• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 540

  • Temu pokrenuo ferari 540
  • Datum prvog posta

milankrezner

Član
Tu od
26 Tra 2014
Poruka
155
Sta bi sve trebo skinuti da dodem do tog semeringa, kolko se meni cini treba pola traktora rastavit,
El tu traktor gubi mozda snagi na tom djelu sto curi
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ako pušta između pinjona i bloka dihtung ako između pinjona i sajle pinjon za zamjenu treba samo skidati pinjon ako se radi o 540 .
 

milankrezner

Član
Tu od
26 Tra 2014
Poruka
155
Nisam siguran tocno di curi moram detaljno pregledat, al ak je dihtung hebo sam jeza u leđa pola traktora moras rastavit al mislim da ce slinit do daljnjega samo ce se cesce ulje provjeravat
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,051
Za kaj bi rastepal pol traktora?
Samo haubu treba skinuti, sajlu izvaditi i ona 4 šarafiča odšarafiti, naravno, ako curi na tom semeringu.
Operi pa vidi
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Zakaj pola traktora pa samo skidaš pinjon mislim da su četiri vijka i dihtung je oko 5 kn .Muhač bil si brži pa ovo moje obriši :
 
Posljednje uređivanje:

milankrezner

Član
Tu od
26 Tra 2014
Poruka
155
pa vidio sam da tamo ima 4 šarafa al nisam siguran da tamo curi ako je u tome problem onda se to mjenja, izvinite ja sam mislio da se mora pola traktora rastaviti da se dođe do toga,
evo još jedno pitanje dali bi valjalo zamjeniti karike na klipovima, dali bi s time šta postigo i dali bi onda možda gubio snagu uz brdo :icon_confused:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Sa karikama se skoro ništa nebude dobilo (možda manja potrošnja ulja ) jedino puno šarafljenja i uzalud trošenje vremena i novaca .zamjena klipova i karika kak tak uz obavezno skidanje anzeca inače bude još i gore .
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ako zamijeniš karike nove idu malo više tak da svaki put kad klip dođe do vrha karika malo lupne dok se ne prilagodi a ako pukne znaš i sam po meni bolje voziti dok se može a onda prava generalka novi celinderi novi klipovi novi leteči(obrada radilice ako treba ako drži pritisak ulja obično ne) pikse u kljipnjačama obrada glave dize i pvp i vodena pumpa anlaser i alternator i opet mir jedno vrijeme :icon_thumright:.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Previše je to muke da bi se samo karike zamenile a djelovi su jeftini. Onda je bolje odma sve napraviti ako se vec radi.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,051
(obrada radilice ako treba ako drži pritisak ulja obično ne)

i opet mir jedno vrijeme :icon_thumright:.
Halo Željac, to je iMT, a ne Zetor :(wait): Radilica je u banani skoro svaka.

S čim mir s IMt-om, pa ti svojega nikak da usavršiš, više nafte si zlijal nego potrošil u zadnju godinu :icon_lol::icon_lol::icon_lol:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Muhač nemoj plašiti vlasnike IMT-a (nažalost upravu si )!! Moj org motor je bil u banani a radilica je bila ok tak i za IMT-a ima nekad nade !!
 
Posljednje uređivanje:

milankrezner

Član
Tu od
26 Tra 2014
Poruka
155
Danas sam pogledo detaljnije odakle pusta ulje i stvarno pusta na tom dihtungu di ste rekli, a da vas pitam dali moram ispustiti ulje iz traktora prije zamjene dihtunga, bilo bi logicno da se ispusti jer curi ulje
 
Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
Ne treba ispustati ulje (pa ono je u karteru) curi ti tu kad traktori radi. Kad to skines normalno je da ce malo curiti jako malo sto se zadrzalo u bregastoj.
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
I evo mene opet. Potrošio rezevar goriva nakon izmjene ac pumpe i danas opet pila krepala,počeo se zaletavat i u pol brda krepao,nisam imao živaca po mraku ni pokušavat ga palit,spustio ga kod susjeda na dvorište pa ču sutra vidit. Il sam tolki prhista pa mi pak i nova ac pumpa riknula il me zeza bosch pumpa,počeo me malo nervirat taj IMT
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,051
Bolje da je nova AC pumpa nego stara Boš pumpa ...
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Bolje,bolje,i ja se nadam da je do nje pak.jer je odradio neke sati i sve bilo ok,i to najvise transporta u skoro pa ful okretajima i nije ni jednom štucnuo i danas u oranju počeo zezat
 

Najnoviji postovi

Na vrh