• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
Dosta ovdje ima ljudi koji pricaju, a nisu sišli sa asfalta pa pišu da ga je nemoguće dići. Dobro natovarena prikolica( možda neko smatra dobro natovarenu sa dva metra drva), pri skoro svakom približavanju diže prednji kraj. Ali eto da ne pisem, posto nisam nikada vozio traktor...
 
Tu od
20 Sij 2016
Poruka
76
Ekipo imam problem sa sperom na 539, nemogu opce otvroti onu rucku s desne strane, moguce da je zahrdalo ili nest drugo??
Nije se vec duze vreme koristila.

Poslano sa mog GT-I9300 koristeći Tapatalk
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Ma sigurno da je zahrdjala uzmi malo polij naftom il benzinom i ostavi sat jedan pa onda probaj okrenut. Ja sam nastimo svoju tako bila je meksa od kvacila :D

Sent from my HTC Desire 610 using Tapatalk
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,913
Dosta ovdje ima ljudi koji pricaju, a nisu sišli sa asfalta pa pišu da ga je nemoguće dići. Dobro natovarena prikolica( možda neko smatra dobro natovarenu sa dva metra drva), pri skoro svakom približavanju diže prednji kraj. Ali eto da ne pisem, posto nisam nikada vozio traktor...
,

Koliko vidim po slici ti izgleda vozis kineza, a ja sam nekad imao imt 539, i ako je sve kako teba, sto kaze muhanicar, kuka standardna pod diferencijalom, duzina rude normalna, i tockovi na prikolici nisu pomjerani nazad, onda prednji kraj od imt 539 nece u zrak ni sa 4 tone tereta u prikolici pri usponu koji on savlada jedva sa 3 sporom,
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
Imao sam i ja 539 prije nego što su došli kinezi. Vozio je originalnu prikolicu i Bgm kada se natovari trupcima pri proslajdravanju znalo ga je podobrano dizati. A kuka je ova o kojoj pričate.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,967
Koje ti bajke sanjaš s donjom kukom ga nikako ne može dignut tako da.
Ljudi su vozili po 5 tona pa ne diže
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
@ Mali ne s..i, fino sam napisao kod proslajdravanja da ga digne, a ne dok ga normalno vozis.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Sa 533 sam nosil 2.5 m prigrnjač Kuhn u brijeg i to ne velik , išel sam u rikverc jer se dizal uz naravno muziku iz kovačnice koja se čula od pumpe hidraulike isti je traktor vozil u taj brijeg 4 bunkera kukuruze bez problema sa drugom brzom .
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,913
Malo sam otanjio sa zivcima, nekad kad sam tu dosao na forum, sam postovao clanove sa iskustvom, sad svi sve znamo, pogotovo kad su gluposti u pitanju, ako ova. Raspisemo o trakatoru koji je jednostavan kao bicikl, al opet se nesto pametuje, jednostavno vec duze vrijeme gubim vrijem na ovom forumu. Rijetko kad da cujem nesto pametno, jbg.
Ostalo je jos par clanova od kojihe moze dobiti nekakav savjet i sl, kao inace u zivotu vecina vlada, tako su i ovdje na forumu nametnuti neki niski standardi, dize li ili ne traktor, jebe mi se nek dize, nek ga prevrne, to smo apslovirali kad smo poceli voziti, sad ja pisem sa svoje 41 godine o tim gupostima,
Neki bi se trebali vratiti u 7. razre osnovne skole, da ponove osnove fizike, zakon poluge i sl.

Izvinjavam se-ispricavam, tu sam na forumu susjedne meni drage drzave, pisem drugim jezikom i jos pametujem, trebao bih kao gost da postujem forum, al eto imao sam potrebu da ovo napisem, jednostavno da ne pametujemo oko jednostavnih stavri, ne samo u ovoj temi nego inace na ovom forumu,
 
Posljednje uređivanje:

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Svaki ce se on dignut jer svi pretovaramo i nista cudno kaj im prvi kraj plese moja 42-ka koja je teza na prednjem kraju od 33-ke i 39-ke pa kad prema terenu i njegovim stvarnim mogucnostima nabaci mu se jos malo vise tereta moze on to sta on zna sta je teret nista cudno kaj dolazi do dizanja prednjeg kraja i lomova svi mi pretjerujemo ja prvi u nekim situacijama i uvijek se onda povede neka bezvezna rasprava, podbadanja i svade!!
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Natovari ti jednoosovinku pa ćeš da vidiš kako ga dize.

Natovario sam je sa svime i svacime do sad. Nema kaj nismo vozili, nikad se nije digo, ni pod prikolicom niti pod cisternom...

533 ide s jednosovinkom ko iz puške. sa cca 3 tone tereta+tonu prikolica. Sam se treba znat pametno vozit. Mislim na automatsku kuku.

Tocno!

Dosta ovdje ima ljudi koji pricaju, a nisu sišli sa asfalta pa pišu da ga je nemoguće dići. Dobro natovarena prikolica( možda neko smatra dobro natovarenu sa dva metra drva), pri skoro svakom približavanju diže prednji kraj. Ali eto da ne pisem, posto nisam nikada vozio traktor...

Jel za tebe dobro natovarena ako voziš beton unutra? Jer su moji vozili dok se jedan dio petrokemije gradio.. Ovaj video koji si stavio di je ferkan s lancima koji se diže pogledaj još jednom tamo na pocetku videa. Pogledaj di mu je kuka i koliko viri van, a pogledaj ovog majstora koji vozi gnoj di je kuka kod njega. Ono prvo je neka dorada odnosno prerada, nije original sigurno. Kuka, u originalu, mora biti dole pod diferencijalom a ne virit van... Kad imaš takvu prije ceš mu slomiti kotace nego ga dici. Nije poanta u traktoru nego u položaju vuce... A npr. prikolicu za gnoj nikad ni ne bih kvacio na njega, na gornju vucu jer je to ruski rulet i smatram da to nitko pametan ne bi trebao raditi... Osim toga ako je mokro i 558/560 imaju problema s prikolicom kad ju na pola isprazniš a kamo li 533/539...
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,222
Pa s cim da ja onda vozim gnoja ak mi je 539 najveci traktor na gospodarstvu?
Licno ja vec 10 god vozim s 539 4 t krugericu na gornju vucu cca 20 prikolica godisnje i nikad nikakvih problema, a dosta je teska traktoru i na kardanu, zna se lijepo muciti s njom..
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Sto mislite omalom englezeru sa motorom od 533. Kaze vlasnik da je duplo kvacilo.
Ako je to za kupiti da ga uzmem za malciranje vocnjaka, roto kosu 135, okretanje sijenai tako lakse poslove.
Molim komentare,
Hvala.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Pa s cim da ja onda vozim gnoja ak mi je 539 najveci traktor na gospodarstvu?

Ivan ti si u ravnici . 80-tih godina sam bil u Hlebinama kad je kolega rekel da bi došel kod mene (susjedno selo) po vapno (kameno) sa 533 i prikolicom . Nakon nekoliko godina nije se sa Renolom -4 usudil spustiti po jednoj kamenjarki i tek tad videl dol gdje 533 skliže sa praznom prikilicom .
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
Pomoć zali mi se rodjak iskace mu mali mjenjač reduktor na imt 539 stabi to moglo biti sta treba popravljat
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
reduktor, traži postove od majstora(člana) lisnik , tu na forumu , on je to do detalja objasnio ,
 

Najnoviji postovi

Na vrh