• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 504 SL

B

Bobo

Guest
Daj mi reci da li je to dobar motokultivator? U oglasniku je bio jedan isti takav sa frezom i plugom za 2000Kn. Pitao sav oco vec na forumu, ali nitko nije odgovorio nista.
 
Z

zoki

Guest
Motor je dvotaktni.
Dobar je za nesto na malom jer freza ti izvuce ruke i brzo se grije.
Ima i model 506 to je bas motokultivator a 504 je prdviden da bude bas motorna freza.

Nije oznaka 504 SL nego 504LS :oops:
 
B

Bobo

Guest
Da, 506 i 509 su dizelasice i to ja naspram ove traktor... Cijena je takodjer slicna :(

A ovu sam vidio u oglasniku i cinila mi se povoljna, ali sada kada vidim slike, sve mi nekako to sumljivo, pogotovo sto je "cvajo".

Ako budem iakda kupovao motokultivator, to ce onda ipak biti 506, jer nema do dizela i jos uz to IMT ;)
 
V

VTZ

Guest
Nekad davno mi smo imali Goldoni, s Lombardini 14 KS dizel motorom. To je bila strojčina i pol, skupa s kardanskom prikolicom i pogonom na sve četri. Ove IMT freze sam prestizao po cesti, kao da vozim Formulu 1.. Najbolje freze radi Honda i Goldoni, IMT nije u stanju razviti apsolutno ništa novo, nego po tuđoj licenci štancaju stvari dizajnirane prije 40 godina..
 
B

Bobo

Guest
Nemoj mi pricati...

506 je isto dizel, koliko znam...

Za sada ti moram vjerovati, jer je to kod tebe cesci stroj, tako da... Ali znam da je kod nas u oglasniku bilo 506 s dizelskim motorom...
 
B

bojance

Guest
Pa dobro Bobo onda da ja u svoju 506 frezu sipam dizel nego mislim da nece onda upaliti uopste. HA HA
Nemoj se ljutiti ali ja vec 10 godina imam 506 i ona trosi mesavinu benzina i ulja.
I sve druge freze oko mene naravno 506 su benzinke.
509 je dizelka i to je to
P.S. nemoj da si arogantan ako neko napise nesto sto nije po tvome :D :D
 
B

Bobo

Guest
Nisam htio ispasti arogantan, ali kazem da sam vidio 506 dizel u oglasima...

cesto gledam po plavom oglasniku (http://www.oglasnik.hr) i vidim tu i tamo 506 dizel motokultivator za prodaju, pa sam zato mislio... Ne znam, da bi bas puno ljudi pisalo gluposti po oglasniku...

uglavnom, takodjer sam napisao i da ti vjerujem da je benzinac, jer nisam bio u doticaju s takvim strojevima.
 
B

Bobo

Guest
Svaki dan naucim nesto novo...

kad nadjem u oglasniku iduci puta takav "sumnjiiv" oglas, nazvat cucovijeka, pa da vidim o cemu je rijec...


Sad me pogotovo zanima.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Bobo, to kaj si ti mislil je 507D. Izgleda slično malom Goldoniju. Imaju ili LA300 benzinski ili LDA350 dizel motor.

504 i 506 su dvotaktni "skakavci".

509 je velika i nespretna kvrga, loša imitacija Goldonija 140 suprer specijal, s istim motorom kao on LDA450
 

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
Cije to izvorni motor(nije valjda dasmo mi u bivsoj YU bili u stanju napraviti nesto),vidim da je rezervar od TOMOS-a?Pricate od LDA450,taj motoric moze pogoniti peglicu i ficu,i trosit manje od smarta.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
To su ti u originalu kopačice i kultivatori firme AGRIA.
Ovi iz IMT-a Knjaževac su identične kopije.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
suljos kaže:
Cije to izvorni motor(nije valjda dasmo mi u bivsoj YU bili u stanju napraviti nesto),vidim da je rezervar od TOMOS-a?Pricate od LDA450,taj motoiric moze pogoniti peglicu i ficu,i trosit manje od smarta.

Je, samo je bučan, dimi, ne zadovoljava ni jedan ekološki standard. Još ga proizvodi DMB iz Beograda, i može ga se dosta jeftino kupiti u Pevec-u. Stari su bili dobri i izdržljivi, a neznam kakvi su ovi današnji.
Labinprogres ih više ne ugrađuje baš zbog tih standarda.
 
Z

zoki

Guest
ZJ kaže:
Bobo, to kaj si ti mislil je 507D. Izgleda slično malom Goldoniju. Imaju ili LA300 benzinski ili LDA350 dizel motor.

504 i 506 su dvotaktni "skakavci".

509 je velika i nespretna kvrga, loša imitacija Goldonija 140 suprer specijal, s istim motorom kao on LDA450

506 je skakavac
504 nije, vidi sliku na pocetku takav je u orginalu 8)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
zoki kaže:
ZJ kaže:
Bobo, to kaj si ti mislil je 507D. Izgleda slično malom Goldoniju. Imaju ili LA300 benzinski ili LDA350 dizel motor.

504 i 506 su dvotaktni "skakavci".

509 je velika i nespretna kvrga, loša imitacija Goldonija 140 suprer specijal, s istim motorom kao on LDA450

506 je skakavac
504 nije, vidi sliku na pocetku takav je u orginalu 8)
Imaš pravo, oprosti, to je skakavac s pomoćnim kotačem :lol:
 
Z

zoki

Guest
Izvini ali skakavac je skakavac a freza to nije po tvojem tumačenju kad na traktor prikopcas frezu i on je skakavac a na 504 freza radi na istom principu kao i na traktoru :blackeye :twisted:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Ma o'ladi čovječe, šalim se.
U redu, to je zapravo hibrid motokultivatora (MTK, "freze") i motorne kopačice ("skakavca"). No, taj pomoćni kotač ionak samo služi za štopanje freze (da ti ne pobjegne) i za okretanje na povratku, baš kao na pravom MTK.
Kad bi to bil pravi MTK, onda bi s njim mogel i orati, kositi (ili možda možeš ak se da kotač dade prebaciti na mjesto freze, a kosa priključi ispred, kao na 506).
MIO je skakavac na kojeg možeš dodati vučnu frezu, kosilicu, čak i orati s njim.
 
K

krpiguz

Guest
Kada sam ja kupio ovaj kultivator pre 20-ak godina,malo je falilo da ga bacim nakon prvih par sati rada.Toliko je tresao i skakao da ruke nisam osećao dva dana posle toga.Onda mi je jedan kolega, koji ga takođe ima rekao da kupim i stavim onaj metalni točak umesto ovog gumenog.Kad sam ga zamenio nisam mogao da prepoznam mašinu.Sad njim može da se upravlja sa dva prsta.Inače iako je loše održavan kultivator je do sada radio bez ikakvih kvarova.Završna obrada je vrlo loša i neugledna ali sam motor je nemački pa je to valjda i razlog što je tako dugotrajan.
 

Najnoviji postovi

Na vrh