• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Uljnoga ili naftnoga?? :)

Protiv uljnoga nemam ništ i sam ih kupujem, a protiv naftnoga sam čul jako loše glase na susjednom nam forumu, no ja sam ih kupoval do prošle godine i na oko 200-300 rh mjenjal i bili su dobri!
 

Kosjerac

Član
Tu od
1 Lis 2010
Poruka
167
Nisu loši ti fradovi filteri, samo ima jedan problemčić pakuju po dve gumice umesto do sadašnjih tri i ako imaš onaj stakleni taložnik ispod onda moraš vratiti jednu staru gumicu. Ja sam to na drugačiji način rešio, skinuo to sve i stavio nosač od golfa dizela i sada stavljam onaj golfov filter. I kada ga menjam nikakvih zezancija sa gumicama, odvrneš stari, zavrneš novi, ispustim vazduh na šafu na nosaču filtera i vozi miško.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pod tim dobri mislim na to da su dobro dihtali, nisu curili i nisu zezali i bilo je uvjek po 3 gumice u pakovanju, 2 velike i 1 mala. Sad neznam, nisam ih več skoro godinu dana kupoval, sad uzimam UFI :)

Puki, naftni je kod mene bilo oko 12 kn, a uljni oko 30...znači 2+1 sve je išlo za nekih 50 kn
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
svi filteri su dobri, ja nisam primjetio razliku, pazim kada sipam i mjenjam na oko 400-500 sati, možda i više.......a uljni još imam gdje se mjenja uložak, a tako će i ostati........
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kosjerac, nemam pojma za to, ja sam uvjek dobio samo po 2 velike gumice. Ustvari od kojeg god proizvođača da sam uzimao filtere, svuda su bile samo 2 velike gumice u pakovanju.
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Bosch filtar ulja za 539 je u Auto Kantoci pedesetak kuna, 55 čini mi se, ali nisam točno zapamtil. Vjerojatno budem išel na tu opciju jer sam odustao od JCB-ovog, radi jako visoke cijene, a opet hoću držati tradiciju kvalitetnih filtera ulja na svom traktoru. FIAAM filtri su prije bili simbol kvalitete, takvog sad imam, ali prema glasinama danas je to loša marka koje se treba kloniti.
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Meni je najbitnije kakve je farbe ,a se uklapa ili ne ,,,a je to dobro tak ili ....
Jen je bil tak stari da sam mu dal limariju napravit i komplet lakirat....
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Imam sad na 565 AGCO filter ulja, 55 kn, prije sam imal Bocsh, al sad ih nema gdi kupiti. Na 539 je Frad, a sad budem stavi UFI na 539 i 565 kod izmjene.
 

sina

Član
Tu od
21 Ožu 2014
Poruka
150
Primjetio sam da mi propeler ima dosta lufta skupa sa remenicom na vodenoj pumpi, kaj se da s tim napravit, dal mijenjet pumpu ili ima koje drugo rješenje?
Trebao bi i naštelat ventile, jer ima ko podatak na koliko sati i na koje vrijednosti se štelaju?
Radi se o 539, 86.g.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ne diraj dok ne počinje puštati , nemaš poima koliko lufta može podnjeti .
Ja bi se upustio u mjenjanje ležajeva , ako ti planiraš isto onda je bolje čim prije da ne najebeju djelovi koji ne trebaju .

ventile 0.25 / 0:35 na hladno .

Sati nisu bitni , bitno je kad uhvatiš vremena
 

sina

Član
Tu od
21 Ožu 2014
Poruka
150
Za sad ne pušta ni kapi...lufta ima dosta pa me strah da mi ne sj.... hladnjak...ako se da mijenjat samo ležaj onda ću rađe njega promjeniti...
A ventile moram naštelat jer traktor ima 4200 rs a nikad nisu štelani...
Kaj se štela sa onim nagibom na pumpi, dao sam ju majstoru na servis i poslije sam ju vratio u položaj u kojem je bila, dal može ostati tako ili treba podesiti nagib?
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Nema veze 4200 rs, dali ventili udaraju - dali se čuju. Kod mog susjeda je sat okrenuo a da nije ništa ozbiljno rađeno, tek je tada radio generalno.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
dao sam ju majstoru na servis i poslije sam ju vratio u položaj u kojem je bila, dal može ostati tako ili treba podesiti nagib?
Poslušati majstora ili vratiti kako je bilo .

vaš velečasni
 

sina

Član
Tu od
21 Ožu 2014
Poruka
150
Vraćena je u položaj u kojem je bila, kaj se točno štela sa tim nagibom i dali mogu pumpa ili motor stradati ako nagib nije dobro podešen?
 

Najnoviji postovi

Na vrh