• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Jedino sto ti mozes je da probas da stavis novi regler ako I tada bude isto skidaj I nosi kod majstora
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Bogme ja bi, naročito ako je gore Iskra ili Boš.
Tog novog nek si neko drugi ugradi, meni bi bil dobar i ovaj stari popravljeni.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Za oranje neću tvrditi koji je bolji, a što se tiče pluga, ili veliki jednobraždnjak, ili 2x10"
 

ocubitgazdasela

Novi član
Tu od
31 Ožu 2015
Poruka
22
Iman vec 539 i oltov 2x10, lagan je za njega. Triba mi jos jedan traktor da ubrzan poslove , i to najvise oranja. Pa me zanimaju preporuke. Sad jel se isplati za amo rec najvise 5 hektara zemlje uzimat traktor od 60 konja... napominjen da san iz Dalmacije... u nas 5 hektara je El Dorado
 

ocubitgazdasela

Novi član
Tu od
31 Ožu 2015
Poruka
22
Nisu jedna kraj druge parcele, a ne stignen jer se ne bavin primarno poljoprivredon. I volija bi se opet zblizit s ocen, mislin da bi nas 2 traktora povezali haha
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Ako je takva situacija onda ti je bolje i jeftinije da kupiš 2 litra rakije i tad 1 traktor će vam biti previše
 

ocubitgazdasela

Novi član
Tu od
31 Ožu 2015
Poruka
22
Haha ima i te. Ma dobro sve, triba mi jos jedan... nebi pisa ovdi da mislin da neman potribe... onda je bolje jos jedan 533 il 539. Fala
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,842
Jel ima tko ideju kako ono neudobno sjedalo napraviti udobnim, da mi kičma ne strada do kraja.
 

Daky5555

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2019
Poruka
221
Nemam bas iskustva s ursusom ali ljudi kazu da bi ursus 335 mogao orati bolje od 539 iako je slabiji po konjima ali je nesto tezi pa ima bolji grip u oranju ali s druge strane 539 je dosta bolji traktor od 335, valjda mali ursus zna zadat dosta briga. Druga stvar je ursus 355 i 360, oni su dosta bolji i puno jaci. Sto se tice pluga ili 1x16 ili 2x10 olt ili imt.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Pukel mi je saraf od nosaca kabine na 539, na desnoj strani.
I sad sam to sve poskidal dolje da probam izvaditi taj slomljeni dio, ali ne mogu izvaditi.
Probal sam busiti saraf, pa da s onim izvlakacima s lijevim navojem probam odsarafiti, ali uopce ne mogu to izbusiti, pukel mi je novi borer cetvorka, a da nije ni krenul pravo busiti.
20200312_151734.jpg

Jel mozda ima netko ideju kak izvaditi taj slomljeni dio, hitno mi je da si to slozim, a ni nemam nekakvih majstora tu koji bi mi to napravili?
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Lijepo da jos postoji ovaj forum!
Kupil sam nedavno tester za akumulator i alternator. Ne radi punjenje akumulatora, ampermetar se ne pomice, a kad spojim tester direktno na dinamu onda pokazuje 13,2V ali pri cca 1600 okretaja. Da li je to normalno za dinamu? I ako je zasto ne puni akumulator? Da li je otisel regler?
 

kawliga

Novi član
Tu od
14 Srp 2014
Poruka
6
Pozdrav narode ima li neko za imt 539 radionički priručnik, i da li je neko prilikom mjenjanja ulja u motoru koristio sredstvo za čišćenje ulja u motoru, kao kod kamiona ili auta a za d-2 motor imt 539
 
Na vrh