• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 540

  • Temu pokrenuo ferari 540
  • Datum prvog posta

Hrga

Novi član
Tu od
7 Ožu 2015
Poruka
15
540, 542 isto je sto se tiće kardana, a semering spojnicke jel netko zna proceduru?

mislim da to na 540 nije isto kao na 542 :(think):
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Moze i ovuda se skinuti kardansko vratilo.Mislim ako ima ovaj poklopac iza kojeg bude filter hid..Za ovaj zahvat treba malo vjestija ruka,al tad se nemora skidati ni truba ni poklopac hid.E sad se bas nesjecam ima li 540 ovaj poklopac.Ako nema onda ili lijeva truba i dif. dole ili poklopac hid dole.
dsc08885-kopija.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,499
Spojničke su dvije pa su i semeringa dva.
Na pol, donja osovina van, poklopac spojničke odšarafiti i s njima na pank.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Kod IMT-540 da bi skinuo spojnicke mora mjenjac komplet van.Inace 540 ima trobrzinski mjenjac i kuciste spojnicki je ko kod 539. Donje vratilo za pogon kardana nemoze se izvuci jer ima zeger iza zupcanika.Mora se izvuci prema nazad.Drugi nacin da neskidas mjenjac je da izvadis pumpu hidraulika.Sad ti odlicujes hoces li skidati mjenjac ili vaditi pumpu hid.
i01515.jpg
 
Posljednje uređivanje:

Hrga

Novi član
Tu od
7 Ožu 2015
Poruka
15
e tak sam i mislio, vec je traktor na pola i kabina dolje i pokl hidraulika, znaci sad jos lijeva truba i kardansko vratlo van pa zatim pumpa, i onda se jenostavno povuče to prvo vratilo na kojem je taj seger? dali se mora skinuti seger ili se moze dovoljno povuci vratilo bez skidanja?

inace vec sam pokusao skinut to prednje kuciste ali ne ide zbog onog zupč dolje a opet on ne ide dok se vratilo ne izvuce...
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
To vratilo se povuce nazad toliko da donji zupcanik padne na dno mjenjaca.Sa njega nemoras skidati zeger. Ako si skinuo poklopac hid. nemoras skidati lijevu trubu.Skines zeger na kardanskom vratilu iza pumpe hid. i izvuces kardansko vratilo van.
Na slici je slikano sastrane kroz otvor,al ako se imalo razumijes skontaces gdje je zeger koji smeta da bi izvadio kardansko vratilo.Pazi kad budes vadio kardansko vratilo da ne pomjesas redoslijed podloski na zupcaniku iza zegera jer ce on biti slobodan kad izvuces KV.
dsc08875-kopija.jpg
 
Posljednje uređivanje:

Metalko

Član
Tu od
28 Stu 2013
Poruka
236
Sad ja imam jedan ali. Kod bratića sam na 540 mijenjal semeringe na spojničkoj (getriba sa 3 brzine), i bilo je dovoljno skinuti kučište spojnički, zato jer ima kučište spojničkih za 5 brzina.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Sve je moguce.Tvornicki neznam da li ima ta opcija.Mene zanima ako i jeste tako sta drzi vucnu spojnicku da nehoda naprijed nazad.
 

Hrga

Novi član
Tu od
7 Ožu 2015
Poruka
15
uspjesno svladano, jedino se izmjesale one podloske na koje sam trebao pazit :s:
jel ima neka slika s rasporedom istih?
 

Hrga

Novi član
Tu od
7 Ožu 2015
Poruka
15
početni razlog za rastavljanje bio je lupanje u mjenjacu, e i skinul sam pokl sa rucicama i u zupč spojnicke vidim neki komad metala.... nisam skidal getribu al pumpu hidr da, normalno i vratilo kardana jer je curel semering i tam, e sad ni kon tanjurasti ne valja...i truba je dolje..
 

Hrga

Novi član
Tu od
7 Ožu 2015
Poruka
15
jel ima netko iskustva s turskim konusno tanj. zupč., jel to valja sta, cijena mu je 900kn dok indijski 1400 a ruen makedonija 1900 pa neznam sta ugraditi
 

Dejan9479

Novi član
Tu od
26 Lis 2013
Poruka
26
Pozz imam pitanje u vezi traktora posto ima drukciji zvuk nego prije.Dizne su bile stelane i reparirana bosh pumpa sada kod dodavanja gasa ima drukciji zvuk kao da glasnije lupka bas je onako prodoran zvuk dali je to normalno.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Vjerojatno mu je malo ranije paljenje pa bolje lupa.
Dal je pumpa vraćena u isti položaj kak je i bila?

A možda te i zvuk vara, sad je sređena pumpa i dize pa je normalno da jače reže.
 

Dejan9479

Novi član
Tu od
26 Lis 2013
Poruka
26
Pa i dok je hladan i dok se ugrije zvuk je isti. Pumpa je vracena kako je bila jedino kad se prvi put pali teze upali malo duze vrti i baci dim prije nego upali a kad se zagrije onda je sve normalno. Nisam ga jos imao priliku isprobati dali je dobio na snazi jer prije i nije bilo bas nesto. Napravljena je generalka prije dosta godina ali nije traktor radio neke teze poslove samo kosenje trave,susenje sjena,i prijevoz ali poslje generalke bas nije imao snage mozda zato jer nije bila pumpa sređivana onda je bila na granici za reparaturu.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,219
I meni se cini da je ranije paljenje, ali nije mi jasno kako sad teze upali prvi put nego prije reparacije dizni i pumpe..
Moj 539 je nakon reparacije dizni i stelanja ventila dobio malo ostriji zvuk, ali samo kad je hladan, dok se ugrije mirno radi..

Sad drugi 539 ide na stelanje ventila i dizni pa me bas zanima jel se bude popravilo prvo paljenje..
Sada prvi puta jako tesko pali dok je hladnije..
 

Najnoviji postovi

Na vrh