• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Ako je motor loš, što dobivaš ako ugradiš loše dijelove?
Platiš kvalitetne dijelove pa ti podvale loše.
 
Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
Željko nabrojio si dijelove koje pa ajmo reci ne idu u generalno, ali po meni se isplati takve sklopove staviti u IMT, svi pljujete da je ovakav ili onakav ali nemojmo zaboraviti da je puno domacinstava zivjelo bas od njih. Moj 30 godina i nemam problema, pa ne vidim zasto se ne bi isplatilo uloziti u njih.
 

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
ali nemojmo zaboraviti da je puno domacinstava zivjelo bas od njih.problema, pa ne vidim zasto

I još uvijek živi( kako -tako , al živi) .
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,201
Samo dobar tj odličan sklop dođe 600 eura cilindar obrađen iznutra pa sad dodaj uređenje glave pvp anlaser alternator vodena pumpa i majstor ne ispativo za IMT -a .

600 eur za jedan sklop tj. cilindar? Ili ja nisam dobro razumio..
Ako je tako, po meni se takva generalna definitivno ne isplati raditi na imt..
 

ceki

Član
Tu od
18 Ruj 2009
Poruka
365
ma kuna je valjda mislio, gledao sam i po njuškalu perkins original tako negdje dođu jer za 600€×3 imaš u rakovici novi motor :)
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
1 - Imamo vrsne majstore forumaše koji nam mogu dati prave informacije o kvalitetu i cijeni dijelova, te koliko košta strojna obrada i ruke.

2 - Što može mali 533 ili 539 to drugi ne mogu (mislimna male parcele).

3 - Koliko ima gospodarstava sa više velikih traktora, a da među njima nema mali - mali 533 ili 539?
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,234
Jel neko prodaje ovakvu kuku? il moze zamjena za moju staru uz nadoplatu


kuka-imt-533-539-slika-32935403.jpg



ja imam ovu



images
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Pazi v bregu ti mali ovom automatskom isti tret odvleče s puno manje dizanja prednjeg kraja ,dok z ovu običnu neš mogel ni približno ,jer je puno dalje od traktora -sistem poluge...
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,234
Al ja s tom mogu samo dve prikolice u selu zakopcat,gumenjak ni ostalo nemogu...uostalom,velike prikolice vozim samo po cesti...ubrdo ne mogu tak i tak...nema straha
 
Posljednje uređivanje:

ringeraja

Novi član
Tu od
19 Ožu 2014
Poruka
14
imt 533 kardan

Pozdrav svima,

Dosta sam nov sa mehanizacijom i htio bi saznati malo vise o modelu 533. Posebno me zanima da li postoje adapteri za kardan? Ovaj model traktora kojeg imam (ferguson fe35) npr ima manji kardan i ne mogu spajati na njega prikljucke posto nije univerzalan. Standardna dimenzija je 34cm, ako se ne varam a moj je 25cm. Prije nego otiđem do tokara zelio bih znati da li postoji taj dio u prodaji?
hlix.jpg


Hvala na vasim odgovorima
 

ringeraja

Novi član
Tu od
19 Ožu 2014
Poruka
14
Re: imt 533 kardan

Hvala na odgovoru Bobic. Nazvat cu ih danas pa da vidim sta kazu. Iskreno se nadam da je to rjesenje.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: imt 533 kardan

Riješenje bi bilo promjeniti izlazno vratilo ..možda odgovara od IMT-a s naših prostora ..ili napraviti novo prema uzorku .

Postoječe vratilo je jako oštečeno (prema sliki) da bi redukcija bilo dugoročno kvalitetno riješeno .

vaš velečasni
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,384
Tinek problem ove kuke sto ti hoces je sto kod nedaj boze prevrtanja prikolice leti i traktor za njom. Meni je dosla ovakva kuka na traktoru i zadrzala se samo dok sam skinuo prikolicu sa kamiona i odmah je isla na njega automatska kuka.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,234
@dongfeng Kao sto rekoh,donju kuku koristim za velike prikolice tak kad kumu vozimo drva,po cesti samo jer s ovom mogu samo dvije u selu zakopcat,ja imam doma malu prikolicu koja se kopca gore i gumenjak

@Mali od Traktora Znam da ima i znam za cijene,zato pitam tu,mozda ce se nac neka dobra duša hahah...vidiš,mogli smo se mi mjenjat :icon_mrgreen:
 

ringeraja

Novi član
Tu od
19 Ožu 2014
Poruka
14
Re: imt 533 kardan

Sad bi iskoristio samo radi rasipaca gnojiva a jednom kad to rjesim ide definitivno na servis. Mislis da rokar napravi izlazno vratilo po mjeri?
 

Najnoviji postovi

Na vrh