• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,967
SET ZA REPAR.KOŠARE KVAČILA VELIKI IMT-539 jel zna tko što se nalazi u ovom setu.
kakva jekvaliteta
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Pa s cim da ja onda vozim gnoja ak mi je 539 najveci traktor na gospodarstvu?
Licno ja vec 10 god vozim s 539 4 t krugericu na gornju vucu cca 20 prikolica godisnje i nikad nikakvih problema, a dosta je teska traktoru i na kardanu, zna se lijepo muciti s njom..

Prijatelj svaka ti cast ako ti s 539 voziš gnoj, pretpostavljam da imaš odlicne terene. Moraš doci kod mene da vidiš kaj je ilovaca i žutenica... Nama je 558 bil godinama najveci na gospodarstvu i cesto se nije moglo voziti s njim... Negde tamo 2005 sam vozil s Rusom 820. Traktor je bil nov, znaci imal je nove gume i težak je skoro 4 tone. Tak sam grezel da smo prikolicu jedva s njim i torpedom 7506 izvukli van, s tim da smo u prvom pokušaju sajlu pretrgli ko da je špaga...

Evo ti jedna slika, samo da vidiš o cemu ti pricam... Nemam slike onoga kad sam vozil gnoj ali imam ovu slikicu da vidiš o cemu se radi. Tu je za rusa bila zakacena mala autoprikolica i to prazna. Potonul je i lego na getribu, a tako ti je kod nas cim se žaba popiša

s9K2S0g.jpg
[/URL][/IMG]

Kaj bi na takvim terenima vozil s 539 i prikolicom za gnoj?

Sto mislite omalom englezeru sa motorom od 533. Kaze vlasnik da je duplo kvacilo.
Ako je to za kupiti da ga uzmem za malciranje vocnjaka, roto kosu 135, okretanje sijenai tako lakse poslove.
Molim komentare,
Hvala.

Nisam nikad imal engleza niti radil s njim... Kaj nema on 4 brzine bez sporohodnih?? Ak je tak, ne znam jel buš mogel malcirati s njim.... Ovo ostalo bi moralo ici...
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,387
Gajtan, budimo realni, ovo na slici nisu uvjeti za voziti gnoj na polje. Ili ista drugo.
Ide i s malim traktorom, samo treba cekati da uvijeti na polju budu dobri. Da ne kazem idealni.
Netko si to nemoze dozvoliti vec mora raditi bez obzira na uvijete ali taj onda ima i primjerenije strojeve.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
I samo da se nadovežem, ako se ne varam kolega Gajtan, ti si grezel doma na vrtu, nije da sad ja tu nekaj pametujem, ali imati vrt u ovakvom stanju pa se čuditi kaj grezenš nemam komentara, kod kolege Ivana je cakum-pakum v celom dvorišću i na vrtu, moreš v belim cipelama hodati :)
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Ovo nije vrt, ne znam kak vas to na vrt podsjeca i odmah sam napial da je slika postavljena zato da bi se docaralo kakvi su uvjeti... Tu je na povišenom djelu bil napravljen silos na zemlji. To je bilo prije par godina(ne znam tocno) i bilo je kišno... A ovo di je on stal u blatu je trebal proci i privesti se na rikverc na povišenom djelu. Zemlja je tu teška, nepropusna, pije ko spužva i ostaje dugo takva. Slavonci par sati iza kiše idu u polje a mi tu deset dana nemremo niš.

A kaj se tice cekanje uvjeta, mi onda nikad ne bi vozili gnoj jer su uvjeti cesto ovakvi od kad se bere kuruza pa do sjetve kuruze,a nekad i duže(osim ak je iznimno suho kak je bilo ovu jesen), a negde između treba orati, jel tak? A prije oranja treba izvesti gnoj, jel tak? Najmanji traktor s kojim sam vozil je bil 549 i to je bila muka jer je išlo na jedan komad kaj je uzbrdo. Nije bilo jako mokro ali mu je svejdno bilo teško i imal sam problema.

Sve je donekle dok je prikolica puna i dok opterecuje traktor, ali kad gnoj ode dalje nazad pocinju problemi...

U glavnom, ono kaj sam htel reci je to da je 533/539 preslab i prelagan za prikolicu za gnoj osim ako imaš idealne uvjete, dobar teren, ravno, suho itd...

Ja za svojeg 533 prikolicu za gnoj kopcim samo ako imam negde do 100 bala(kockica) dopeljati. Onda mi je zgodno na njoj, gnoj nismo nikad s njim vozili, ni nebumo..
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,222
E onda su kod vas stvarno teski uvjeti za baviti se poljoprivredom ak velis da je od berbe do sjetve kukuruza uvijek blato na njivama..
Kao da zivimo na razlicitim kontinentima..
Da je kod mene tako, bome mi 539 nebi bio glavni na gospodarstvu.
Evo mojih mucenikov, spremni za gnoj, pred 2, 3 godine, a ni danas se kompozicija nije promjenila..




Jos bi moral ovo malo pred gnojistem izbetonirati, ali tu budem stavil betonske plocice, jer mi idu neke cijevi ispod pa se nesmije zabetonirati ploča i onda mogu tovariti gnoj kad god hocu..

