• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 506LS obnova. Konacno i ja jednu uzeo.

MarioZg1

Član
Tu od
19 Sij 2015
Poruka
126
Evo konacno sam i ja sebi nabavio IMT-a 506. Vec duze vrijeme si ga zelim i spletom okolnosti sam dosao do jednog. Kao sto se vidi na slikama stajao je dugo vani i dosta je zapusten. Masina se vrti i ovako na ruku ima kompresije. Fali komplet starter, casica na uljnom filteru, guma jedna suplja, fali kojekavih sitnica al bude se rjesilo.

U planu je slijedece:
-komplet farbanje pa bi molio ako netko zna kodove boja.
-komplet preslozit masinu
-nabavit nozeve za frezanje
-pribavit sve sto fali.
-....

Svu literaturu imam i lagano ovih dana krecem. Ako cu imat kakvih pitanja budem ovdje napisao.









 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,533
A joj, koji krš (dobro bi bilo je potopiti u Coca Colu), da se malo otpusti ruzina. :(giggle):

Sve se to da lijepo srediti, uz malo više truda.
 

MarioZg1

Član
Tu od
19 Sij 2015
Poruka
126
Haha a bude se sredila sta sad.:cool2: Imas ti sta djelova?

Ovo je dobio u zamjenu tako da...:(rofl):

 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,533
Ova Tomosica se negdje previše sunčala, (pa je malo žmarila).:(devil):
Ima nešto.
 

MarioZg1

Član
Tu od
19 Sij 2015
Poruka
126
Evo jucer skinuta masina i lagano se krece u obnovu.

Hladjenje je bilo odlicno
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,533
Kad budeš skidao magnet, nemoj ga odvajati od njegovog nosača (ovaj križ) nego sve skupa isčupaj ili označi njihov položaj, pazi da ti kajla ne ispadne (dosta je mala). Ostalo je sve dosta jednostavno, malo memoriraš kod skidanja šta je gdje, pa tako i vratiš. Pitaj ako te što konkretno zanima. :D:
Ovo bi ti dobro došlo.
 

Prilozi

  • DSC00597.jpg
    DSC00597.jpg
    39.2 KB · Pregleda: 286

MarioZg1

Član
Tu od
19 Sij 2015
Poruka
126
Da znam ovo za magnet ali ni ne mislim ga skidat sa nosaca. Na prosloj IMT 504 magnet je bio odserafljen i klapao na konusu tako da mi nije ni trebao radapciger. Radapciger bi mi dobro dosao ali ne mislim davat 200kn za njega koliko npr. traze kod nas a recimo u Srbiji je cca 22kn. Ovaj puta cu ga posudit a do drugi puta cu ga nabavit. Kakve su im bile tolerancije odnosno jesu dosta sajbirane sa ziletima?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,533
Ma kojih 200 kn, 20 kn max ili kod tokara čas posla.
O kojoj toleranciji pričaš :icon_question:
 

MarioZg1

Član
Tu od
19 Sij 2015
Poruka
126
Di god sam nasao cijena je 200kn. Znam da su tomosovi dvadesetak kn a ni ovaj ne vrijedi vise.
Mislim na osovinama kao na npr. Tomosu UMO na radilici uz lezaj ili APN masine npr. i slicno. Ima ih di ne treba uopce a zna ih biti i cijeli bunt
 

MarioZg1

Član
Tu od
19 Sij 2015
Poruka
126
Skinut cilindar i glava i oprani


Klip. Karike imaju zracnost 0,55 i 0,6 kad se stave u cilindar do kud inace idu. Dali je to ok?


DSM?


Ris kod preljeva


Dobar




Tu se vidi uzrok risa na cilindru. Kod desnog preljeva kod ove rupice. Sajla gasa se razlicnala i komadic je dospio u motor.


Evo ga
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,533
Malo si se zajebo, to ti je opruga iz semeringa, zato je u karteru sve crno i vjerojatno ima ulja unutra.

Faše bi mogle još šljakati, ali je bolje staviti nove kad si sve raskopao. :Kiss:
 

MarioZg1

Član
Tu od
19 Sij 2015
Poruka
126
Nije od semeringa. Bas je od sajle koja se rascupala na onom kraju koji ide u klipic karburatora i bilo je i na njemu takvih komadica. Budem poslikao kako to izgleda. Mozda slika sa kljestima bas nemoze docarat ali bas je od sajle.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,533
Gledam onu sliku u bloku, budeš vidio kad dođeš do semeringa !:8):
 

MarioZg1

Član
Tu od
19 Sij 2015
Poruka
126
Prirucni izvlakac














Evo sto je ispod onog famoznog gornjeg serafa. Utvrdjivac poluge mjenjaca










Pitanje jedno. Kako vracate radilicu u blokove odnosno u lezajeve?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,533
Suprotno od načina na koji si ih izvadio.
Da li si slučajno razmišljao da je netko prije tebe mijenjao semering od strane magneta, i da je opruga od starog semeringa ostala unutra (to je moguća varijanta).:(think):
 

MarioZg1

Član
Tu od
19 Sij 2015
Poruka
126
Moguce ali oba su neki jugoslavenski tako da sumnjam.

Za radilicu me zanimalo dali ju samo nabiti u lezajeve ili ju uvlaciti sa navojima koje ima na krajevima? Tako ja UMO masine slazem da ju navojem uvlacim u lezajeve.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,533
Možeš na više načina (nađeš si model koji misliš da je najbolji), najprije ležajeve u blokove onda radilicu u njih, prije radilicu u polutku bloka na strani magneta itd.... :icon_e_ugeek::icon_e_ugeek:
 

Najnoviji postovi

Na vrh