• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,383
Pa nije bil stalno tak zmazan, sad se najvise zamazal u voznji gnoja i gnojnice..
Prosle 2017. izvezel s njim 75 prikolica gnoja i cca 220 cisterni..
Ja ga jedini tjeram zadnjih 13 god, a bome se i naradil, al nece dobiti jos zamjenu jer jos donekle sve stizem napraviti s njim..

Ak je tolko gnoja i gnojnice sam uspil ispeljati ja vam skidam kapu, a bome je još uvijek i u dobrom stanju. A s kojom ste to prikolicom vozili ?
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,188
Kolega, ne moras mi govoriti vi, ja sam ti jos jako mlad.. :)
A vozil sam s ovom prikolicom, tj vozim s njom vec 13 god..


A i s cisternom se druzi cijelu godinu.


Inace, jos je prosle god pobral 21 jutro kukuruza, izbaliral par tis bala, i sad sam izoral s njim 11 jutara zimske..
Borac je to..
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,383
Ivan KC nemoj zamjerit al kad ne znam s kime pričam tj. koliko je tko star pa da se nebi neki članovi uvrijedili. Cisterna mi se čini dost velika to je oko 3200 litara ? Kak se on bori s njom? I bome dost ti radiš s tom devetkom nema šta.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,188
Nemam kaj zamjeriti, ne brini.
To je 3000 l, ide dobro s njom, kad je kod nas pretezno ravno..

Imam jos jednog 539 bez kabine.
Taj tovari gnoj, kosi, okrece sijeno, sije, prska, kultivira i vuce prikolice u jesen u berbi kukuruza..
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Život i zdravlje su samo jedni na svijetu i treba ih čuvati..!!
Kako god je čovjek mlad treba misliti o tome..
 

pvajdic

Novi član
Tu od
21 Stu 2017
Poruka
12
Pitanje za imaoce 533 bez kabine. Gdje imate (ako imate) montiran retorvizor?? Renovirao sam svoj 533 i ostao mi za staviti retrovizor i nisam pametan kamo s njime. Do sad je bio na prednjem lijevom nosaču fara no desi se da se zapne za granu i eto problema. Znači nemam kabinu i auspuh je ispod traktora.
Razmišljao sam da ga stavim na filter zraka s desne strane ali ne znam da li to prolazi na tehničkom i kod policije.
Sve slike 533 koje sam našao na google-u nemaju retrovizore...

Hvala.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,453
Mislim da nisi obavezan imati ga jer nemas kabinu. Stavi ga na filter ako ga hoces imati
 

pvajdic

Novi član
Tu od
21 Stu 2017
Poruka
12
na desnu stranu , naje se šaliti

kaj? kupio sam veći retrovizor i bolja je preglednost kad je na filteru neg na nosaču fara s lijeve strane. Udaljenost je za metar i pol manja! Meni osobno retrovizor ne treba jer se ionako okrećem svako malo ako sam na prometnici kako bi usporio i propustio vozilo iza sebe. Da ne velim da kad je na faru da se toliko drma da od njega nikakve koristi.
U stanici za tehnički odgovor je bio "morate ga imati" gdje i kak ne znaju.

Molim konkretne odgovore ako netko zna iz iskustva...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
moj otac ga ima na faru i ne drma se , na 533 se drmaju samo zadnji blatobrani i to samo na leru ..tak da ....ne izmišljaj
 

pvajdic

Novi član
Tu od
21 Stu 2017
Poruka
12
..tak da ....ne izmišljaj

a ti bi kao "uvaženi član foruma" trebao znati osnove bontona i komunikacije na forumu a ne na korektno pitanje odgovoriti izmišljotinom "naje se šaliti".
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
osim bontona za kojeg me zaboli ona stvar ja znam znanje .
A onaj koji bi te na tehničkom pustil s retrovizorom na filtru licenca bi mogla poslužiti za brisanje guze .....a ako tak piše u zakonu onda je i država u onoj istoj stvari iz moje prve rečenice .
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,310
Valjda to ovisi od stanice za tehnički pregled.
Traktor bez kabine nije obvezan imati retrovizor.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,701
Kod mene na teh po selima kaj ima obavezno mora imati retrovizor, trokut.
Lani ga je covjek imao na takvom traktoru ko ogledalo na tomos motoru i s lijeve strane jel iz tog kuta slika.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,383
Predelajte si auspuh da ide uz haubu u zrak i rijesen problem a i ljepši je traktor za viditi..
 

ziziKa

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
92
Dal je neko imao problem sa gasom. Kada upalim motor traktor radi ali ler gas nije konstantan već radi nepravilno kao da si sam dodaje gas pa opet oduzima. Tako je i kada vozim cestom. sam dodaje gas.Očistio sam dovod goriva,filtere i ac pumpu sve je čisto.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,734
Ak je 533 u pitanju, onda je membrana na bosch pumpi loša.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Prije nego zamjeniš membranu(najvjerojatnije je ona), provjeri lajtung od zraka, da se nije otpustil ili da ga nije poluga od gasa preglodala.. Ako ideš mijenjet membranu može se bez skidanja pumpe, je malo zajebancija ali ide..
 

Najnoviji postovi

Na vrh