• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 2090

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
farmerLuka kaže:
Jel moze koja slika unutrasnjosti kabine nisam nikad vidio 2050 iznutra. 550.11 znam dobro kakav je imo sam priliku radit s njime kabina mu je iznutra naj bolje zatvorena i izolirana od buke i vibracija od svih IMT jedino neznam kakva je na 2050.
Sjedil sam u njemu. Mjenjač ima raspored brzina kao Zetor.
Malo je šlampavo napravljen, no zadnji me je most impresioniral: planetarni reduktori (bar tak izgleda da su planetari) odmah do diferencijala i hidraulične disk kočnice (izgleda suhe).
Hauba previsoka i preširoka a prazna, prednje gume premale, no 20t € vrijedi.
 

juxi

Član
Tu od
11 Pro 2007
Poruka
163
nisam ga stigao slikati iznutra jer se bas zaguzvalo oko njega, ali ono što sam ja vidio stvarno me impresioniralo, ravan pod još da mu je mjenjač pomjeren u stranu pa to bi bilo hit...a sto se tiče haube nije loše pregledno je iz njega bas sve jedino mu pojedini zamjeraju što na desnoj strani smeta ona mreža oko auspuha pa je pregled na toj strani prilikom oranja lošiji, sve u svemu extra traktor bar po meni zbog veličine, mada se za dodatnih 1500 eurića moze kupiti MTZ 82 koji je daleko i jači ali veći.
 
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
465
Marijo kaže:
Po meni je puno bolji IMT na primjer od indijskog ili kineskog,zbog toga što ima provjeren motor i ima naravno svih djelova

indijski traktori i nisu tak loši, i turski naravno, baš zbog toga jer imaju usavršene licence zapadnih proizvođača, dok kinezi puno improviziraju, a opet niš ne naprave....
 
V

vedo

Guest
Mislim da su skoro svi primjetili da IMT serije 20 ima znatno drugačije osmišljenu kabinu nego ostali IMT traktori
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Kao sto sam i rekao, pa se ocito moram ponavljati...

NIJE problem u motorima JD ili perkins, nego je problem u svemu ostalome... 20x0 se ne moze uvesti kod nas, iz samo njima poznatih razloga, dok stare linije s novim motorima JD ili perkins idu bez problema...


2050 je u srbiji imao istu cjenu kao i 549 dv O.L. i da se mogao uvesti, ja bih ga prvi kupio bez pogovora, al nisu dali i moz se slikat. Ne bojim se ne/kvalitete motora, vec ostalih sklopova, a dobro se zna da se kod nas kupuju jeftini traktori koje narod nema u planu skoro mjenjati, dakle plan je da izdrzi bar 8000 radnih sati, a neki ce jos tada htjeti raditi generalke na njima jer svi ostali sklopovi valjaju. Gdje i po kojoj cjeni naci djelove za indijski JD motor?
Bobo jer se šta promjenilo u vezi uvoza 2050,jer imaš kakva saznanja:?:
Prošlo je 2 god skoro od ovog što si napisao?
 
V

vedo

Guest
Bobo jer se šta promjenilo u vezi uvoza 2050,jer imaš kakva saznanja:?:
Prošlo je 2 god skoro od ovog što si napisao?

Sumnjam,ipak je to IMT :madmana:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
nisam ga stigao slikati iznutra jer se bas zaguzvalo oko njega, ali ono što sam ja vidio stvarno me impresioniralo, ravan pod još da mu je mjenjač pomjeren u stranu pa to bi bilo hit...a sto se tiče haube nije loše pregledno je iz njega bas sve jedino mu pojedini zamjeraju što na desnoj strani smeta ona mreža oko auspuha pa je pregled na toj strani prilikom oranja lošiji, sve u svemu extra traktor bar po meni zbog veličine, mada se za dodatnih 1500 eurića moze kupiti MTZ 82 koji je daleko i jači ali veći.


što se tiče večih traktora, favoriti su mi rusi, dosta su jeftini......kineze bi izbjegavao, jer njihovo je sve klasu lošije, tako da traktorima nevjerujem puno.......a što se tiče manjih traktora 533/539 mislim da nemaju zamjenu......:partyman:
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
ti sam neznaš kaj bi kupil,a ko puno prebira u drek streli

to je istina da i bas me toga strah

sada stara govori da se zeme kredit i uzme neki novi al samo novi pa cu ja lipo rec kupite si ca cete mene ne pitajte jer vidim ja da cu u drek na kraju da
 
B

BAGERISTA

Guest
Nemoj me krivo shvatit,,,,nije mi jasno,,,koji ti uopče traktor želiš kupit,,:?::?:
Dali kupuješ ti traktor,,,ili neko iz familije,,,jer svaki dan pročitam,,,i ovdje si iša sa traktora od 100i kusur konja,,,pa na manje,,meni osobno,,nije više jasno,,,ni za šta ti treba traktor,,,(ako obijasniš,,,možda tio neko pomogne) s time da sam odlučuješ o kupnji,,,a ako odlučuju drugi,,onda se makni i nek kupe šta oče.........

