oko bendiksa pa tijelo statora pa nozac cetkica
svaki sastav je bio oksidirao i dok meni masa dodje do rotora stvori se pad napona da ne povjerujes :oops:
2. oslabile opruge cetkica , opruge su jednostavno izgubile svoju elasticnost i razmotas ih kao da su od bakra ili aluminijuma a ne od feder celika , boze sacuvaj

do dvoje kad sam mu uradio pali kao lud , ni ne povlacim dekompresor kada je hladno
 

deinstalator

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
300
Moj 533 ima onaj stari alnaser.Traktor je palio preteško.I ja sam mislio da je to zbog presporog alnasera ali sam se uvjerio da je taj stari alnaser od 533 sasvim dovoljan da pokrene motor ,ako je sve ostalo u redu.Pošto sam imao problem sa glavom motora, kada je bio kod majstora ušlajfani su i naštelani ventili i traktor od tada pali za ne povjerovat.Zato prije nego što se upustite u stavljanje nekih "jačih" alnasera i ostalih kemijanja ,naštelajte ventile pa tek onda razmišljajte o drugim kombinacijama.
 

ZLAJO

Novi član
Tu od
13 Sij 2013
Poruka
4
pozdrav prijatelju vidim nešta te muči ja sam to rješio isto to imam doma 558 i 533 jako sporo su anaseri okretali jedva traktor da je zapalio kupio sam sklopku 12 na 24 volta i spojio sam je na anaser vrti kao lud nema te zime da ne upali imaš u novoj gradiški tih sklopki nova dođe 400 kuna ali 533 mi nije tako htio palit ko 558 ugradio sam mu dva grijača od auta stavio sam ih do onoga standarnog grijača ali ti je to fini navoj ureznica M12 sad pali od prve
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
stari alnaser je slab iako je repariran ima li kakav jači da ga brže vrti a da nema nekog većeg prepravljanja
mozda ste ga izremontovali ali po ovome kako se ponasa recu ti 90% ti je rotor kratko prespojio izmedju namotaja.imam i ja isti slucaj na jednom probamo ga na 220v na masu neprobija ili izmedju namota spojio i nema dovoljnu indukciju i time brzinu i snagu.to se nemoze da ispita jedino na radnom el.stolu pod opterecenjem a to skoro niko nema.moze da bude i automat jer kad probije vuce veliku struju i onda je nema dovoljno za alnaser.kod nas ima vinkler koji je pojedine alnasere ubrzavao tako sto je preracunao namotaje na rotoru umesto 12v na 9v. nisam siguran za imt da li radi ali se mogu raspitati
 
Na vrh