• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 542 ULJE

alenvw

Član
Tu od
6 Pro 2009
Poruka
422
može savjet ili pomoć imt 542 kad ga dobro ugrijem pali mi se lampica ulja na leru
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,387
To ti je normalno, no izmjeri koliki je tlak ulja.
Promijeni indikator tlaka ulja, jer i on zna biti uzrok tome.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,797
Možda neispravan indikator.
U svakom slučaju provjeriti manometrom.
U svakom slučaju baš i nije normalno.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
meni kad se to desi, stanem, ja u hlad, a traktor gdje bilo, ja hladno pivo i dvije cigarete, a on malo predaha, i idemo dalje... :drinkers: :supz:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Indikator je vjerojatno 0.8 bara .. ako je to stavrno samo kad ga gariš, gari ga i dalje .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,387
Mrki88 kaže:
meni kad se to desi, stanem, ja u hlad, a traktor gdje bilo, ja hladno pivo i dvije cigarete, a on malo predaha, i idemo dalje... :drinkers: :supz:
Mrki, jeftinije ti je promijeniti indikator ;) :D
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,387
Mrki88 kaže:
ma nemoj, a kad ću se onda odmarat???? ;)
Kad prejde sezona :D
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
ma, zajebavam se, nemam ja brige s tim...
meni se dosada upalio samo u oranju, nakon što sam poorao ral, a tad već i je vrijeme za stat i odmorit..
nemam ja toliko posla s njim da se moram žurit nekam, ja polako i uživam...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,797
ZJ kaže:
Mrki88 kaže:
ma nemoj, a kad ću se onda odmarat???? ;)
Kad prejde sezona :D

A možda i u jeku sezone :lol:
 

alenvw

Član
Tu od
6 Pro 2009
Poruka
422
puno hvala ja mislio neki ozbiljan problem al vidim da ih ima dosta taj problem
 

oboliti

Aktivni član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
256
Jučer tanjurao strnište i traktor u garažu kad na leru počne tinjati lampica od ulja, kao malo blicne pa gasne što mi se nije do sada dogodilo. Vidim ulja dovoljno, možda i previše, može li biti kriva AC pumpa ako pušta ili odlazi indikator, mada je i ulje već zrelo za zamjenu. Traktor IMT 549 malo u godinama, 1989. god. ali samo 1800 radnih sati.
 

oboliti

Aktivni član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
256
Ne znam točno, na satu ne radi kazaljka za obrtaje, brojač radnih sati radi, ali mislim da je oko 600 rpm.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,387
Pa onda ne čudi kaj tinja lampica od ulja.
Ulje je bilo zagrijano i smanjila mu se viskoznost ("razrijedilo se"), pa je opal tlak pri maloj brzini vrtnje motora.
Kad hoćeš ohladiti motor nakon teškog rada, ostavi ga nekoliko minuta na oko 1200 o/min, a ne na niskom leru.

Na našim traktorima ler je negdje na oko 850...900 o/min, a niže se spušta nakratko, samo kad treba uključiti kardan.
 

oboliti

Aktivni član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
256
Mijenjam sada ulje i filter pa idem ovo potanjurano izorati , ako je nešto otišlo brzo će se pokazati.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,387
Uzrok može biti i indikator tlaka ;)
 

oboliti

Aktivni član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
256
Trebam dodati ulja u hidraulik IMT 549 pošto mi pušta na bolcnu koji drži polugu na dnu pa pretpostavljam da je isto ulje za getribu i hidrauliku i da sipam u otvor ispod volana?
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
Trebam dodati ulja u hidraulik IMT 549 pošto mi pušta na bolcnu koji drži polugu na dnu pa pretpostavljam da je isto ulje za getribu i hidrauliku i da sipam u otvor ispod volana?
Kalva bolcna koja drži koju polugu?
 

Najnoviji postovi

Na vrh