A i vijeruj mi da bilo koji traktor koji kupiš,,,,za malog poljoprivrednika,,je odličan,,i još ako je nov,,,ma čemu strka,,,..ako misliš kačit na njega priključke,,i obavljat poslove Male njive,vinograd itd,,onda nemoj ni pomišljat nešto veliko...........

Eto toliko od mene,,nadam se da češ nač nešto...:p:?:?
 

Kumic

Član
Tu od
7 Lis 2010
Poruka
196
Jedan video IMT-a 2050 u radu :rolleyess:

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=nl0Bwjc0N2s[/YT]
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
Jedan video IMT-a 2050 u radu :rolleyess:

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=nl0Bwjc0N2s[/YT]

e ovo sam trazio...

ovako traktor kupijemo mi (ja i familija) znači sve ča imamo je na svih prepisano i naravno teško se slažemo koji, jedan bi ovaj(stara 50ks i plug) drugi bi onaj (ja 100ks malčer plug prikolica), treci (brat da se plati drugom i čao) i to je problem al polako nalazimo kompromis

uglavnom vec sam i napisao imam negdje 4h zemlje na dvije parcele i mozda oko 5-6h boske (mislio sam da je manje ali kaze stara ma i tu jos dalje je nase ne samo do tuda)... sijao bi pšeicu ječam i kukuruz te krumpire kako nemogu uvijek isto staviti pa to bi se mjenjalo... znači treba bi nam/mi traktor za orati, orao bi 2 ili 3 puta prije sijanja istu njivu... te sada smo kupili pec na drva od 35 kilovati ili kako se to gleda... i to domaću centralmetal :) ili kako se vec zove, pa mi treba traktor za dovoz drva također, jedna boška je na ravnem terenu skoro ko nogometno igraliste i uz cestu je tako da za tamo mogu i s kamionom... al ostale su u jakoo grdem terenu te u dolcu znači veliki skas za van s punom prikolicom(netrba biti puna mogu i malo voziti pa poslije pretovarat u kamion pa opet mozda bi mogao i manji traktor)....

imam jos i puno graje, rubine drače oko tih njiva i da se mene pita ja bi traktor od 100+ks i plug i poslije jos neki malčer da si sve lijepo počistim i mislio sam da bi mogao stime raditi usluge i drugima (kupim jos koje prikljucke, balirku il slicno) jer ako ne ce mi traktor stalno stajati parkiran(znaci 2-3 dana posla oranja na dvije njive 2 puta u godini vise manje (pogotovo dok ne potrosim drva s te sume di je lijepo na ravnem, dok netrebam da idem u one u grdem terenu)

al opet pitam se koliko bi ja uspio posla naci tako za te usluge jer ako uzmem manji traktor nemogu snjime radit usluge kada svi imaju barem od 90, 100ks ja doma jos imam kamion, viličar halu i sve to bi se moglo nekako i skombinirati za neke poslove, tako razmisljam trenutno da se iskoristi sve maksimum...

i opet planiram ako bi ko dao u zakup koju parcelu da prosirim tih 4h na recimo 10 za koju godinu te cak mislim kako imam dosta boske da i prodajem drvo ako stignem napraviti vise jer posao s kamionom i ostala proizvodnja neidu punom parom bas pa imam i vremena puno, ta imamo i neke stale na selu pa bi brat i neke svinje da se stave i tako (opet mi volimo pojest puno mesa :)))

uglavnom svi skupa nismo pametni u sta da idemo uloziti jer svi znamo kakva je situacija danas, nije problem proizvest problem je prodati ili naplatiti nesto... te dali da i odustanemo od bilo kakve dodatne mehanizacije, platimo sta moramo drugom i trosimo novac na resurse koji nam treba za nasu proizvodnju i ostanemo i dalje samo na tome


