• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

improvizovani silos

kloki

Član
Tu od
10 Tra 2008
Poruka
140
improvizovani silos nekada je tou bio kos za kukuruz pa smo odlucili da nam je mnogo bolje da cuvamo zrno
svwe sa njive ide na selektor pa se ubacuje gore i onda po potrebi kroz sibere uvrecava kada dodje kupac.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
sve pregrade su promenljive po potrebi i fantasticno je resio moje probleme sa otkuplivacima nemoram da prerdajem zrno u bescenje ili da me lezarina pojede.
 
V

Vujo

Guest
pa to je prava prerada znači zaokružio si krug samo lova curi !!! :D
 

kloki

Član
Tu od
10 Tra 2008
Poruka
140
nije bas prava prerada ali mi tajkuni nece formirati cenu jer nemam gde da cuvam robu pa moram kod njih da prospem zrno.
i naravno selektirana roba jos i uvrecena ima dosta bolju cenu.
 

kloki

Član
Tu od
10 Tra 2008
Poruka
140
jos jedan deo silosa(beli) nisam prikazao levo od drvenog.ozidan je iznad radionice i supe izjedna je i tu stavljam robu koje imam najvise obicno kukuruz.stane oko 150 tona zrna.odavde se nevidi njegova stvarna velicina ali ide dosta u sirinu.
Obrisan neispravan link.
ubacuje se odozgo kroz onaj limeni otvor.
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
pametno ste to vi riješili,zanima da li imaš kakvih problema sa kondenzacijom u onom zidanom ili je dobro izoliran?
 

kloki

Član
Tu od
10 Tra 2008
Poruka
140
cigla ne kondenzuje nista jedino beton ali ipak je zid je oblozen tetrapak papirom koji zam nasao na otpadu bio je od cokoladnog mleka ali je imao stamparsku gresku pa ga je fabrika bacila.celu rolnu 1.2m sirina i ko zna kolika je duzina bila.cak sam i krov od drvenog silosa na daske stavio taj papir ako kisa prodje kroz crep.inace taj papir je viseslojan ima najlon alufoliju papir pa opet najlon- tako nekako.
uglavnom nikakva vlaga ne prilazi robi
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
ma mislio je dok preneses sve te vrece da se naradis. strgas kicmu..
marko malo bolje objasni ;)
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
pa vi svi nest "improvizirate" :mrgreen: ;)
tu če ič suha kuruza koju češ prije vozit k nekome da suši???
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
naravno ,nema se novčića za original pa je i ovo poslužilo(slike su od nedjelje ali se nije imalo vrtemena za stavit ih)
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
da se pohvalim da je "silos" položil ispit tj. kuruza sačuvana bez gubitaka-štete od vlage ili štetočina jedino je bilo malo gnjavaže oko pražnjenja ,moral sam posuditi ubodni pužni transporter i onda je to išlo
 

Najnoviji postovi

Na vrh