• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

bobe

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
312
Set za repariranje pumpe košta kao i pola nove pumpe. Mijenjati samo ležaj se ne isplati jer pitanje je u kakvom stanju je pakung kad je ležaj već poderan i ima lufta zasigurno neće ni pakung dugo držati. Stoga bi ja zamijenio čitavu pumpu a i nije neka lova. Na kraju krajeva koliko taremo te traktore valjda je zaslužio novu pumpu.
 

sina

Član
Tu od
21 Ožu 2014
Poruka
150
I to kaj velis...najbolje kupit novu pumpu pa sam bez brige...a i nije neka sila da ju moram mijenjat jer traktor ne koristim puno, max tridesetak sati godišnje...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pitanje je i za novu dali bus miran dugo.
Svatko zna najbolje za sebe.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,234
I moja je riknula,zato je samo voda nutra jer ak denemo antifriza odoše u ...khm
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,384
Oficir ko ce ti garantovati da ce i reparirana dobro fercerati uzimajuci u obzir kakvi su dijelovi danas.
Ja na autu mijenjam pumpu svaku drugu promjenu ulja i iskljucivo uzimam pumpe sa metalnim lopaticama,sa plasticnim ni pod razno ne prolaze kod mene.

I na traktoru bi trebalo mijenjati bar svakih 500 rh,bar one nisu skupe,a dosta znace za motor.
 

bobe

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
312
Tino zar nije jednostavnije zamijeniti pumpu i uliti antifriz već cijelu zimu svaki put kad trebaš traktor ujutro ulijevati vodu a uvečer ispustati ju iz sistema da ne smrzne.
Još ako se čovjek zaboravi pa ne ispusti pa da vidiš veselja ujutro kad blok zine.
To je meni bilo prije 10 godina.Traktor kupljen sa varenim blokom i uvijek je malo puštao na varu, pa svakih dva dana dolij vodu i tako na kraju u sistemu ostala samo voda razrijedili anifriz totalno.
Ujutro nakon debelog minusa kad ga je sunce ogrijalo iz bloka samo curi.
Pukao po istom varu(iznad pvp) i onda daj ga vari . :cool2:
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,234
Lako je reći kupi drugu,niko ne pita dal imamo para.. :icon_confused:
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Kolega @Dongfeng zašto bi na traktoru trebalo mijenjati pumpu svakih 500 sati? Takvu glupost več dugo nisam pročital, Moj 539 je 85 god. i pumpa nikad dirana, i dok ide neka ide. A zašto ne bi bilo dobro reparirati staru, ako je kučište dobro, i možeš nabaviti kvalitetne ležajeve. Držat će duže nego nova!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,304
Ležajevi ne brtve..
Osovina, pakung, ležajevi, brtva, peraja ako ne paziš ili nemaš s čim, tokar, tvoj posel ..... i dalje se ne isplati, jedino ako ti takav zahvat pričinjava zadovoljstvo ili ti je izazov.
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Radili smo dosta toga na IMT pumpama, naravno uz pomoč tokara, i samo nove ležajeve i aksijalnu brtvu (kak mi je netko rekao da je stručan naziv) smo promjenili. A ja sam na isti način sebi na steyrcu 86, i Hanomagu mijenjal ležajeve, pripasala se brtva od IMT, i drži ko novo
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja svoju nisam nikakvom tokaru nosio samo smirgl i deri.
Opet bi si ju repariral da mi prdne.
SAD je vise od 7god kako sam ju slagal.
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Ajde objasni, zašto bi se pumpa na IMT-u trebala mijenjati na 500 sati rada? Remen ako je kvalitetan se ne mijenja na toliko sati, a kamo li što drugo.. Vp nije potrošni materijal, več dio koji može jako dugo služiti!
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Ja mijenjam ono što se mora, i što je pri kraju, a ne ono što se ne treba. 10 godina sam samo to radil, pa dobro znam prepoznati kad Vp valja a kad ne..
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
najgore kada se raspravlja o glupim temama, tipa kada treba mjenjati vodenu pumpu, i o diht masama, jel treba biti od kalendara, ili pluta.......a o nekim važnijim stvarima ni riječi......niti o nekim naprednim rješenjima na fergusonima.......užas!!:mur:
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,384
Kod mene u komsiluku i malo sire sto ima ovih novijih traktora ni kod jednog pumpa nije izdrzala vise od 700-800. Na svom sam promjenio negdje na 5000 rh njegovu orig. i poslije toga jos tri za 2500 rh.
Najveca je tuga kad stane,a posla na sve strane,tad bi zapalio traktor.

Slabo da sta ima na njemu da se ima unaprijediti.
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
najgore kada se raspravlja o glupim temama, tipa kada treba mjenjati vodenu pumpu, i o diht masama, jel treba biti od kalendara, ili pluta.......a o nekim važnijim stvarima ni riječi......niti o nekim naprednim rješenjima na fergusonima.......užas!!:mur:

diht masa ne može biti od kalendara niti od pluta... misliš na dihtung:(giggle):
To je bila vrlo konstruktivna rasprava, molim lijepo.
 

Najnoviji postovi

Na vrh