UGLAVNOM EVO SADA SAM DOSTA SAZNAO I NECU DA GNJAVIM VISE S TRAKTOROM, AKO KUPIMO STA STAVIM SLIKU AKO NE ZNACI DA SE JE IPAK ULOZILO U NEKI DRUGI PROJEKT I PUSTILO POLJOPRIVREDU DO DALNJEG ONAKO KAKO STOJI VEC DUZI NIZ GODINA
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
E ovako nesto ovo citam i razmisljam. Da bi imao traktor od 100+ks na manjem imanju trebao bi da imas jos jedan manji traktor jer je tako veliki traktor na manjem imanju sam totalno beskoristan u ovim manjim poslovim vise stete od njega nego koristi. Moj prijedlog bi bio traktor 60-70 konja naravno duplak, takav traktor bez problema moze obraditi svu zemlju koju imas i jos puno vise, univerzalan je posluzice znaci i za manje poslove tipa priprema basce ili u nekom vocnjaku ili vinogradu, mozes sa njim ici i usluzno recimo balirka, berac, moze raditi i sa dobrim mulcerom. Za veliki traktor ti prikljuci dodju koliko i traktor, dok za manji je znatno jeftinije. Dobro sve preracunaj jos jednom. Ako hoces bas nov traktro pogledaj ima Case-a ili Deutz-a tako oko 60-70ks dosta povoljno ili pak nekog kineza takve konjaze, recimo 65ks bi ti bio ekstra
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
kupi fergusona ili vladimirca, i sve možeš raditi s njim, ako posao sa poljoprivredom i propadne, opet ćeš istu lovu dobiti nazad, a ako pucaš na novo, onda vjerojatno i imaš novac, pa za to sve možeš kupiti puno priključaka za ferđu.....

a i priključci nisu skupi.....
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
za sada ce to ostati u stanju mirovanja, jer mene u mojem poslu nek mi propadne jedan posao mogu se pozdraviti s svime a nek dobijen neki dobar posao slucajno onda odmah ide neki novi cca 80ks kako vi kazete... tako da sve je moguce za sada sam saznao dosta toga, bia naporan i sve al to je bilo to :gitarist:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
meni osobno je najbolja opcija da još neko vrijeme nekom platiš uslugu,dok se stvari ne sliže na svoje mjesto a bude se i vidjelo šta se sprema ovoj našoj sirotinji od poljoprivrede,rekao si da imaš kamion pa ti malo tu pojačaj posao,a ako se odlučiš i ići do 10 hektara bude ti čisto dosta do 80 ks iako su ti najskuplji po ks,a što se tiče usluge sve ok ali kako bude išla naplata?:rolfer:
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
meni osobno je najbolja opcija da još neko vrijeme nekom platiš uslugu,dok se stvari ne sliže na svoje mjesto a bude se i vidjelo šta se sprema ovoj našoj sirotinji od poljoprivrede,rekao si da imaš kamion pa ti malo tu pojačaj posao,a ako se odlučiš i ići do 10 hektara bude ti čisto dosta do 80 ks iako su ti najskuplji po ks,a što se tiče usluge sve ok ali kako bude išla naplata?:rolfer:

posto sam u poslu od najmanjih nogu s familijom, znamo kako je tesko raditi s ljudima i naplatiti, svima je sve skupo, znam ja da je skupo al za nista ne mozes raditi (recimo prijevoz je skup, al skup je i kamion i registracija a ceste i nafta da ne govorim)... evo ja nikome ne dugujem (osim banki koja rata zaostatka), za svaki posao koji narucim prije dogovorim cijenu i platim odmah po zavrsetku, koliko puta bi mi bilo dobro doslo da mi je nesto napravljeno pa da kasnije platim al vidio sam da stime necu posla jer nikada nemos bit siguran da ces zaradit kako si planirao pa platiti dug...

mislio sam si ukombinirati kamion(posto dosta vremena stoji jer za vlastite potrebe mi treba sve manje i manje mozda bi bilo bolje i prodati ga al sta onda raditi :(( a tu i tamo napravim prijevoz al odustao od puno prijevoza koji se odmah ne plate jer nista ne dobijes, nakraju ti plate pola ili i sve al samo ako stalno gnjavis i to nakon 2god) i traktor pa da mogu i dulje ici nekom napraviti uslugu, nakrcam traktor i sve moguce prikljucke na kamion i idem, te odmah imam i ako treba odvoz bala, zitarica, drva i sl, jednu bcs smo cak rivali i kupiti a lako sve to nakrcam gore... jer boga mi su lijepe cijene na sat za takve poslove (bolje od nas cestovnog prijevoza mi se čini jer nema prokleto skupe cestarine i nemoraš bit u reguli u kojoj je teško bilo šta zaraditi)

al evo za sada cu jos platiti (i meni je skupo toliko davati koliko me pitaju al ja se ne cjenkam, al moram da imam posla s postenim ljudima da se namjerno ne zadrzava i sl)

za sada mi niti netreba za u sumu jer cu sve bez problema s kamionom dovesti, imam cak i lance za njega, evo dao 1500kn a nijejedanput mi nisu trebali do sada (al volim da moje vozilo bude sto opremljenije te usluga sto bolja). tako da cu bi trebao ova drva bez problema dovesti doma bez traktora... a sada cu platiti covjeku 250kn na sat pa neka ore


a i jedno znam da ako zelis da se zna za tebe moras biti jako dobar a to bez profi alata (i znanja naravno) mozes da zaboravis
 

Najnoviji postovi

Na vrh