• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 5106

sebo234

Novi član
Tu od
6 Stu 2013
Poruka
8
Bok svima.Ovako imam problem sa 5106 pukao je karter na zadnjem diferencijalu jer su se kod kardanske lamele podrobili zupcanici,no to je manje bitno.Nabavio sma nove djelove ali sam skuzio da jednog djela uopce nije bilo u traktoru pa neznam cemu sluzi evo slika pa nek mi neko objasni ako zna cemu sluzi sklop lamela od broja 71 do 80 p1010967y.jpg
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Pozdrav Sebo!
To su ti sve lamele od kardana koje idu na kardansku osovinu, onaj prvi dio je kocnica a pod brojem 18 ti je osovina sa dva celicna prstena i dvije brtve, ona sluzi za razdvajanje tlaka ulja znaci kad hoces da se lamele stisnu i okrecu kardanku osovinu ili kad prebacis rucicu rasteretis osovinu i tlak ulja tiska "kocnicu" koja u sebi ima konus te se kardanska osovina zaustavlja. pokusat cu naci svoju staru osovinu i ujutro sam kod tebe.
Pozdravi starog!
 

Najnoviji postovi

Na vrh