• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 hidraulični volan

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,288
Kao što naslov kaže, a nisam baš našao nešto detaljno u forumu, odlučio otvoriti novu temu. Tako da ko je to napravio može napisati svoja iskustva :D
 
M

Miško 007

Guest
Niš posebno naručiš si sve od novog 539 hidruliku dobiješ račun i boli te glava... :D
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,288
Lako je kupiti i namontirati već gotovo :D, Mislio sam samogradnje od nekih starih dijelova kombajna, kamiona, nive...funkionalno za nekih 500€, jel moguće? :weedman:
 
M

Miško 007

Guest
A za te pare sumnjam jer treba ti orbitrol, trebaju ti nova gumena crijeva odnijet napraviti , pumpa posuda za ulje , cilindar i sitnice i pripasati ima i dve spone treba smislit na jednu ...

Hrvoje imaš da al ovisi većina ljudi je škrta dati tolike novce...
 
V

vedo

Guest
Pokušaj napraviti servo na svom Fergusonu,za servo ti ne treba orbitrol i ta sranja ;)
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,288
Pokušaj napraviti servo na svom Fergusonu,za servo ti ne treba orbitrol i ta sranja ;)

Mislim da najzajbanije dio posla je svesti dvije spone u jednu i maknuti standardni puž volana. Ali ako ugradim servo, ostaju i dalje 2 spone? Svejedno treba cilindar i pumpa. 4 cijevi ne košta tko zna što....Ali, da stavim hidro volan, dali bi išlo sa 2 neovisna cilindra povezana hidraulički u križ kao kod tomovinkovića , tako da ne moram mehanički spojiti prednje točkove? Kotači bi uvijek radili paralelno, jer bi tlak u cilindrima i vrijeme otvaranja ventila bio potpuni isti, ako griješim neka me neko ispravi :scratch
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
daj malo bolje pročitaj po temama bilo več tonu rasprava i cijena oko ugradnje.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh