• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

imt 539

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
958
Kod oretanja kljuca cuje se samo skljocanje zupcanik ne ude u onaj na zamasnjaku,kad sam izvadio alnaser zubi na zamasnjaku su istuceni,lani promjenio automat i zupcanik ali nema promjene.neki put uhvati na zub.sta ciniti
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
pregledaj cetkice na alnaseru. cesto ili su pojedene ili zamascene ili glave u lezistima od korozije i prasine. automat kad startuje vuce masu preko cetkica pa cim skljoca tako nema dobru i gubi snagu. pregledaj kontakte svih spojeva na alnaseru i akumulatoru. a mozes probati i direktno da prespojis kontakt od automata i plus pola alnasera gde dolazi kabal od akumulatora.tako ces ispitati i bos bravicu jer nekad i ona ume tako da izgubi kontakt. ali 90% su u pitanju cetkice i problemi oko njih koje sam naveo
 

Žuti org

Član
Tu od
19 Svi 2012
Poruka
232
a jesi li mjenjal zupčanik na zamašnjaku?najvjerojatnije je on poglodan na par mjesta, pa ti zbog toga zajebava
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
958
a jesi li mjenjal zupčanik na zamašnjaku?najvjerojatnije je on poglodan na par mjesta, pa ti zbog toga zajebava

Nisam mjenjao poglodan je ali sa probao obrusiti zube da bude blazi ulaz
 

Žuti org

Član
Tu od
19 Svi 2012
Poruka
232
Nisam mjenjao poglodan je ali sa probao obrusiti zube da bude blazi ulaz

nema od brušenja kruha rasklopi traktor na pola skini zamašnjak i okreni vijenac i još bu neko vrijeme radil ako je zupčanik na automatu orginal a ak nije sjebal ti ga du moraš znati koji je broj zuba na automatu inače nebude ni jedan dugog vijeka
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
proveri alnaser sto ti rekoh pa onda vidi dal ce ukopcati ili ne.
 

baltazar 3

Član
Tu od
2 Kol 2012
Poruka
167
cekaj ako ti samo skljoca to znaci da nema snage da izbaci zupcanik i da okrene da ti nije pao napon akumulatora ili da nemoras mijenjat piksne na alnaseru da su zupcanici problem on bi onak ludo preskakao i krcao ko da saltas bez kuplunga
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
cekaj ako ti samo skljoca to znaci da nema snage da izbaci zupcanik i da okrene da ti nije pao napon akumulatora ili da nemoras mijenjat piksne na alnaseru da su zupcanici problem on bi onak ludo preskakao i krcao ko da saltas bez kuplunga

Tako je nekaj je s automatom,ili anlaser steka.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,415
Ja isto mislim da je alnaser, odnesi ga kod nekog električara, mislim da je bobina (ako se tako zove) i koštat će te 50-100 kn popravak! Tak je moj 539 prije jedno dvije godine, možda nije isto, al po ovome što si napisao je vjerovatno to to...
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,702
Ako automat samo škljoca (napiso si da je novi) onda ti je problem u žici koja ide sa brave za paljenje na automat (loši spojevi i slaba kvadratura), dakle ili promijeni žicu, (stavi 4 kvadrata žicu) ili stavi relej 40 ampera...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ako automat samo škljoca (napiso si da je novi) onda ti je problem u žici koja ide sa brave za paljenje na automat (loši spojevi i slaba kvadratura), dakle ili promijeni žicu, (stavi 4 kvadrata žicu) ili stavi relej 40 ampera...

Meni je zajebaval zetor sa paljenjem nekad je nekd ni i frend mi je skuzil da je zica kaj ide od akumulatora na sasiju stavil sam novu zicu,klemu i saraf i od tad je sve super.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,702
on je u prvom postu napisal da je mijenjal zupčanik i automat, prema tome pretpostavljam da je masu prije pregledal
 
Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
Oficir je u pravu, ne mora biti da je pregledao jer puno ljudi na to ni ne pomiisli. Ako nije masa u pitanju a samo skljoca onda je automat.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,702
Oficir je u pravu, ne mora biti da je pregledao jer puno ljudi na to ni ne pomiisli. Ako nije masa u pitanju a samo skljoca onda je automat.

u prvom postu piše da je automat novi.....
kod imt- je problem u slabijoj kvadraturi žice, gdje u kombinaciji sa lošijim spojevima i starijim automatima dolazi do navedenih problema ( na kojima se da dobro zaraditi)::icon_thumright::icon_jook:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
u prvom postu piše da je automat novi.....
kod imt- je problem u slabijoj kvadraturi žice, gdje u kombinaciji sa lošijim spojevima i starijim automatima dolazi do navedenih problema ( na kojima se da dobro zaraditi)::icon_thumright::icon_jook:

Tako je,ja sam prvo pregledal cetkice i ima mesa vise od pola,kod zetora ih skines a da ne diras anlaser,posto je sve jako staro reko idem di je najjeftinije i promjenil sam masu kabel i prije je bil spojen na kabinu a kabina je na gumama pa sam ga spojil na getribu sa novim sarafom i dvije nazubljene podloske i naravno nova klema,i tada je gore bil kinez mali od 90Ah,i kresal je od tad ko mina,al prije 2god. Sam kupil novu vartu plavu 110Ah veliki i sad sam miran bar 5god.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
mika lepo sam ti najprostije objasnio problem za automat. automat u namotaju ima izlaz za masu koja ide na namotaj eletromorora alnasera. da bi dobio startni udarac da ukopca prvo bendiks mora imati dobru masu koju dobija preko cetkica. jedno je plus koje dobija preko spoljnog kabla a minus nema veze sa masom [kucistem] nego dobija kako sam ti rekao. ako je los kontakt u bilo kom smislu na spojevima ili cetkicama dolazi do pada napona na automatu i nema snage da ukopca svom snagom bendiks. elektricar sam to mi je struka i ovo cesto radim. pregledaj prvo alnaser ocisti polako pogotovu kolektor kud idu cetkice. cesto kaplje nafta i ulje na taj deo alnasera pa zamasti i gubi kontakt. ako hoces poslusaj me ako ne muci se.cetkice moraju biti barem polovine duzine. ako ih mislis menjati [ako su potrosene a to je najverovatnije] moras odneti nekome ko zna da zaletuje i to dobrim letkonom. letuju se kalajem a dve se srafe. dimenzije cetkica su - duzina 23mm sirina 25mm i debljina 10mm. ako ti duzina bude oko 14-15mm odmah i menjaj .ispod 15mm nemogu napraviti dobar kontakt. to su ti dimenzije date novih cetkica za 539
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh