• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 533 balirka?

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Ja sam mijenjao te piksne nekada kad sam imao ap 45. Mene su najvise nervirali osiguraci na vilama,malo je brze potjeras oni puknu. Sad sa ap 42 i 52 nemam nikakvih zajebancija.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
I meni su znali pucati ili se jednostavno otpusti matica i ispadne, ali kak sam stavil one plasticne matice vise ne mrdaju nikud..
Ove god mi na 7000 bala nije ni jedan pukao. A posto vise nejdem puno usluzno (jer ljudi vise ne drze stoku) jos me bude sluzila moja 45-ica, ali inace bi ju mjenajo za nesto mladeg godista..

Sanana, nebude se raspala jos zasada, ali malo joj fali.. Moral bi mjenjati onog velikog trorednog lanca i lancanika koji tjera klip, a polovno je to tesko naci, a novo kosta boli glava i tak par "sitnica".. Prije par godina mi je puklo kuciste petljaca i majstor je to zavaril i stavil u centar i veli teraj dok ide.. A novo isto kosta da se ceses po glavi..
Ipak je to stara raga 40. god i sa cca pol milijuna bala napravljenih..
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Prodaj i kupuj ap 42 ili 430, a moze on raditi i sa ovima serije 5. Stavi na papir i vidi koliko ti se isplati to servisirati.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Savo...divim ti se, ali ja se nebi usudio terati balirku pun gas!

Kod mene je stalno na kardanu 500-540rpm manje od toga nikada nije , i tako već 4 sezone kod mene a svaka sezona od 20 do 30 000 bala :icon_thumright:
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Ivane sta bi rekao za ovo baliranje

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=nB6d9g0Nca4[/YT]
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Hehe, pa ja pod takvim gasom ne orem i ne tanjuram, a kamoli da balirku tjeram..
Ovu slamu bi ja u trecoj sporoj i na 1200 okretaja i to ide milina tako.. A i ovaj valjda dobiva zabadava gorivo kad ovako tjera.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Najzalosnije je sto balirka lupa prazna, a on ide drugom sporohodnom i gas do kraja.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Gledam i nevjerujem mora da mu je neki biser rek oda to tak mora ići, a ovaj se tog drži ko pijan plota! :)
 

fiat615

Novi član
Tu od
17 Velj 2012
Poruka
25
Za imt 533 najlaksa je someca m11 ili 2500 ako se radi po brdovitom terenu, ja vozim somecu 2500 sa imt 539 treca spora i ide dobro a drugi otkos lucerke sam balirao i 1 brzom.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
Re: Imt 533 balirka

Zorane moja preporuka uzmi dobru uscuvanu Deutz Fahr HD360 ili HD330 ako mozes nac ja sam jednu godinu balirao sa 539 jer mi je na 549 propišal semering kardana pa sam sa njim radio u 3. sporoj bez problema a sve ti inače zavisi o veličini vretenke i vrsti trave bit će ti i slučajeva kad ces sigurno balirati u 1. sporoj... A ja svoju DFovku tjeram sa 1600 obrtaja gasa sa samo manjim gasom ispod ovog balirka se trga !
 

AcaAleksic

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
233
Imam DF 380.. I teram je sa 539, pre dva dana sam morao sa 533 i može se reći da mu je teško i u transportu i u radu... Morao sam brzinu niže, znači 3 spora.. Dok, nekad hoće i 539 da uguši, dok sa 549 je milina, taman... Znači, ako je preporuka za DF i 533 onda HD 300 mu je taman, može i preko ali nemora da se traktor drži na granici..
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
I samo dvostepeno kvacilo mora imati, ja sa jednostepenim ne bi znao raditi..
 

zagorec94

Novi član
Tu od
23 Lip 2015
Poruka
6
Slažem se, jedino ako ne mislite raditi bale od od 5 bez nabijanja, tada nema muke za traktor.

Moja kombinacija je Univezal 530 i claas markant 40 i mogu reći da čak i njega ponekad zaljulja kad se rade jače bale i ako sijeno nije 100 posto suho. Godišnje radim do 10000 bala i claas balirka se pokazala odlična. Sijeno baliram najčešće druga spora, a maksimalno treća dok slama ide u u četvrtoj, nema potrebe da se ide brže jer barem kod mene njive nisu ravne ko stol veća ima neravnina i onda balirka dosta poskakuje što nije baš preporučljivo. Inače, baliram na 1600-1800 okretaja tako da se traktro ne mući već da diše kak spada.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Na vrh