• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

MIRO76

Novi član
Tu od
22 Velj 2022
Poruka
11
Da se vratim na nosače kabine i zahvalim dečkima Muha i Mikke. Kabina je gore. napravio sam kako ste savjetovali i to je to. Slika nosača je ispod kao par slika kako to sad izgleda bez stakala jos uvijek ali dovoljno za provozati se ječer do čeke i odnijeti sol za divljač.
 

Prilozi

  • 20220319_161818 (002).jpg
    20220319_161818 (002).jpg
    19.1 KB · Pregleda: 68
  • 20220319_161744.jpg
    20220319_161744.jpg
    58.5 KB · Pregleda: 68
  • 20220320_134141 (002).jpg
    20220320_134141 (002).jpg
    103 KB · Pregleda: 69

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,159
Lepi je, šteta kaj nisi potrošil još tisuću kuna ili malo više i pofarbal trup a sve si več imal dole.
 

MIRO76

Novi član
Tu od
22 Velj 2022
Poruka
11
Planiram još samo felge pofarbati i to je to. Traktor je kod mene godinu i pol dana. Cijelu proslu godinu nije napravio 30ak sati. Trup je takav je kakav je....može još. Blatobrani su bili najlošiji pa sam htio nešto napraviti da ne istrunu baš skroz. Ja sam zadovoljan. Pofarbana limarija, komplet nova instalacija, kederi za stakla, novo ulje u diferencijalu i motoru, svi filteri, crijeva i ac pumpa. Sad ima 3490h koliko će kod mene raditi nadam se da će potrajati.
 

sugarray

Aktivni član
Tu od
27 Stu 2013
Poruka
419
Gledam te nove nosače i mislim da budem i to moral menjat, moji su tanki kak palačinka :) mislim da sam prevelika picajzla pak bi htel od 40godina starog traktora napravit novi :-(
 

sanjar

Aktivni član
Tu od
15 Stu 2015
Poruka
134
Pitanje, zašto mi traktor trza kada se pušta lagano kvačilo, a najviše je izraženo kada je opterećen. To je tako već par godina, kvačilo je radjeno dva puta ali problem je ostajao isti.
 

sanjar

Aktivni član
Tu od
15 Stu 2015
Poruka
134
Sa tim nije nikada bilo problema, ali nije isključeno. Traktor ima 8 000 sati, a zadnjih 3 000 baš nije štedit, za ovih prvih 5 000 sam bio malen pa se ne sećam.. Jednom mi je ujak jedan spomenuo da treba one listiće metalne što služe kao distanceri izbaciti ili tako nešto. Sad ne znam imal to ikakve veze.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,378
Pitanje, zašto mi traktor trza kada se pušta lagano kvačilo, a najviše je izraženo kada je opterećen. To je tako već par godina, kvačilo je radjeno dva puta ali problem je ostajao isti.
Ja sam imal takvu situaciju na 549 da kada bi parkiral balirku ili prazan isal uz malo brdo dost jako bi tresal/cupkal kod kretanja tj. otpuštanja kvačila.
Uzrok tome su bile raštelane capice na korpi kvačila pa nije jednoliko pritiskalo lamelu, a i sama korpa i lamele su bile fest poderane i loše.
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,310
Možda je i lamela prekruta i nije ravna. I meni se to isto dešavalo, a lamela je bila malo potrošena. Zamjenjena je onom makedonskom Ruen i od onda je sve ok.
 

sanjar

Aktivni član
Tu od
15 Stu 2015
Poruka
134
Ja imam kupljenu Krone korpu prije god dana, samo nisam kupio lamelu novu za nju, znači da i to uzmem i namontiram sve pa ćemo vidjeti..
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
Sa tim nije nikada bilo problema, ali nije isključeno. Traktor ima 8 000 sati, a zadnjih 3 000 baš nije štedit, za ovih prvih 5 000 sam bio malen pa se ne sećam.. Jednom mi je ujak jedan spomenuo da treba one listiće metalne što služe kao distanceri izbaciti ili tako nešto. Sad ne znam imal to ikakve veze.
dali misliš limiče ispod korpe ili kod poluosovine na onoj kao okruglom kučištu di se nalazi ležaj?
ako su ovi na poluosovini to jednostavno provjeriš. kada je traktor na ravnom otpuštena ručna i u leru onda zadnji kotač protreseš unutra van. ako čuješ i osetiš luft onda izbaciš jedan limić i probaš ponovo.
 

mic_hael7187

Član
Tu od
21 Ožu 2022
Poruka
74
imam problem na imt 539: i ako nisam stisno kočnicu zrak mi ide na ppt spojnicu za zračne kočnice na prikolici
 

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
I mora da ide kad nije stisnuta kočnica. To je jednokruzni sistem i kompresor stalno druka vazduh u bocu na prikolici ,kad stisnes kocnicu prestane ici vazduh u bocu i tada rasporedni ventil na prikolici reaguje i salje vazduh iz boce na kocioni cilindar. Eto valjda sad bolje razumijes 🙂
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,898
Kad kočnica nije stisnuta, zrak mora biti pod tlakom.
Izgleda da ti ne valja spojnica. Neki traktori su imali kuglastu slavinu ispred spojnice
 

mic_hael7187

Član
Tu od
21 Ožu 2022
Poruka
74
mislim da mi nije u redu kočioni ventil, može li se on rastavit

iza spojnice imam jednu slavinu koja je zablokirala pa sam naručio novu
 

Prilozi

  • ko_ioni_ventil.jpg
    ko_ioni_ventil.jpg
    22.2 KB · Pregleda: 5

HelloWorld

Novi član
Tu od
21 Ožu 2022
Poruka
1
Imam problem sa strujom na IMT 539.

Kad je traktor ugašen:
Ako je upaljeno kratko svjetlo i žmigavac, kratko svjetlo pocne blicati, a kontrolna lampica isto blica. Isto je i sa dugim svjetlima.

Kad je traktor upaljen:
Kad se traktor upali kontrolna lampica se normalno ugasi, ali kad se uključe svjetla i žmigavac opet i svjetla i kontrolna lampica pocnu blicati.

U čemu bi mogao biti problem?
 

Najnoviji postovi

Na vrh