I samo sam jednom zagrezel sa 539 i ovom prikolicom, bas je padala jaka kisa i ja vozil susjedi gnoj na zemlju koju radi kolega Belec s foruma i dok je izbacalo pola prikolice vise nije bilo potiska na zadnji kraj traktora i ukopal se na pola kolegine rauole, i tu me jedva drugi susjed iscupao s rajkom 65.
Inace ide, samo mu je malo teska na kardanu i normalno, ne vozim nikad po onom najvecem blatu..
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Ovaj put se slažem sa Gajtanom tko nije probal takvu zemlju nemože dočarati čari vožnje gnoja . Nemam puno bregova ali kad dupljak u brijeg nemože orati a 560 nemože izvuči praznu prikolicu od gnoja i kad o tome pričamo u Kloštru Podravskom u gostioni domačini misle da smo ludi .
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Vozil sam u subotu gnojevku sa 539 i cisternom 3000l i ostal sam iznenađen koliko špera znaći na tak malom traktoru, idem 3. sporom i na jednom dijelu mi počne proklizavati, stisnem mu šperu i on polagano kopa i ide i ide i tako prođem taj dio. Ima dobre gume i preprtio je on to baš solidno :)

A baš sam ove jeseni osposobio onu polugu ukopčavanja špere, u 15 godina od kak je traktor nikad nije korištena i zapekla je, skinul sam to sve dole i 72 sata se namakalo u nafti i jedva sam to sve oslobodio, rastavio i očistio, podmazao i nazad sastavio, sad radi špera ko urica :)


Ovaj put se slažem sa Gajtanom tko nije probal takvu zemlju nemože dočarati čari vožnje gnoja . Nemam puno bregova ali kad dupljak u brijeg nemože orati a 560 nemože izvuči praznu prikolicu od gnoja i kad o tome pričamo u Kloštru Podravskom u gostioni domačini misle da smo ludi .
A gda ste vi to bili u Kloštru Podravskom u gostioni?? :D:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Šanana pa na tom dijelu ceste gostina je sa lijeve strane kad ideš iz Koprivnice prema Virovitici a jel baš Kloštar nisem siguran kad budem išel drigi put budem točno videl . Ponekad tu zna biti parkirana policija .
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,222
Budancevica, 5 as..

Ja najvise sto sam grezao sa svojem 539 je kod odoravanja od mede dok mi medas odreze duboko kod mede na svojoj njivi, to me jedino muci sa tim traktorom, sto je prenizak..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Šanana pa na tom dijelu ceste gostina je sa lijeve strane kad ideš iz Koprivnice prema Virovitici a jel baš Kloštar nisem siguran kad budem išel drigi put budem točno videl . Ponekad tu zna biti parkirana policija .

Jel možda 5. AS?? U Budančevici, 50m od mene :)
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Ima to velike prednosti kad je tlo propusno i kad se brže ocijedi... Ja sam u Lonjskom polju, tu je tlo mocvarno, zemlja je teška i nepropusna. Puno puta se dogodi da se kuruza bere tek kad se smrzne jer nejde prije. Lani je samo jedan tu kombajniral kuruzu jer ima gusjenice, svi ostali kombajni su jesen prespavali u garažama. Ne vredi ti ak imaš i veliki traktor kad ti berac reže do osovina i tarup mlati po blatu... Tak, uvijek imamo problema s tom našom zemljom. A ako je suša onda nastaje drugi problem, zemlja se zapece i stvrdne ko kamen tak da plugovi pucaju. Užas... Naravno nije nam baš sva zemlja tak grda ali veliki dio je.

A kad si ideš delat drva u šumu, to su pak posebni horori ako je mokro, i tak...
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Gajtan kad se pojavil 533 bilo je i gumenih gusjenica za njega sa njima malac plovi po blatu bil sem na prezantaciji istih u drugoj sporoj je išel ko amfibija .
 

nikolagm

Novi član
Tu od
5 Kol 2014
Poruka
12
Moj ferguson iz 76-te se ponovio novim auspuhom...
.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
To s gusjenicama sam videl na slikama



To sem videl u praksi malo fali motoru snage ali lijepo ide , bila neka prezentacija Fergusona u Križevcima na ondašnjoj Ratarni bili predstavnici iz Engleske i naši stručnjaci kaj su bili u MF-u na obuci . I bili smo upozoreni da nesmijemo ništa loše komentirati jer smo odmah unutarnji neprijatelji a to je značilo goli otok .
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
uvalili vam ga na prezentaciji kak i meni cepter suđe , e vala ..i od tada selom samo IMT ...IMt , IMt , stupaju ko vonjici novaci .Lol:
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,967
Danas Željko ne bi bilološe da funkcionira goli otok za svakakve kakvih ima lopova nije to bezveze bilo
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Goli otok je bil za one koji su se osudili drugačije misliti a ne za lopove . No ipak smo pitali o oranju jel je za 6 " plug trebalo po ako se sječam dinamometru od 400 do 500 kg a 533 je vukel 2x12" po tome bi trebalo od 1660 do 2000 kg kak 533 to može . Odgovor je bil da ima takav hidraulik koji tiska kotače no kad u brijeg nije mogel odgovor je bil da se može orati u dol . Buduči da smo došli sa traktorom težim od 2000 kg pitali smo jel možemo probati sa njime u brijeg tad nam je milicajac pokazal pendrek i rekel ako bilo kaj pitamo da idemo u SJS (STANICA JAVNE SIGURNOSTI) pa ti probaj nekaj reči protiv domačeg traktora .
 

Najnoviji postovi

Na vrh