• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Kolega muha na zapovjed:icon_super: nečemo prljat temu nepotrebnim stvarima

I ja sam mišljenja da za tak sitno korištenje bolje ne ič dirat po motoru,tj semerinzima,na zadnjem bu vrlo vjerojatno tak i tak puštal a stavio novi il stari il neznam kakav a i na prednjem upitno kolko dugo bu izdržal,ak propušta kompresiju u karter nebu dugo.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,304
A možda curi na brtvi kartera, a ne na semerinzima ..... treba probati, tj ispitati
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Stavit obrezani karnister ispod i dok ide pa IMT je to mora biti mastan :icon_weed:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,304
Manemoj, skidaj aluminijske pločice i stavljaj bakrene na povrate diza.
Sutra dojdem u kontrolu
 

olympya

Novi član
Tu od
20 Ožu 2014
Poruka
3
Da da.. sa grijacem. Nisam ni probavao dali bi trebalo grijat minutu-dvi..
Gledao sam si uzet neki traktorski bager jer ce mi trebat kroz par godina. Al i za to mi je bitan samo kardan mi se cini
 
Posljednje uređivanje:

olympya

Novi član
Tu od
20 Ožu 2014
Poruka
3
Tako i grijem u po nekoliko puta p nece.. par puta ispraznio i bateriju od 80 mah . Prije par godina je palio nakon par sekundi grijanja ali vise ne
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,304
Ko zna jel ti je grijač ispravan, možda i onu pipicu na lajtungu još ima pa se neko igral oko toga ..... :icon_scratch:
 

ikashina

Član
Tu od
22 Tra 2011
Poruka
73
Pozdrav ljudi, imam jedno pitanjce za vas..Jučer sam se malo vrtio oko traktora i bio sam malo stezao dizne ,jer su mi bile malo puštale gorivo i usput sam digao rezervoar da očistim ispod njega prljavštinu što se na njega naljepila i onda sam primjetio da su mi bili popustila ona dva šarafa na poklopcu od glave motora( ali nisu puno bila popustila), ali ja sam ih malo još dotegnuo, pa je moje pitanje, trebaju li biti stegnuti do kraja ili ne smiju, odnosno treba li ostaviti takve kakve jesu.... evo slika na koje šarafe mislim...Hvala unaprijed
jktg.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,304
Treba promjeniti gumice ispod njih, a ne stezati ko sivonja.
Deformiral buš poklopac i onda bu na brvi teklo
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
da li netko zna koji ide promjer brtvene pločice ispod čepa kartera? Da li je to bakrena pločica ili?
Toliko je dugo godina prošlo od promjene ulja da se ne sjećam toga...
Sjećam se samo da sam kupil na sajmu v Zlataru 10l super 3 i filter, onda su još dolazili neki varaždinci ili međimurci ili tak nekaj svaki utorak na sajam i imali su sve živo za traktore... to su bila lijepa vremena, čini mi se da sam bio puno poletniji, a i pametniji :(:
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Ja sam danas opet mijenjao mebranu na 539, to je valjda četvrta u nekih 150 sati rada. Sad sam našao drugačiju mebranu, nije više na šaraf, sad je dolje zanitana ili šta već i ima tri sloja, ove sve su imale dva.. Sad mi je motor iznutra čist k'o suza i vjerujem da će do izmjene ostati ulje bistro, inače je bilo negdje do 70-tak sati rada čisto..
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Ma na ovaj šaraf kao sa slike mislim, a sad nije taj šaraf, sad je sve jedna cjelina.

img5859w.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Aha nisam znal da uopće toga ima.
Nego kakva je marka te nove membrane za koju sudiš da je bolja?
Kad ionak mijenjam pumpicu ljetos da si odma i jednu membranu uzmem za rezervu :icon_rolleyes:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ja sam uzeo membranu za rezervu, da zamjenim na staroj pumpi.....i proizvodnja turska, crvene boja, 3 sloja......cjena 33kn
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,304
da li netko zna koji ide promjer brtvene pločice ispod čepa kartera? Da li je to bakrena pločica ili?
Pločica je bakrena ili aluminijska, ako se ne varam njene dimenzije su 24x30.
U nedostatku iste dobra je i kudelja :eek::
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
StricVujc ne znam koje je marke, ali po opisu je kao od ivanz.

Što se tiče čepa za ulje, kod mene je aluminijska podloška i ja uvijek namotam teflon trake i onda se bez problema odšarafi. Davno dok nisam namatao uvijek je bilo teško odšarafiti.
 

Najnoviji postovi

Na vrh