• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Ima, samo je malo slika ostalo u njoj.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
3,187
@MUHA kak riješit cukanje prednjih kotača? Imam one gume s 3 crte, par let stare.. I čim dojdem na grabu il šaht odma mi počnu cukat kotači i moram se nogom uprat u onu sponu u kabini da se smire.. Ima kakvog riješenja? 🤔
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
3,187
Postavi amortizere na spone ;) 🤭 :ROFLMAO:
Čak sam i o nečem takvom razmišljal, kak imaju ovi 1000 ccm cestovni motori..
Jer ne vidim de bi bil problem, inače se volani super i ide dost ravno, al eto z tim cukanjem imam problema. Očito da je preveč podmazan 😅
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,612
@MUHA kak riješit cukanje prednjih kotača? Imam one gume s 3 crte, par let stare.. I čim, dojdem na grabu il šaht odma mi počnu cukat kotači i moram se nogom uprat u onu sponu u kabini da se smire.. Ima kakvog riješenja? 🤔
Ako ne želiš rastepati volan i slagati sve kaj je potrošeno postoji privremeno rješenje problema. Imal sam isti problem na IMT-u 539 i onda sam malo raširil prve kotače tako da sad ne"gledaju" prema unutra (kako je ispravno naštelan špur) već stoje prema van (ne previše). Na taj način se više troše gume, ali kotači više ne plešu. Ponavljam, to je privremeno rješenje dok se problem ne rješi kako treba.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
3,187
I kaj se more ugraditi? Novi dijelovi z kojima bude imal više lufta nego ve ima.. To mi se ne dopada..
Hmm, kotače bi mogel malo širom podesiti, bar da se umanji to cukanje..
Postoji mogućnost prerade volana na jednu sponu koji bi išla z kučišta prema prednji osovini? Tak kak ima univerzal npr?
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,612
Ja sam razmatral varijantu da povežem sponom oba dva kotača, ali sam zaključil da bi spona bila prenisko i onda sam odustal od te ideje.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
3,187
Iskoristiti ovak nekaj? (označeno na sliki)
Pa onda bi bilo prenisko i dok se servo volan montira..
Možda čak i odnaprijed, al onda bi smetalo za prvu vuču.
Ma samo da se more normalno prejti tehnički, odma bi mu toga servija zmontiral
 

Prilozi

  • Screenshot_20211006-220824_Chrome.jpg
    Screenshot_20211006-220824_Chrome.jpg
    30.3 KB · Pregleda: 32

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,692
To plesanje desnog kotača je nastalo konstrukcijskom greškom!
Može se reči da svi 539 imaju tu boljku. Jedan tip si je dao truda da to malo prouči. Koliko se sjećam problem je sa nekim kuglicama.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,356
Hidrovolan sa slike ima šogor na 542 i odlična je stvar, lakše je motanje, a riješio je cukanje. Htio bih ga i ja smontirat, samo kod 542 ima mjesta između kilera i remenice da prođe spona, a kod 539 mora ispod kola i to je problem meni osobno...
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
3,187
Ima šogor regani 542? Mene muči to što se s hidrovolanom ne može proći tehnički, inače bi ga odma zmontiral.
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Ima šogor regani 542? Mene muči to što se s hidrovolanom ne može proći tehnički, inače bi ga odma zmontiral.
Kak ne može proć tehnički, zašto ne može. Ja najnormalnije prolazim tehnički pregled..
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
3,187
S naknadno ugrađenim hidrovolanom na 539 iz npr Masive?
Pa gdje je još to moguće..
 

danpoz

Član
Tu od
4 Pro 2019
Poruka
39
Kod nas u samoborskom kraju se prolazi na grupnim pregledima po selima 5.mjesecu!
U stanici za tehnički pregled nema šanse ( mene je prošle godine vratio zbog krivo postavljenog trokuta).
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,559
Meni isto nema nikakve logike da s tim ne prolaziš,nemaš lufta sigurno,ljepše se mota i kome normalnome to more smetati??
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
@MUHA kak riješit cukanje prednjih kotača? Imam one gume s 3 crte, par let stare.. I čim dojdem na grabu il šaht odma mi počnu cukat kotači i moram se nogom uprat u onu sponu u kabini da se smire.. Ima kakvog riješenja? 🤔
Smanji luft na upurnim sponama podlaganjem kože pod kugle i zamjeni šarafe M16 ili ih dotegni ako nisu poderani.
Ako treba piksirati centralni reši to.
Isto tak i rukavce i luft kotača na glavčinama.

Kad to sve svedeš na minimum onda ti jos ostane sam upravljački mehanizam.
Skineš kolo volana i na osovini dotegneš konus.
Ako ti je i dalje ostalo lufta onda te čeka zamjena segmenata volana ili popravak ugradnjom excentričnih čahura.

Da bi sve to skupa izbjegel obično je dovoljno staviti desni kotač na lijevu stranu i obrnuto.
 

Najnoviji postovi

Na vrh