• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 533 reduktor

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Poštovani forumaši imtovci.
Šogoru je na fregiju valjda otišel planetarni reduktor.nema više brzuh brzina.
Pitannje je sad di ga treba raskopat da dođemo do toga?skinuli smo poklopac hifdroulike i kaj dalje?di treba raskapat?

Unaprijed hvala na savjetima!
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Sad skines rascjepku osigurac na supljoj spojnickoj.Odvrnes vijak 10kljuc na vilici i sve to skines.ZatIm odvrnes 4 vijka kljuc 17.Tad moZes da skines planetar.
imgp0090w.jpg
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
@lisnik
Hvala na slikam i objašnjenju!

Jučer smo ga stavili na pola.Bila je osovina vani al izgleda da ipak nije do reduktora nego mu je se izgleda kvačilo raspalo.Kad je bil širom osjetli se jak miris lamele,Vijci koji sa unutarnje strane idu na međuploću (ko ju zmislil?)su se također odpustili i djelomično ih je pojel vjenac zamašnjaka (kak to nije čul?). Poderani su štel vijci na polugicama hamatom!
Sad popijem kavicu i idemo dolje s kuplungom da vidimo lamele.
Ima kaj da treba obratit pažnju? Tražim po temama ali ima jako puno toga o IMTu.....
Još uvjek sam mišljenja da je trebal kupit šogi 335 več se bi vozil :)
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
@lisnik
Hvala na slikam i objašnjenju!

Jučer smo ga stavili na pola.Bila je osovina vani al izgleda da ipak nije do reduktora nego mu je se izgleda kvačilo raspalo.Kad je bil širom osjetli se jak miris lamele,Vijci koji sa unutarnje strane idu na međuploću (ko ju zmislil?)su se također odpustili i djelomično ih je pojel vjenac zamašnjaka (kak to nije čul?). Poderani su štel vijci na polugicama hamatom!
Sad popijem kavicu i idemo dolje s kuplungom da vidimo lamele.
Ima kaj da treba obratit pažnju? Tražim po temama ali ima jako puno toga o IMTu.....
Još uvjek sam mišljenja da je trebal kupit šogi 335 več se bi vozil :)

Kaj bus sve na kraju mjenjal?
Jel puno dela taj traktor?
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Dosta dela.kupil je on to prije godinu dana negdje....
Zadnje vrjeme malo vitlo malo kalač i etoga. nije prvi....
Al ovo s popucanim i odšrafljenom vicima....sredina je cijela rasklimana...
 

marek

Član
Tu od
26 Velj 2012
Poruka
121
Sad skines rascjepku osigurac na supljoj spojnickoj.Odvrnes vijak 10kljuc na vilici i sve to skines.ZatIm odvrnes 4 vijka kljuc 17.Tad moZes da skines planetar.
imgp0090w.jpg

Lisnik, daj mi reci u čemu je greška kad se dio koji si na slici označio crvenom strelicom (nazubljeno) izuje van prilikom pokušaja ukapčanja...?
:icon_scratch::icon_scratch::icon_scratch:

hvala
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Taj nazubljeni dio je u stvari zupcanik preko kojeg rade sporohodne brzine.Ako ispada iz lezista
znaci da je vrijeme za zamjenu reduktora.Mozes se pomoci tako da ga vratis nazad i pikujes aparatom za varenje ili ako nije puno olabaavio mozes da ga kirnerujes okolo. U tom slucaju nesmijes previse ga zagrijavati jer je moguce da se iskrivi pa ti iskace mala rucica iz sporohodnih brzina.
 

marek

Član
Tu od
26 Velj 2012
Poruka
121
Lisnik, daj mi reci u čemu je greška kad se dio koji si na slici označio crvenom strelicom (nazubljeno) izuje van prilikom pokušaja ukapčanja...?
:icon_scratch::icon_scratch::icon_scratch:

hvala

Ok hvala ti....e, a koji je razlog da se zupčanik izuje ... mislim, što ga izgura van... jel piksa omekša pa se izuje ili je do zupčanika koji se ubacuje u njega ... u slučaju da se lagano zavari pa to bi trebalo igrati onda tako.... nisam upućen koje su pretežno greške s tim planetarcima, al nevjerojatno mi zvuči ta se to tak dere na IMt-ovima ...

LP
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Taj zupcanik je upresan u kuciste reduktora.Sa vanjske strane je rundiran(ima crtice na se bi da se nebi okrenuo).Kuciste je mekse izrade i sa vremenom usljed trosenja zuba ima opterecenje ukoso.Jednostavno ga teret izgura iz lezista.Zamjenis nov dio i miran si bar 10 godina.
 

Najnoviji postovi

Na vrh