• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
a kakav je onda dihtung ispod poklopca dekla ventila :icon_eyes: :(handshake): :icon_rofl:
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,514
Kod mene u komsiluku i malo sire sto ima ovih novijih traktora ni kod jednog pumpa nije izdrzala vise od 700-800. Na svom sam promjenio negdje na 5000 rh njegovu orig. i poslije toga jos tri za 2500 rh.
Najveca je tuga kad stane,a posla na sve strane,tad bi zapalio traktor.

Slabo da sta ima na njemu da se ima unaprijediti.

A sta bi trebalo i preventivno prije sezone zamjeniti sklopove, za nedaj boze. I kakvi su to noviji traktori, uvezeni iz dojcland 90og godista
Po tvojoj racunici do sad sam na fergusonu trebao zamjeniti 20 pumpi sto bi me kostalo trecinu traktora :icon_blackeye:
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
@ivanz eto vidiš da nije tema bila bezveze! Diht masa, ne dihtung. Kak bi od pluta napravil mast? :icon_rolleyes:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
čudno sam napisao, priznajem.....al još čudnije da nisi znao na čega mislim.......:icon_pidu:

uglavnom, rasprava je bezveze......:(giggle):

kao i što je zamjena pumpe na 500 sati bezveze, i reparacija i sve, dovoljno je s vremena na vrijeme promrdati ventilator i vidjeti koliko ima lufta.......

jel to vrijedi i za AC pumpu???? :p:
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Na 539 nije loše skinuti AC pumpicu kad mijenjaš ulje, ili je bar odpustiti da tih 2-3 dcl iscuri, e a ako imaš volje možeš i skinuti gornji dio, pa membranu provjeriti :(hi):
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
čudno sam napisao, priznajem.....al još čudnije da nisi znao na čega mislim.......:icon_pidu:

Prosvijetili me na čega misliš, ne čitam misli. Moj problem je onda bil kakvu diht masu izabrat, dihtung sam imal (sad imam oboje jer sam kupil sim 80). Pluteni dihtung od poklopca me nije onda zanimal i ne zanima me sad. Mogel si spomenuti i čašicu od pumpe goriva, jer i na njoj imam pluteni, bil mi je čudan u dućanu kad sam kupoval jer prije je bil gumeni, ali fakat dihta dobro već par godina.

Što se tiče periodičke zamjene pumpi ovakvih ili onakvih slažem se da je to žešća glupost. Ja bi recimo, siguran sam u to, još i danas imal originalnu pumpu vode iz '81 na traktoru da ju nije stari razmrdal jer si je iz nekog razloga zamislil da ne radi pa išel rastavljati.
Zašto nema ugrađenu mazalicu ta pumpa? To mi se čini čudno
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,384
Newholand je li ti to traktor ima 40000 rh? Tema je imt,a ne neki svabski traktori. Ako sa njim radis 1000 sati godisnje skidam ti kapu.
Vidim u temi da vam ac pumpe crkavaju sa 100 rh,nisu ni blizu docekale 500 rh.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
na čašici imam gumenu.....

al sve dihtunge lagano namažem i onda montiram, osim glave motora......i gumica na filterima goriva......prije sam umjesto diht mase, dihtunge mazao mašćom za podmazivanje, i tada se dihtung dobro zalijepi i nepušta, al diht masa je daleko bolja......

danas se mora tako, jer su djelovi na IMTu večinom jako loši, nema više dobrih djelova........
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Meni je na 533 još originalna pumpa sa originalnim perajama.
Dva puta je reparirana za nekih 120kn.
Po meni ove nove su tak,tak i nebudu išle predugo.
Još jedna sitnica u mojem 533 je stalno i oduvijek antifriz i termostat.:eek:::cool2:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Meni je na 533 još originalna pumpa sa originalnim perajama.
Dva puta je reparirana za nekih 120kn.
Po meni ove nove su tak,tak i nebudu išle predugo.
Još jedna sitnica u mojem 533 je stalno i oduvijek antifriz i termostat.:eek:::cool2:


imam i ja antifriz, što vrijedi kada poslije remonta pumpe izdrži godinu dana, i tako 3 godine za redom repariram i poslije uzmem novu, ta je radila 4 godine možda i mjenjam remen, kada vidim da ima dosta lufta i rastavim ju, zamjenim ležajeve i još uvijek radi, sive je boje, kažu da je naše proizvodnje......

a imam i 2-3 stare aluminijske.......jednu ću reparirati, pa neka stoji u rezervi......

sve ovisi koliko radiš s traktorom, moj odradi godišnje oko 400 sati, imam dva fergusona pa svaki toliko odradi.......ovog drugog kako sam uzeo, od 11mj 2012 do danas je kod mene napravio 600 sati......i sada sam odradio dizne i još par sitnica......
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,384
Kod novih se peraja razlete u 100 pm,zadnju kad sam skidao bila je katastrofa,nigdje lufta niti je pustala,a traktor se grijao,peraja poderana kao da su pijesku radila a ne u permantu.
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
hja lako je tak:(yawn):

Strikane, tam ti je uvek sve posebno i preuveličano, tak da se ne brini oko toga.....


Pumpu se definitivno ne isplati reparirati, novo gore i gas....

repariraju ju zadrte škrtice koje opet kroz svu tu svoju štednju na kraju prođu skuplje.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Već sam zaboravil kakva je al je siva.
Prije je puno radio al od 97 puno manje a 73' je novi kupljen.
Vidim da tvoj još puno radi,mom je u pomoć dosel Zetor 87'.
Malo o trajnosti pumpe igra ulogu napetost remena i kvaliteta ležajeva i antifriz.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
još će on dugo morati puno raditi.....jer, iskreno neznam ni što bi veće kupio, jer sve je neodržavano i rastureno a cjene paprene.......
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja sam jednom repariral vodenu pumpu i reko sam vise nikad neisplativo i bezvezno gubljenje vremena dok ju slozis i ona zacas procuri kad procuri nova gore i kolko je je!!
 

bobe

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
312
A koliko se sam kamenca nahvata u sistemu kad se ulijeva voda pogotovu zimi jer je moraš ispustiti pa onda uliti novu sutra. Ne vjerujem da se svaki put ulijeva destilirana voda jer logičnije i jeftinije bilo bi jednom kupiti anifriz a ne svaki put destiliranu vodu.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,514
Newholand je li ti to traktor ima 40000 rh? Tema je imt,a ne neki svabski traktori. Ako sa njim radis 1000 sati godisnje skidam ti kapu.
Vidim u temi da vam ac pumpe crkavaju sa 100 rh,nisu ni blizu docekale 500 rh.

2x5 je 10 ne 40. I da, radim po 1000 sati. Bar do prosle godine. Napisao sam u drugoj temi da je u nekih 12 godina kako je kod mene jednom promjenjena vodena pumpa i neki dan koljena iznad i ispod nje.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,384
Ma to sam lupio cifru,hvala na ispravci. Kad toliko radi i kad je toliko kod tebe sigurno je sazrio za generalku,ako vec nije radjena.
 

Najnoviji postovi

Na vrh